Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Burovam pagaidām nav skaidrs, kā atrast kompromisu starp "Saskaņas" un "Neatkarīgo deputātu frakcijas" uzstādījumiem. (Foto: LETA)

Burova kļūšanai par Rīgas mēru tikai viens šķērslis - intrigas ap vicemēru 25

Politika
2019. gada 3. jūlijā 20:44 2019. gada 3. jūlijā 20:44
  Jauns.lv / LETA
Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam, "Gods kalpot Rīgai" (GKR) mēra kandidātam Oļegam Burovam (GKR) pagaidām nav skaidrs, kā atrast kompromisu starp "Saskaņas" un "Neatkarīgo deputātu frakcijas" (NDF) uzstādījumiem, atzina pats Burovs.

Viņš apstiprināja, ka šodien notikušajā sanāksmē ar NDF, kurā apvienojušies no "Saskaņas" izslēgtie deputāti, frakcija paudusi gatavību atbalstīt Burova ievēlēšanu mēra amatā pie nosacījuma, ka Vadims Baraņņiks saglabās vicemēra amatu.

NDF varētu būt ar mieru arī izveidot atsevišķu sadarbības līgumu ar GKR, kas nozīmētu, ka viņiem nav jāveic trīspusējas diskusijas arī ar "Saskaņu". Tāpat NDF gribētu veidot prezidiju, kurā mērs būtu Burovs, bet vicemēri - Baraņņiks un kāds no "Saskaņas".

Pēc NDF paustā, viņi būtu gatavi diskutēt par "Saskaņas" virzītiem vicemēra kandidātiem, ar nosacījumu, ka tas nav Sandris Bergmanis (S). "Mēs par viņu nebalsojām un viņš teju vienpersoniski kā Rīgas nodaļas vadītājs atriebības dēļ, izslēdza mūs no frakcijas," savu nostāju skaidroja Petrovs.

Savukārt pats Bergmanis aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka "Saskaņa" nav ar mieru sadarboties ar NDF, jo partija "nevar strādāt ar cilvēkiem, kas viņus reiz jau ir nodevuši".

Arī Burovs atzina, ka "Saskaņas" uzstādījums esot gāzt Baraņņiku, vienlaikus atļaujot viņam palikt Rīgas brīvostas valdē.

Kuluāros izskanējušās sarunas liecina, ka "Saskaņa" tomēr vēlas vicemēra krēslam virzīt Bergmani, lai gan NDF to neatbalstītu. Tāpat izskanējusi informācija, ka teorētiski, arī pret Alekseja Rosļikova palikšanu Pilsētas attīstības komitejas vadītāja amatā "Saskaņai" varētu nebūt iebildumi.

Komentējot šādu abu pušu uzstādījumu par personālijām vicemēra krēslā, Burovs pauda viedokli, ka "šobrīd dažiem deputātiem savstarpējās ambīcijas un pretenzijas ir augstākas". Viņš solīja, ka "domās, kā radušos situāciju risināt".

Kā ziņots, patlaban Rīgas dome ir sašķelta astoņās frakcijās un strādā bez mēra. Burova kandidatūru mēra amatam izvirzījusi GKR.

Viņš pagaidām ir vienīgais oficiāli izskanējušais kandidāts, lai gan daļa opozīcijas mēģina vienoties par savu mēra kandidātu.

Citi šobrīd lasa

Kādēļ Zviedrija iet savu ceļu un neievieš striktus ierobežojumus? Intervija ar zviedru epidemiologu 18
Lielbritānija sagaidījusi pirmo pašizolācijā dzimušo mazuli - sieviete dzemdē, pirms ierodas mediķi
Skatoties uz citu valstu pieeju, Perevoščikovs izdalījis divas stratēģijas, kā apkarot Covid-19 1
Tēmas: Rīgas dome
Skatīt visus komentārus

"Мы пережили самые темные моменты": семья выступила с обращением в день рождения Анастасии Заворотнюк

Зараженная коронавирусом в слезах рассказала о страшных последствиях болезни