Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs (no kreisās) un Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis (Foto: LETA)

KNAB nekonstatē priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās 31

112
2019. gada 27. jūlijā 13:08 2019. gada 27. jūlijā 13:08
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumus katoļu baznīcās pirms maijā notikušajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

KNAB skaidroja, ka birojs veica pārbaudi saistībā ar katoļu baznīcas bīskapu izplatīto aicinājumu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Pārbaudes rezultātā KNAB nekonstatēja "Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā" noteikto ierobežojumu pārkāpumus.

Maijā Latvijas televīzijas raidījums "Panorāma" vēstīja, ka pārbaude saistīta ar katoļu garīdznieku izplatīto aicinājumu kristiešiem Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsot par ģimenes vērtību aizstāvjiem un tiem, kas iestājas pret abortiem un viendzimuma attiecību legalizāciju.

"Cilvēki jautā, par ko tad mums īsti balsot? Viņi grib zināt, kāda ir baznīcas nostāja dažādos jautājumos. Tāpēc viņi nāk un jautā, un tāpēc mēs uzrakstījām šo aprakstu, lai cilvēkiem nodotu to informāciju, lai nebūtu tā, ka katram jānāk atsevišķi un kaut kas jāsaka, bet lai pēc iespējas plašāku loku tas aptvertu," raidījumam skaidrojis Romas katoļu baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins.

Tā kā aicinājumā nav nosaukti konkrēti politiskie spēki vai kandidāti, Stulpins uzskata, ka baznīca saglabājusi politisko neitralitāti.

Tāpat vēstīts, ka katoļu baznīcas Latvijas Bīskapu konference (LBK) aicināja piedalīties Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās un balsot par deputāta amata kandidātiem, kuri aizstāv dzīvību, ģimeni un dalībvalstu tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās, teikts LBK aicinājumā, kas, 28.aprīlī, tika nolasīts katoļu baznīcās Latvijā.

LBK aicinājumā uzsvēra, ka atbildīga līdzdalība vēlēšanās nozīmētu atgriezties pie ES dibinātāju pārliecības un ideāliem.

Baznīca aicināja kristiešus balsot par tiem kandidātiem, kuri "aizstāv dzīvību, ģimeni un katras dalībvalsts tiesības pašai noteikt likumdošanu šajās jomās", piebilstot, ka ļoti svarīga ir arī subsidiaritātes principa ievērošana ES un tās dalībvalstu attiecībās, vispirms ņemot vērā konkrēto sociālās un kulturālās vides realitāti.

Aicinājumu parakstīja Rīgas arhidiecēzes arhibīskaps - metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Liepājas diecēzes bīskaps, LBK prezidents Viktors Stulpins, Rēzeknes - Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: kā šobrīd izskatās Tērbatas ielā, kas uz mēnesi būs slēgta automašīnu satiksmei 6
VIDEO: TV ziņu moderatorei tiešraides laikā izkrīt zobs, un viņas reakcija pārsteidz skatītājus
Ņujorkā paša dzīvoklī atrod sadalītu miljonāra līķi, kur slepkava pametis arī motorzāģi
Tēmas: KNAB
Skatīt visus komentārus

Галкин ответил на слухи о выборе суррогатной мамы с помощью врача с проблемами с законом

Суд Деппа и Херд: Фекалии на супружеской постели, показания свидетелей и другие подробности