foto: LETA
Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju apstiprināts Burovs
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.
Politika
2019. gada 5. septembris, 12:27

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju apstiprināts Burovs

Jauns.lv / LETA

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju apstiprināts Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR), aģentūru LETA informēja Rīgas brīvostas pārvaldē.

Šodien kārtējā Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ar pārliecinošu balsu vairākumu tika apstiprināts Burovs.

"Rīgas osta ir neatņemama Rīgas sastāvdaļa jau kopš pilsētas dibināšanas un viens no šodienas pilsētas ekonomikas balstiem. Mūsu uzdevums ir pārvaldīt ostu tā, lai tā sniegtu pēc iespējas lielāku sociālo un finansiālo pienesumu pilsētai, tās iedzīvotājiem un visai valstij kopumā, vienlaikus strikti ievērojot vides jautājumus. Manā vadībā ostā turpināsim pievērst uzmanību saimnieciskajiem jautājumiem un iesāktajiem ostas infrastruktūras attīstības projektiem, raugoties, lai ostas attīstība notiek sinhroni un saistīti ar pilsētas attīstību," uzsvēra Burovs. 

Rīgas brīvostas valdes loceklis Viesturs Zeps (LA), kurš pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), aģentūrai LETA sacīja, ka pirms sēdes noteiktajā termiņā tās darba kārtībā nebija iekļauts ne jautājums par valdes priekšsēdētāja, ne par valdes priekšsēdētāja vietnieka iecelšanu, tāpēc šo jautājumu iekļaušanu ceturtdienas sēdes darba kārtībā bija jāatbalsta visiem valdes locekļiem.

Viņš arī informēja, ka valdes locekļi vienbalsīgi atbalstīja sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par priekšsēdētāja ievēlēšanu, taču divi valdes locekļi neatbalstīja jautājuma par priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu iekļaušanu darba kārtībā, tādējādi šis jautājums darba kārtībā netika iekļauts.

Jautāts, vai tie bija valsts vai Rīgas domes puses pārstāvji, Zeps atbildēja, ka abu. 

Tāpat Zeps sacīja, ka Rīgas brīvostas valde par valdes priekšsēdētāja vietnieka iecelšanu varētu lemt nākamajā sēdē, kas plānota oktobrī.

Jau ziņots, ka Rīgas domi brīvostas valdē pārstāv Burovs, Rīgas domes "Saskaņas" frakcijas deputāts Sandris Bergmanis, no "Saskaņas" nesen izslēgtais, tagad "Neatkarīgo deputātu frakcijas" deputāts Vadims Baraņņiks un Mihails Kameņeckis (S).

Savukārt Finanšu ministrijas pārstāve brīvostas valdē ir Baiba Bāne, Satiksmes ministrijas - Džineta Innusa, Ekonomikas ministrijas - Pāvels Rebenoks, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas - Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA).

Tāpat ziņots, ka līdz šim ilggadējs brīvostas priekšsēdētājs bija Andris Ameriks (GKR), kurš, līdz ar ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, 1.augustā amatu atstāja. Reizē ar viņu valdes locekļa amata pilnvaras nolika arī EP ievēlētais Nils Ušakovs (S).