Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LMT veikala darbinieks, kurš, saskaņā ar PBK sižetā apgalvoto, pieķerts mācām klientam piekļūt nelegālam TV saturam. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

LMT veikalu darbiniekus, kuri apmācījuši klientus TV pirātismā, pieķēris krievu telekanāls 23

Sabiedrība
2019. gada 12. septembrī 05:19 2019. gada 12. septembrī 05:19
  Jauns.lv
Par Latvijas valstij daļēji piederošā LMT uzņēma veikalos notiekošo – proti videomateriālos fiksētajiem darbiniekiem, kuri māca klientiem piekļūt nelegālam TV saturam – vēsta arī krievvalodīgie mediji. LMT veikalu pārdevēju veiklās spējas iemācīt tikt pie pirātiskās televīzijas parādītas kanāla PBK “slēptās kameras” sižetā.

PBK sižetā redzams, kā dažādu LMT veikalu darbinieki nevilcinoties nodemonstrē un izskaidro personām, kāda aplikācija nepieciešama, lai nelegāli piekļūtu ap 400 kanāliem. To darbinieki izdara gan latviski, gan krieviski, turklāt konsultē arī pa telefonu.

Būtiski, ka vienā no aplikācijām ir brīvi pieejams gan par Kremļa propagandas kanālu atzītais “Rossia 1”, gan arī odiozā Krievijas politiķa Vladimira Žirinovska pārstāvētās Krievijas Liberāli demokrātiskās partijas LDPR “televīzija” LDPR TV.

Pirātisma "labirintā", kuru, saskaņā ar PBK sižetu, caurstaigāt cilvēkus mācījuši LMT darbinieki, ir atrodams arī odiozā Vladimira Žirinovska partijas TV kanāls. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Ne mazāk svarīgi, ka, kā tiek apgalvots PBK sižetā, ar šim aplikācijām ir iespējams piekļūt arī tādu rietumu TV kanālu kā HBO saturam, kas iekļauts arī LMT piedāvājumā, taču par maksu.

Foto: ekrānuzņēmums no video
Foto: ekrānuzņēmums no video
Apšaubāmās LMT veikalu darbinieku aktivitātes fiksētas ar slēpto kameru. (Foto: ekrānuzņēmums no video)

Biedrības “Par legālu saturu” vadītāja šokā

Arī biedrība “Par legālu saturu” informēja par tās rīcībā nonākušiem audiovizuāliem materiāliem, kuros esot redzams, kā LMT veikalos pārdevēji māca klientiem, piekļūt pirātiskam TV saturam, tostarp virknei Krievijas propagandas kanālu.

“Redzētais mani ir šokējis. Indikācijas par to, ka LMT veikalos šādi piedāvājumi tiek izteikti parādījās jau iepriekš – par to ziņoja atsevišķi legālo Krievijas TV izplatītāji Latvijā.  Apgalvojumiem, ka šādi varētu rīkoties tik liels uzņēmums, negribējās noticēt,” telefonsarunā ar Jauns.lv pauda biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva.

Taču šobrīd viņas rīcībā, kā biedrības vadītāja apgalvo, ir nonākuši video ieraksti, kuros esot redzams, kā veikalu darbinieki kompetenti un laipni paskaidro, kā savā datorā, ar interneta pārlūku un speciālu pirātisku TV aplikāciju palīdzību piekļūt virknei citādi nepieejamu TV kanālu. Papildus maksas par tiem neesot piemērota.

Biedrības vadītāja apgalvoja, ka video, cita starpā, tapuši veikalos, kuri atrodas tirdzniecības centros “Akropole”, “Origo” un “Alfa”.

Esot fiksēts arī zvans uz LMT telefoncentrāli, kur šāds “draudzīgs padoms” labprāt sniegts telefoniski.

“Tas apgāž uzņēmuma teikto, ka vadības līmenī par šādu praksi nav zināms, ja ir fiksēts, kā pa uzņēmuma telefonlīniju, kur, domājams, darbinieku teiktais tiek stingri kontrolēts, sniedz šādus padomus piekļūšanai saturam,” pauda Kotzeva.

Viņa arī piebilda, ka starp pieminētajām bijusi arī “Peers TV” – pirātiska lietotne, pret kuru, kā noskaidroja Jauns.lv, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šobrīd ir uzsākusi lietvedību.

Nelegālajos kanālos čum un mudž no Kremļa propagandas

Telefonsarunā biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore arī izteicās, ka laikā, kad kopīgā darba grupā izstrādāti grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kurš dod NEPLP vairāk iespēju cīnīties ar nelegālu saturu, LMT pārstāvji esot darījuši daudz, lai to nepieļautu.

Saistībā ar ieceri elektronisko sakaru komersantiem padarīt saistošus noteikumus, kuri uzdod bloķēt vietnes ar nelegālu saturu, uzņēmuma pārstāvji esot nodēvējuši Kotzevu par “cenzori”, par “diktatori”, kura “grasās ierobežot vārda brīvību”.

“Tā ir dubultmorāle. Kamēr publiski tiek teikts viens, realitātē tiek darīts, lūk, kaut kas tāds,” sarunā ar Jauns.lv pauda biedrības izpilddirektore.

Jāatgādina, ka LMT vadībā, tostarp Juris Binde, iepriekš publiski vēstījis, ka principiāli neplāno pārraidīt Latvijai nedraudzīgu informāciju.

Šāda uzņēmuma nostāja sabiedrībā guva plašu atzinību. Taču jāpiebilst, ka jau pieminētajā “Peers TV” netrūkst TV kanālu, kuros tiek pārraidīta klaja propaganda.

Kā raksta portāls Diena.lv, videomateriālos fiksētie LMT veikalnieki šādi pieejamo papildus saturu – ap 400 kanālus – pasnieguši kā “patīkamu bonusu”.

Tikmēr LMT preses sekretāre taisnojusies, ka televīzijā “nav šāda satura” un principiāli tas netiek piedāvāts. Veikalos fiksētais visticamāk esot “manipulatīva rīcība, lai nomelnotu LMT”.

Citi šobrīd lasa

Mistērija: britu valdības mājaslapā Megana Mārkla nosaukta par “doktori Saseksu”
11 gadus pēc traģēdijas naktsklubā viņa dzīvoja paralizēta un nomira vienatnē Covid-19 dēļ
Latgalietis nofilmē "varoņdarbu", kā Kuldīgā uz ielas "izslēdz" nevēlamu garāmgājēju (necenzēta leksika: 18+) 28
Skatīt visus komentārus

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми