Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aglonas novada dome. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Aglonas novadā rīkos iedzīvotāju sapulci par plānoto pašvaldību reformu 7

Novadu ziņas
15. maijā 22:44 2019. gada 15. maijā 22:44
Jauns.lv / LETA
Aglonas novadā pēc vietējo biedrību ierosinājuma nākamajā nedēļā norisināsies iedzīvotāju sapulce par administratīvi teritoriālo reformu, lēmusi novada dome.

Sapulci nolemts rīkot, ņemot vērā biedrības "Dordedze", Aglonas senioru biedrības un biedrības "Dorbs un zineiba" iesniegumu. Sapulce norisināsies 23.maijā plkst.17 Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā "Strops".

Pirms tam Aglonas novada domes priekšsēdētājs Juris Butēvics (Grāveru pagasta saraksts) pauda, ka novadā varētu rīkot iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, ar kuru vietvaru - Daugavpili vai Preiļu novadu - vietējie vēlētos apvienot savu pašvaldību, taču pašlaik šāds lēmums domē nav pieņemts.

Savukārt Preiļu novadā, kuram plānots pievienot Aglonas novadu, nav paredzēts rīkot aptauju, jo Preiļi plānoti kā attīstības centrs, un tam tiks pievienoti citi novadi, aģentūrai LETA pauda novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda (Latgales partija). Viņa uzskata, ka jau iepriekšējās reformas īstenošanas gaitā ir pieļautas kļūdas, un infrastruktūras attīstība panākta vien reģionālās attīstības centros un lielajās pilsētās.

Pēc Plivdas teiktā, svarīgākais, īstenojot reformu, ir domāt par iedzīvotājiem, nepasliktinot pakalpojumu pieejamību, jo jau pašlaik lauku iedzīvotāji daudz laika tērē, lai iegūtu nepieciešamos pakalpojumus. Tāpat ir jāsakārto arī ceļi.

Jau ziņots, ka Aglonas novadā, lai noskaidrotu vietējo viedokli, pašvaldība plāno rīkot aptauju, jo mazie pagasti atbalstot apvienošanos ar Daugavpili, pašā Aglonā viedokļi esot sadalījušies uz pusēm. Vēsturiski vairāki novada pagasti bijuši Krāslavas rajona robežās, taču pievienošanos Krāslavai Aglonas novadā neatbalstot.

Tāpat vēstīts, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) istrādātā pašvaldību teritoriālā karte paredz pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 35.

Apvienot paredzēts arī Preiļu, Aglonas, Riebiņu un Vārkavas novadus. Šajā gadījumā jaunās administratīvās teritorijas galvenā pilsēta būtu Preiļi.

Citi šobrīd lasa

"Pirms viņa biju tikai grandžīga meitene" - slaveni modes pāri un viņu īpašās attiecības 11
Rietumeiropa šonedēļ gaida absolūtos karstuma rekordus; tveice sasniegs arī Latviju 14
Latvijā cilvēki "skrien tik ilgi, kamēr krīt" - jeb Kā atpazīt un novērst izdegšanas sindromu 19
Tēmas: Aglona
Skatīt visus komentārus

Галкин заговорил по-латышски на закрытии фестиваля Laima Rendezvous Jurmala 2019

Герцогиня Меган выполнит последнюю волю королевы после ее смерти 1