Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas domes neatkarīgie deputāti varētu rosināt izbeigt noslēgto līgumu ar "Tīrīga"
LETA

Rīgas domes neatkarīgie deputāti varētu rosināt izbeigt noslēgto līgumu ar "Tīrīga"

Politika
2019. gada 20. septembrī 14:45 2019. gada 20. septembrī 14:45
  Jauns.lv / LETA
Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks "Rīgai!" varētu rosināt pārtraukt noslēgto 686,3 miljonu eiro vērto koncesijas līgumu ar AS "Tīrīga" par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā turpmākos 20 gadus un sākt jaunu procedūru apsaimniekotāja izvēlei, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Deputāti informējuši, ka pirmdien, 23.septembrī, plkst.9 Rīgas domē sasaukuši preses konferenci, lai runātu par "atkritumu afēras nekavējošu pārtraukšanu". Domnieki norāda, ka sīkāku informāciju par savām iecerēm sniegšot pirmdien.

Tomēr, kā noskaidroja aģentūra LETA, deputāti varētu rosināt pārtraukt noslēgto publiskās privātās partnerības līgumu un sākt jaunu procedūru atkritumu apsaimniekotāja izvēlei. 

Saskaņā ar likumu, pašvaldība atkritumu apsaimniekotāju var izvēlēties iepirkuma ceļā, noslēdzot publiskās privātās partnerības līgumu vai arī nodrošināt apsaimniekošanu pati, kas šajā gadījumā nozīmētu uzticēt šos pienākumus veikt SIA "Getliņi Eko". 

Kā ziņots, Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA "Getliņi EKO" noslēdza 686,3 miljonu eiro vērtu vienošanos par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu publiskās-privātās partnerības ietvaros ar SIA "CREB Rīga", kuru izveidoja divi vides pakalpojumu sniedzēji - "Clean R" un "Eco Baltia vide".

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam no 15.septembra bija jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmākos 20 gadus. Jūnija sākumā "Getliņi EKO" un "CREB Rīga" reģistrēja kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", taču vēlāk uzņēmums mainīja nosaukumu, pārtopot par "Tīrīga".

Savukārt Konkurences padome (KP), pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosināja pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un "Getliņi EKO". Lai lietas izpētes laikā atkritumu apsaimniekošanas tirgū Rīgā saglabātu konkurenci, KP pieņēma lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas tostarp aptur noslēgto koncesijas līgumu.

11.septembrī valdība izsludināja ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā un Saeima šo lēmumu atzina par pamatotu. 

Ņemot vērā valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem - "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" - piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu

Attiecīgi kopš 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna. 

Citi šobrīd lasa

Jānis Timma apprecējis savu mīļoto Annu Sedokovu 8
"Kur galvā rodas vārdi?" - Navaļnijs pastāsta par atveseļošanās procesu 5
Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 3
Pievienot komentāru

Амбициозная герцогиня: эксперт объяснила почему Кэтрин не смогла быть просто «королевской женой»

Как семья Михаила Ефремова учится жить без заработков актера