foto: Paula Čurkste/LETA
Rīgas svētku otrajā dienā daudzveidīgs kultūras un sporta pasākumu klāsts, lielkoncerts „Lielpilsētas studentu leģendas” un svētku uguņošana
Rīgas svētku svinības 2018. gadā.
Runā Rīga
2019. gada 16. augusts, 13:06

Rīgas svētku otrajā dienā daudzveidīgs kultūras un sporta pasākumu klāsts, lielkoncerts „Lielpilsētas studentu leģendas” un svētku uguņošana

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Rīgas svētku otrajā dienā, 17. augustā, rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt daudzveidīgus pasākumus Rīgas parkos un laukumos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs, baudot labāko restorānu piedāvājumu, iesaistoties sporta aktivitātēs, kopā ar bērniem vērojot Prāgas klaunu grupas priekšnesumus, iepērkoties svētku tirdziņos, kā arī doties uz svinību kulminācijas pasākumu „Pilsētas leģendas. Leģendu tikšanās” 11. novembra krastmalā un vakara noslēgumā vērojot svētku uguņošanu, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Tradicionāli viena no Rīgas svētku aktivitāšu norišu vietām ir Vērmanes dārzs, kurā šogad notiks pasākums „Pasaku dārzs”. Tajā svētkus varēs pavadīt pasakainu, teiksmainu un leģendāru personāžu sabiedrībā. Teikas un nostāsti, kā arī triki un maģijas brīnumi mājos izrāžu teltī pašā Vērmanes dārza viducī, kur uzstāsies teātra trupas, būs leļļu teātra izrādes, un dažādi triku meistari, bet pasakas par Rīgu un brīnumainiem senlaiku notikumiem stāstīs aktieris Jānis Skanis. Parka teritorijā savas prasmes rādīs ielu cirka mākslinieki „Mr. Banana” no Vācijas un „Horn Man” no Beļģijas un klaunu grupa „Squadra Sua” no Čehijas. Savukārt parka zālienos būs daudzveidīgas radošās darbnīcas un izklaides, bet vakarā džeza mūzikas koncerts.

Svētku kulminācijas norises vieta allaž bijusi 11. novembra krastmala, kur šogad 17. augustā ikviens gaidīts pasākumā „Pilsētas leģendas. Leģendu tikšanās”. Tajā apmeklētāji varēs iepazīt populārākās Rīgas leģendas un teiksmainos stāstus, kurus palīdzēs izstāstīt DJ [Ex] da Bass, grupas „The Rolltones”, „Trio 3 live project”, „Laime pilnīga”, „Indygo”, „Laika suns”, Līga Rīdere ar pavadošo grupu un Kriss Noa (Chris Noah). Vakarā šajā vietā klausītāji aicināti uz lielkoncertu „Lielpilsētas studentu leģendas”, kura muzikālā programma veidota no skaņdarbiem, kas bijuši un aizvien ir populāri studentu vidū. Koncertā uzstāsies solisti Ieva Akuratere, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Raimonds Bartaševičs, Ralfs Eilands, Daumants Kalniņš, Viktors Lapčenoks, Zigfrīds Muktupāvels, Ģirts Rozentāls (Ozols), Mārtiņš Ruskis un Kaspars Upaciers (Ufo), Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, svētku orķestris un deju grupa Ingas Kurcišas vadībā. Pēc lielkoncerta, plkst. 23.00, svētku apmeklētājus priecēs svētku uguņošanas priekšnesums.

Kā dāvana svētkos ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim ir jaunas kultūras un mākslas telpas „Hanzas perons” atvēršana Rīgā. Ikviens interesents var doties apskatīt jaunatklāto telpu un vakarā noklausīties koncertu „No Vāgnera līdz Paulam. Rīgas leģendas mūzikā” ar Orķestra „Rīga” un solistu Beātes Zviedres, Ievas Paršas, Daumanta Kalniņa un Emīla Kivlenieka piedalīšanos, diriģents Valdis Butāns.

