Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs (S). (Foto: LETA)

Darbā pēc komandējuma nav ieradies RTAB valdes loceklis un "Saskaņas" deputāts Tolstojs 39

Ziņas
2019. gada 15. maijā 13:33 2019. gada 15. maijā 13:33
  Jauns.lv / LETA
Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes loceklis un Rīgas domes deputāts Maksims Tolstojs (S) šodien pēc komandējuma nav ieradies darbā.

RTAB pārstāve Ieva Lasmane teica, ka Tolstojam no 12. līdz 14.maijam bija paredzēts komandējums. Jau pirmdien ziņots, ka viņš bija devies uz komandējumu Krievijā, Kazaņā.

Amatpersona šodien nav ieradusies darbā, un RTAB nav informācijas, ka viņam būtu šodien ieplānoti citi komandējumi. Tāpat RTAB nav zināms, kur Tolstojs atrodas, norādīja Lasmane.

Lai arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja citu valdes locekli Vitu Jermaloviču un RTAB biroja vadītāju Ingunu Priedīti, patlaban nav zināms, vai KNAB izrādīs interesi par Tolstoju un bija ieplānojis arī viņa aizturēšanu. Aģentūrai LETA gan zināms, ka patlaban Tolstojs nav aizturēts.

RTAB valdē strādā Guntars Grīnvalds, Jermoloviča un Tolstojs. Grīnvaldam KNAB sāktajā kriminālprocesā nav piemērots nekāds statuss.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki 13.maija rītā ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5.aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Saistītās ziņas

Aizturētā RTAB valdes locekle Jermoloviča nakti pavadījusi "Septītajās debesīs" 163
Arī RTAB vadītāja Inguna Priedīte joprojām atrodas izolatorā 11
Lūk, ar ko patiesībā baro cilvēkus aizturēšanas izolatoros un kā šajās telpās izskatās. FOTO 4

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli. Vienlaikus kriminālprocesuālās darbības pirmdien veiktas arī Vācijā, Zviedrijā un Spānijā.

Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Rīgas tūrisma attīstības biroja "Live Rīga" vadītāja Vita Jermoloviča. (Foto: LETA)

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Pērn RTAB strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: ar emocijām bagātu atklāšanas pasākumu darbu atkal atsāk "Lido" atpūtas centrs
Patlaban pašizolācija jāievēro, atgriežoties no vēl divām valstīm 1
"Tur pat bērnu urīns nestāv blakus! Nekas nesmird tik ļoti, cik apakšā esošais dzīvoklis!" Grūtniece neiztur un noģībst kameru priekšā 1
Tēmas: KNAB
Skatīt visus komentārus

Принц Гарри и принц Уильям помирились

Ефремов заявил о своей невиновности в смертельном ДТП