Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Atkritumu konteineri Imantas dzīvojamā rajonā. (Foto: LETA)

Valsts kanceleja: Rīgā ir spēkā ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā 1

Ziņas
2019. gada 12. septembrī 12:57 2019. gada 12. septembrī 12:57
  Jauns.lv / LETA
Ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā ir spēkā, tomēr Saeimai vēl jālemj par tās pamatotību, skaidro Valsts kancelejā (VK).

Vakar, 11.septembrī, Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

Kā atzīmē VK, rīkojums stājās spēkā ar valdības lēmumu, tomēr vēl nepieciešams Saeimas lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pamatotību.

Likums par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli paredz, ka Ministru kabinetam ir tiesības izsludināt ārkārtējo situāciju uz laiku līdz trim mēnešiem.

Savukārt Saeimas Prezidijam Ministru kabineta lēmums par ārkārtējo situāciju ir nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.

Bija iecerēts, ka Saeima par valdības lēmuma pamatotību varētu lemt jau šodien, tomēr tas netika darīts. Tas nozīmē, ka ārkārtas situācija patlaban ir spēkā, taču, ja nākamnedēļ Saeima šo valdības lēmumu atzīs par nepamatotu - ārkārtas situācija beigsies, skaidroja VK.

Tikmēr sarunu procedūra, kurā tiks izvēlēts atkritumu apsaimniekotājs 12% noslēgto līgumu, visticamāk, noslēgsies tuvākās diennakts laikā, informē Rīgas domē.

Valdības rīkojums paredz, ka domei sēdē nebūs jāapstiprina jauns tarifs, jo procedūras uzvarētājs darbu nodrošinās, balstoties uz līdz šim sniegto operatoru nosacījumiem, kas nozīmē, ka iedzīvotājiem nekādām izmaksām nebūtu jāpieaug.

Kā pastāstīja parlamenta priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) padomniece Dace Balode, pēc tam, kad Saeimā būs saņemti attiecīgi dokumenti, šis jautājums būs jāskata tuvākajā kārtējā sēdē, kas varētu tikt sasaukta 19.septembrī.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc no Covid-19 mirst arī jauni, veselīgi cilvēki? Zinātnieki izvirza divas teorijas
Una Ulme glābj ģimenes biznesu no 100 kilometru attāluma un atzīst: "Šī krīze ir nopietns pārbaudījums attiecībām"
Ogrē jaunieši ignorē pulcēšanās ierobežojumus un draud nogalināt ziņu aģentūras fotogrāfu 32
Tēmas: Tīrīga
Pievienot komentāru

Брюс Уиллис и Деми Мур решили самоизолироваться вместе

Анна Курникова поделилась снимком с дочерью Машей