Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pasažieru reģistrācija lidojumam. (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Par atgriešanos Latvijā visvairāk domā speciālisti bez ģimenes un jaunieši pēc studiju beigšanas 114

Sabiedrība
19. maijā 09:42 2019. gada 19. maijā 09:42
Jauns.lv / LETA
Visbiežāk par atgriešanos Latvijā domā speciālisti bez ģimenes, kuri bijuši prom aptuveni piecus gadus, ģimenes cilvēki ar vairāk nekā 30 gadu ārvalstu pieredzi un jaunieši īsi pēc studiju beigšanas ar nelielu darba pieredzi, liecina sociālā kustības "Latvija strādā" ietvaros veiktā aptauja.

Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) informēja, ka aizbraucējus atgriezties motivē ģimene un draugi, stabilitāte, sentiments, vēlme vairāk paveikt un dalīties ar ārvalstīs iegūto pieredzi.

Vairāk nekā pusi jeb 53% aptaujāto no Latvijas aizbraukušo cilvēku, kas domā par atgriešanos valstī, interesē speciālista līmeņa vakances, savukārt piektdaļa aptaujāto meklē vadītāja un eksperta līmeņa vakances, bet 15% - jaunākā speciālista vakances.

Mazāk nekā puse jeb 44% vēlas augstāku atalgojumu nekā šeit strādājošie, tomēr gandrīz puse apzinās Latvijas algu līmeni, un ir gatavi rast kompromisu. Aizbraucējus arī interesē darba vietas, kur valda mūsdienīga darba kultūra, ir iespējams elastīgs darba laiks un tiek piedāvāta veselības apdrošināšana.

LDDK informēja, ka sociālajā kustībā ''Latvija strādā" iesaistītie darba devēji gada laikā darbam un dzīvei Latvijā atgriezuši 132 valstspiederīgos. Līdz šim kustība ir piesaistījusi 93 Latvijas darba devējus, kuri apņēmušies Latvijā atgriezt vismaz 336 izbraukušos valstspiederīgos.

"Viena gada laikā esam sasnieguši labus rezultātus, jo ir saņemti vairāk nekā 200 pieteikumi no personām, kas vēlās atgriezties Latvijā. Iniciatīvai pievienojies ievērojams skaits darba devēju no privātā un valsts sektora, kas gada laikā spējuši piesaistīt un Latvijā atgriezt speciālistus ar vērtīgu ārvalstu pieredzi. Tas devis būtisku pienesumu valsts ekonomikai," teica "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Saskaņā ar aprēķiniem remigrantu pienesums valsts ekonomikai ir aptuveni četru miljonu eiro apmērā, norādīja LDDK.

LDDK informēja, ka uzņēmumi piedāvā darbavietas dažādās nozarēs, turklāt ir atvērti palīdzēt jaunajiem darbiniekiem risināt dažādus praktiskus, ar atgriešanos saistītus jautājumus. 18 uzņēmumi ir jau izpildījuši vai pat pārspējuši sākotnējās apņemšanās par konkrēta ārvalstīs strādājošo skaita piesaisti savam uzņēmumam. Visvairāk aizbraucēju atgriezuši Nacionālie bruņotie spēki (NBS), piesaistot 32 cilvēkus. Kustības otrajā pastāvēšanas gadā atgriezto cilvēku skaitu plānots dubultot.

Jau ziņots, ka "Latvija strādā" ir mobilo telekomunikāciju operatora "Tele2" izstrādāta iniciatīva, kas aicina uzņēmumus, organizācijas un iestādes visā Latvijā brīvprātīgi vienoties kustībā, lai uzrunātu un piesaistītu Latvijas darba tirgum vairāk nekā 170 000 Latvijas valstspiederīgo, kas šobrīd dzīvo un strādā ārzemēs. Daļu no šiem cilvēkiem iespējams atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju, ko kustības biedri apņemas darīt, parakstot memorandu.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: krievu hokeja skaistule dižojas ar savu māku kauties spēles laikā
Krievu medijiem pavisam negaidītas ziņas par Anastasijas Zavorotņukas veselības stāvokli - aktrise nemaz neesot bijusi komā
Matemātikas skolotājs Rīgas skolā bērniem teksta uzdevumu vietā rāda erotiska satura filmas 38
Tēmas: Latvija
Skatīt visus komentārus

Шокирующая история: садистка 4 года пытала маленького приемного сына

«Вот, что со мной делает болезнь»: Ким Кардашьян показала честное фото без макияжа