Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Diriģents un vienlaikus "Rīgas kartes" bijušais valdes loceklis Aleksandrs Brandavs. (Foto: LETA)

Korupcijas skandālā iesaistītais Brandavs "Rīgas kartē" vairs nestrādā, taču algu saņem 35

Ziņas
2019. gada 12. jūnijā 15:18 2019. gada 12. jūnijā 15:18
  Jauns.lv / LETA
Korupcijas skandālā iesaistītais Aleksandrs Brandavs turpina saņemt atalgojumu SIA "Rīgas karte", lai gan fiziski darba pienākumus neveic, šodien Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā atklāja SIA "Rīgas satiksme" un "Rīgas karte" valdes loceklis Jānis Meirāns.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pavasarī sāka kriminālprocesu par "Rīgas kartes" amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

Aizturētais šajā lietā bija "Rīgas kartes" valdes loceklis Brandavs, kurš ilgstoši ieņēma amatu arī "Rīgas satiksmē" kā Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītājs un "Rīgas kartes" Mārketinga daļas vadītājs. Īsi pēc KNAB aktivitātēm Brandavs nolika "Rīgas kartes" valdes locekļa pilnvaras un tika atstādināts no "Rīgas satiksmē" ieņemamā amata.

Tomēr, kā pastāstīja Meirāns, atkāpjoties no "Rīgas kartes" valdes locekļa amata, uzņēmuma akcionāri pieņēma lēmumu Brandavu no Mārketinga direktora amata pienākumu pildīšanas atstādināt, taču neatlaist, tādā veidā saglabājot viņam atalgojumu.

Rezultātā, fiziski Brandavs darba pienākumus neveic, taču atalgojumu par to saņem. Akcionāru lēmumu Meirāns pamatot nevarēja, norādot, ka tobrīd uzņēmuma valdē vēl nestrādāja.

Meirāns "Rīgas kartē" aprīļa sākumā ieņēma Brandava vietu un norādīja, ka ir jau rosinājis pilnībā pārtraukt darba attiecības ar Brandavu, taču līdz šim atbalstu savai idejai nav guvis.

Lēmumu par Brandava atlaišanu var pieņemt "Rīgas kartes" akcionāri.

"Rīgas karte" ir 2007.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidoja un uztur Rīgas sabiedriskā transporta un autostāvvietu elektronisko norēķinu sistēmu. Uzņēmuma akcionāri ir "Rīgas satiksme" un ASV tehnoloģiju kompānija "Conduent", kas agrāk bija pazīstama ar zīmolu "Xerox".

51% "Rīgas kartes" pieder "Rīgas satiksmei", bet 49% - Francijas uzņēmumam "Conduent Business solutions".

Tagad "Rīgas karte" valde darbojas trīs cilvēku sastāvā.

ASV/Francijas investorus "Conduent Transportation" uzņēmumā pārstāv Ēriks Morizīrs, bet "Rīgas satiksmi" - Meirāns un Pavels Tulovskis.

Citi šobrīd lasa

Kamerā redzams, kā istabā notiek neizskaidrojamas lietas, un pie aizmiguša vīrieša zogas kaut kas briesmīgs 2
Ko veselībai var nodarīt pārāk daudz uzņemts dzeramais ūdens 1
Pēc ugunsgrēkiem, plūdiem un krusas Austrāliju piemeklē nākamās šausmas - īpaši indīgi zirnekļi 9
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган после переезда в Канаду уволила свою главную помощницу

Принц Гарри «невероятно сблизился» с тещей в Канаде