Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Notiek 13. Saeimas sēde. (Foto: LETA)

Saeima šodien atsāks darbu pēc vasaras brīvdienām 3

Politika
2019. gada 5. septembrī 07:44 2019. gada 5. septembrī 07:44
  Jauns.lv / LETA
Saeima šodien sanāks uz pirmo sēdi šī gada rudens sesijā un paredzēts, ka tajā deputātus uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, informē parlamenta Preses dienestā.

Sēdes darba kārtībā iekļauti 33 jautājumi.

Galīgajā lasījumā plānots skatīt trīs likumprojektus, lai Latvija varētu ratificēt atsevišķus Pasaules Pasta konvencijas papildprotokolus, kā arī likumprojektu, ar kuru paredzēts apstiprināt nolīgumu starp Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstīm un Singapūru par ieguldījumu aizsardzību.

Savukārt otrajā lasījumā plānots skatīt priekšlikumus grozījumiem interešu konflikta novēršanas likumā. Tie paredz noteikt, ka amatpersona amatu biedrībā vai nodibinājumā var ieņemt tikai ar noteikumu, ka par šo amatu netiek saņemts atalgojums.

Saeimā iesniegti vairāki jauni likumprojekti, un šodien tos plānots nodots izskatīšanai parlamenta komisijās. To vidū ir Arhīvu likuma grozījumi, kuru mērķis ir saskaņot fizisko personu datu apstrādi nacionālā dokumentārā mantojuma dokumentos atbilstoši datu aizsardzības prasībām.

Komisijām arī plānots nodot grozījumus vairākos likumos, lai tos papildinātu ar regulējumu par administratīvo atbildību, tostarp nodokļu un nodevu jomā, pārkāpumiem ceļu un dzelzceļa satiksmes jomā, kā arī pārkāpumiem personu apliecinošu dokumentu lietošanā.

Deputāti arī lems, vai izskatīšanai komisijās nodot rosinātās izmaiņas Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz ieviest pilsoņa ceļošanas pasi, un grozījumus sabiedrisko pakalpojumu regulatoru likumā, lai varētu pilnveidot pakalpojumu regulēšanas un tarifu noteikšanas metodes, paaugstināt pakalpojumu lietotāju aizsardzību, kā arī efektivizēt regulatoru darbu.

Vēl komisijās plānots nodot akcīzes nodokļa likuma grozījumus, kas paredz atcelt samazināto nodokļa likmi atsevišķiem degvielas veidiem un bioproduktus saturošam kurināmajam, savukārt samazināto likmi noteikt atsevišķiem biodīzeļdegvielas veidiem.

Plānots arī lemt, vai komisijām nodot izmaiņas Pasta likumā, kas līdz 2021.gadam pagarinātu pašlaik piemērojamo regulējumu attiecībā uz abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu nodrošināšanu un to radīto zaudējumu kompensēšanu. Tāpat deputāti lems, vai Saeimā skatīt grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā, kas paredz jaunās kadastrālo vērtību bāzes ieviest 2021.gadā, nevis nākamgad, kā bija plānots iepriekš.

Vēl komisijām paredzēts nodot grozījumus aviācijas likumā, kas nepieciešami, lai varētu stingrāk vērtēt jaundibināmu aviācijas uzņēmumu iesaistīšanos tirgū saistībā ar nelegāli iegūtas naudas iepludināšanu ES no aviokompānijām, ko dibinājuši trešo valstu pilsoņi.

Šodienas Saeimas sēdes darba kārtībā ir arī lēmuma projekts, kas paredz kolektīvo iesniegumu par ātro kredītu reklamēšanas aizliegumu medijos un internetā nodot tālākai izvērtēšanai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, un lēmuma projekts, kas paredz kolektīvo iesniegumu par atbalstu nepārtrauktas glikozes monitorēšanas sistēmas nodrošināšanai nodot tālākai izvērtēšanai Sociālo un darba lietu komisijai.

Citi šobrīd lasa

FOTO: “Ieeja tikai personālam” – kas atrodas aiz šīm durvīm “Maxima” veikalos?
Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis 5
Peru jau pandēmijas sākumā slēdza robežas un noteica paškarantīnu. Kāpēc tā tomēr kļuvusi par Covid-19 karsto punktu? 1
Skatīt visus komentārus

«Пришлось просить»: Гарри и Меган расплачиваются с долгами при помощи принца Чарльза

«Ну да, похоронили меня в очередной раз»»: Моисеев рассказал, как и на что живет после двух инсультов