Vairākos svētku pasākumos īpaši gaidītas ģimenes ar bērniem. Tie, kurus aizrauj cirks, ir gaidīti Vērmanes dārzā, kā arī VEF Kultūras pilī. Savukārt tie, kuri labprāt paši līdzdarbojas, aicināti uz Doma baznīcu, kur prasmīgu meistaru vadībā varēs gleznot, veidot vitrāžas, māla ciļņus, izmēģināt dažādus mūzikas instrumentus, radīt tērpus un rotas. Rīgas svētkos ģimenēm ar bērniem interesanta programma sagatavota arī Uzvaras parkā pasākumā „Latvijas zirgi senāk un tagad”. Bērni gaidīti arī uz izglītojoši izklaidējošu pasākumu Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kā arī izrādēs, kas notiks kultūrtelpās „Strops” gan Pļavniekos, gan Ziepniekkalnā. Izzināt Rīgas leģendas būs iespēja, apmeklējot pasākumu „Rīgas vēsturiskie līkloči Klostera ielas garumā”, kur svētku viesiem būs iespēja iepazīties ar savdabīgu Viduslaiku tirdziņu, apskatīt baznīcas torni, nokāpt baznīcas pagrabos, tikties ar pasaku varoņiem, klauniem, iesaistīties atrakcijās ar pārģērbšanos, fotografēties un piedalīties dažādos konkursos.

Sestdien svētku noskaņu pilsētā varēs sajust arī Rīgas svētku restorānā Spīķeros, Latgales tirgū Neatkarības laukumā, meistaru gadatirgū „Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas” un Maizes ielā Esplanādē, amatnieku tirgū 11. novembra krastmalā un Grāmatu ielā Vērmanes dārzā.

Svētku otrajā dienā apmeklētāji gaidīti koncertā „Renesanses reveranss Rīgai” kultūras centrā „Mazā ģilde” un „Senās Rīgas muzikālās leģendas” Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā, kā arī pasākumos „Rīga rīb” Bastejkalnā un „Māras ezera balss. Leģendas” pie Māras dīķa, Stacijas laukumā pie „Origo Summer Stage” skatuves koncertciklā „Dziesmu tilti”, lidostā „Spilve” un vairākās svētku norisēs Vecrīgā.

Rīgas svētkos notiks vairākas sporta aktivitātes, kurās būs iespēja gan piedalīties, gan būt aktīviem līdzjutējiem. Šogad 10. jubileju svinēs diennakts basketbola turnīrs „Krastu mačs”, bet pirmo reizi notiks „Pludmales spēles”, kur savu sportisko meistarību varēs pārbaudīt dažādos sporta veidos.

Kā katru gadu, Rīgas svētku laikā notiks arī Ostas svētki, kuru pasākumi risināsies Kronvalda parkā kanāla malā un pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas. Līdz ar tradicionālajiem Ostas svētku pasākumiem, šogad apmeklētāji aicināti uz SUP festivālu „Supiāde 2019”, kur līdz ar dažādām sacensībām un paraugdemonstrējumiem varēs vērot ūdens gaismu šovu „Ūdens stāsts mēness gaismā”, kā arī dzirdēt grupas „Bur mani” uzstāšanos.

Šogad Rīgas svētki veltīti Rīgas leģendām, jo leģendas un vēstures elpa ir tā, kas strāvo Vecrīgas ieliņās, tās senajās celtnēs, brīnumaini atdzīvojoties ikreiz, kad Rīga svin svētkus. Ikviens aicināts piedalīties Rīgas svētku svinībās, kur varēs izzināt pilsētas leģendas, teikas un nostātus.

Rīgas svētku dienās, 17. un 18. augustā, sabiedriskais transports būs bez maksas.

Rīgas svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un nodibinājumu „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs”. Tos organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.