Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Atkritumu konteineri Imantas dzīvojamā rajonā. (Foto: LETA)

Valsts kanceleja: Rīgā ir spēkā ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā 1

Ziņas
12. septembrī 12:57 2019. gada 12. septembrī 12:57
Jauns.lv / LETA
Ārkārtējā situācija atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā ir spēkā, tomēr Saeimai vēl jālemj par tās pamatotību, skaidro Valsts kancelejā (VK).

Vakar, 11.septembrī, Ministru kabinets atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

Kā atzīmē VK, rīkojums stājās spēkā ar valdības lēmumu, tomēr vēl nepieciešams Saeimas lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanas pamatotību.

Likums par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli paredz, ka Ministru kabinetam ir tiesības izsludināt ārkārtējo situāciju uz laiku līdz trim mēnešiem.

Savukārt Saeimas Prezidijam Ministru kabineta lēmums par ārkārtējo situāciju ir nekavējoties jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā. Ja Saeima to noraida, valdības lēmums zaudē spēku un saskaņā ar to ieviestie pasākumi nekavējoties tiek atcelti.

Bija iecerēts, ka Saeima par valdības lēmuma pamatotību varētu lemt jau šodien, tomēr tas netika darīts. Tas nozīmē, ka ārkārtas situācija patlaban ir spēkā, taču, ja nākamnedēļ Saeima šo valdības lēmumu atzīs par nepamatotu - ārkārtas situācija beigsies, skaidroja VK.

Tikmēr sarunu procedūra, kurā tiks izvēlēts atkritumu apsaimniekotājs 12% noslēgto līgumu, visticamāk, noslēgsies tuvākās diennakts laikā, informē Rīgas domē.

Valdības rīkojums paredz, ka domei sēdē nebūs jāapstiprina jauns tarifs, jo procedūras uzvarētājs darbu nodrošinās, balstoties uz līdz šim sniegto operatoru nosacījumiem, kas nozīmē, ka iedzīvotājiem nekādām izmaksām nebūtu jāpieaug.

Kā pastāstīja parlamenta priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) padomniece Dace Balode, pēc tam, kad Saeimā būs saņemti attiecīgi dokumenti, šis jautājums būs jāskata tuvākajā kārtējā sēdē, kas varētu tikt sasaukta 19.septembrī.

Citi šobrīd lasa

No mīlas līdz naidam - skaļākie skandāli šovbiznesa zvaigžņu ģimenēs 1
Pēc dievišķās proporcijas principa par skaistāko sievieti pasaulē atzīta modele Bella Hadida 10
Sievietei, kura dzemdējusi 44 (!) bērnus, liegts radīt vēl pēcnācējus 12
Tēmas: Tīrīga
Pievienot komentāru

Звезда Playboy решила стать президентом Хорватии, чтобы легализовать проституцию

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы 1