Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Spēcīgo lietavu dēļ applūdušas vairākas Rīgas ielas; cietušas arī dažu centra skolu telpas 10

Ziņas
8. jūlijā 10:37 2019. gada 8. jūlijā 10:37 | Papildināts, 8. jūlijā 15:16
Jauns.lv / LETA
Spēcīgo lietavu dēļ šodien applūduši vairāki Rīgas ielu posmi un lietus ūdens atsūknēšanai ielās patlaban izsūtītas desmit specializētās tehnikas vienības, informē Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Pēc viņas teiktā, patlaban lietus atsūknēšanas tehnikas devušās galvaspilsētas ielās, lai sāktu lietus ūdens peļķu atsūknēšanu no Bolderājas, Čiekurkalna, Teikas un Vecmīlgrāvja ielām.

Pēc lietavām Rīgā applūduši vairāku ielu posmi (Foto: Twiiter (@breakinglv/Sergejs Boikovs))

Pirmdienas rītā lietus daudzums Rīgas centrā pārsniedza 30 milimetru jeb trešdaļu no jūlija normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Stipro lietu izraisīja neliels un mazkustīgs mākonis. Stipri nokrišņi neskāra visu galvaspilsētu. Krietni mazāk lijis pilsētas ziemeļos un lidostā "Rīga".

Departamenta speciālisti vienlaikus veic arī citu Rīgas ielu un tiltu apsekošanu, lai pēc nepieciešamības norīkotu tehnikas vienības uz kritiskākajām vietām, kur vajadzētu atsūknēt brauktuves no lietus ūdens.

"Ņemot vērā ievērojamo nokrišņu daudzumu, kāds tiek prognozēts, pat vismodernākās lietus ūdens novadīšanas sistēmas nevarēs novadīt tādus ūdens apjomus uzreiz, līdzīgi kā ielejot spaini ūdens izlietnē - tas novadīsies pakāpeniski," norādīja Dimante.

Spēcīga lietus ietekmē Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav projektēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma.

Vienlaikus Dimante norādīja, ka pēc departamenta pasūtījuma jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kas tiek pārbūvētas.

Tik stiprs lietus Rīgā iepriekš netika prognozēts. LVĢMC svētdienas pēcpusdienā publicēja nokrišņu daudzuma prognozi Latvijai 8.jūlijam, un galvaspilsētā pirmdien dienas laikā nokrišņi vispār netika prognozēti.

Svētdien Rīgas centrā nokrišņu daudzums sasniedza 19 milimetrus.

Pēdējā diennaktī spēcīgi lijis daudzviet Latvijā, bet Rīgas centra novērojumu stacijā reģistrētais nokrišņu daudzums ir vislielākais.

Iespēja, ka stipras lietavas šonedēļ galvaspilsētā atkārtosies, ir maza. Visu nedēļu gaisa temperatūra būs zemāka nekā jūlijā ierasts, saglabāsies daudz mākoņu un vējš pārsvarā pūtīs no ziemeļiem, prognozē sinoptiķi.

Iedzīvotāji ir aicināti ziņot par applūdušām ielām, zvanot Rīgas domes Satiksmes vadības centram pa bezmaksas tālruni 8000 3600.

Šorīt notikušo spēcīgo lietavu dēļ applūdušas dažu Rīgas centra skolu pagrabstāvu telpas, informēja Rīgas domes pārstāve Baiba Gailīte.

(GKR) otrdien, 9.jūlijā, plkst.11, ir sasaucis pašvaldības atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi, kuras laikā apsekos problemātiskās Rīgas ielas, lai novērtētu paveiktos darbus plūdu mazināšanai.

Sanāksmē ir aicināti piedalīties Rīgas domes Satiksmes departamenta, SIA "Rīgas satiksme" un Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāvji.

Pēc Gailītes teiktā, šorīt Burovs pieprasījis informāciju no atbildīgajām institūcijām par lietavu radītajiem postījumiem. Noskaidrots, ka lietavu dēļ applūda vairāki Rīgas ielu posmi, un tajos strādāja 25 ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības.

Vienlaikus Rīgas domes Īpašuma departaments informēja, ka spēcīgo lietavu dēļ ir applūdušas arī dažu Rīgas centra skolu pagrabstāvu telpas.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: vīrietis Nigērijā uzlec uz pasažieru lidmašīnas spārna un ielien tās dzinējā 4
Liepājas policisti atklāj vienīgo problēmu, kas pilsētā radusies "Prāta Vētras" koncerta dēļ 46
Tuvākajā diennaktī daudzviet valstī līs un dārdēs pērkons 7
Tēmas: Laika ziņas
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин умилил поклонниц пляжными забавами с сыном в Юрмале 2

"Я долларовый миллионер": Ксения Собчак рассказала, как заработала первый крупный гонорар 1