Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ģirģens no Ķuža gaida plānu policijas darba uzlabošanai - tiek pieļauta arī viņa atlaišana vai rotācija
Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis. (Foto: LETA)

Ģirģens no Ķuža gaida plānu policijas darba uzlabošanai - tiek pieļauta arī viņa atlaišana vai rotācija 82

Politika
2019. gada 7. augustā 19:51 2019. gada 7. augustā 19:51
  Jauns.lv / LETA
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots policijas darbs, īpaši - kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana, šovakar vēsta "TV3 Ziņas".

"Ja šie procesi nemainīsies un man neradīsies pārliecība, ka procesi uzlabojas, ir scenāriji," viņš sacīja, minot, ka pirmais ir darba attiecību pārtraukšana, bet otrais - Valsts policijas vadības rotācija. Viņš piebilda, ka policijā ir vismaz trīs ģenerāļi - nākamais var pildīt amata pienākumus. "Nav nekādu problēmu," viņš pauda.

Jau vēstīts, ka neapmierināts ar vairāku kriminālprocesu izmeklēšanas gaitu, iekšlietu ministrs tuvākajā laikā solīja tikties ar Valsts policijas vadību un pieļāva, ka pēc tās būs jāpieņem virkne sāpīgu lēmumu.

Intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" Ģirģens sacīja, ka ir neapmierināts ar vairāku krimināllietu izmeklēšanas dinamiku, kā piemērus minot Kuldīgā notikušā ugunsgrēka un Mārupes novadā nošautā advokātu un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa lietas.

"(..) Tomēr manai neapmierinātībai ir medaļas otra puse, jo saprotu, ka ir izteikts izmeklētāju trūkums un man nav resursu, lai spētu darbā piesaistīt profesionāļus," sacīja ministrs.

Jau ziņots, ka 20.jūlija vakarā Mārupē notikušā nozieguma rezultātā bojā gājis Bērziņš, kurš sašauts, ierodoties mājās un sastopot laupītājus. Bērziņš ar šautām brūcēm nogādāts slimnīcā, taču tur miris.

Policijai zināms, ka vismaz divi noziedznieki bija ielauzušies privātmājā Mārupes novadā, sasējuši 1940.gadā dzimušo mājas saimnieci un laupījuši māju. Kad mājās ieradies Bērziņš ar sievu, maskās tērpušies noziedznieki, izvairoties no sagūstīšanas, bēguši prom un no šaujamieroča izdarījuši vairākus šāvienus Bērziņa virzienā.

Policija atzinusi, ka notikušais ir ārkārtējs gadījums. Tāpat šis ir šogad pirmais bruņotas laupīšanas gadījums Latvijā. Latvijā gan kopumā laupīšanu skaits samazinās.

Policija patlaban neizskata versiju, ka advokāts nogalināts savas profesionālās darbības dēļ.

Pēdējais gadījums Latvijā, kad nogalināts advokāts, notika pērn maijā. Toreiz, 2018.gada 30.maija rītā, tika nošauts advokāts un maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Tāpat 17.jūlijā Ģirģens uzdeva veikt policijai intensīvu izmeklēšanu par gadījumu, kad Kuldīgas novadā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

Pirms diviem mēnešiem Kuldīgas vecpilsētā notika līdzīgs noziedzīgs nodarījums, kad tika ļaunprātīgi aizdedzinātas divas uzņēmēja Roalda Ciņa ģimenei piederošas automašīnas. Pašvaldība sniedza Valsts policijai videonovērošanas kameru ierakstus, lai palīdzētu nozieguma izmeklēšanā.

Citi šobrīd lasa

Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas 9
VIDEO: laimes krekliņā dzimis pilots izdzīvo pēc baisas lidmašīnas avārijas 1
Covid-19 izraisītās krīzes dēļ Lielbritāniju pametuši simtiem tūkstošu cilvēku 4
Skatīt visus komentārus

Самая сексуальная спортсменка мира снялась в коротком топе с глубоким декольте

Галкин показал свою маму, на которую похожа его дочь Лиза