Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
EP vēlēšanas Latvijā notiks maijā nogalē, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti. (Foto: Ieva Lūka/LETA)

EP vēlēšanu reitingu līderos joprojām "Saskaņa", "Attīstībai/Par" un "Jaunā Vienotība" 9

Politika
7. maijā 22:36 2019. gada 7. maijā 22:36
Jauns.lv / LETA
Ja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiktu maija sākumā, tad Latvijā līderpozīcijā joprojām būtu "Saskaņa", "Attīstībai/Par" un "Jaunā Vienotība", vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz socioloģisko pētījumu centra SKDS jaunākajiem datiem.

Reitinga līderes "Saskaņas" atbalstītāju loks gan nepilna mēneša laikā sarucis par vienu procentpunktu līdz 14%.

Maija sākumā reitinga otrajā vietā ierindojas "Attīstībai/Par" ar 10,9% vēlētāju atbalstu. Atbalstītāju loks šim sarakstam kopš aprīļa vidus pieaudzis par 0,3 procentpunktiem.

Savukārt maija sākumā no AP tikai par 0,1 procentpunktu atpaliek "Jaunā Vienotība" (JV), kuras reitings ir 10,8%. Salīdzinot ar aprīļa vidu, JV reitings gan ir krities par 0,9 procentpunktiem.

Pirmajam trijniekam reitingos seko nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, par kuru pašlaik būtu gatavi balsot 9% aptaujāto, kas ir par 0,9 procentpunktiem vairāk nekā aprīļa vidū.

Ievērojami jeb par 1,9 procentpunktiem kopš iepriekšējās aptaujas pieaudzis Latvijas Krievu savienības reitings, kurš maija sākumā sasniedz 6,9%. Savukārt partijas "Progresīvie" reitings kopš aprīļa vidus krities par 0,2 procentpunktiem līdz 4,3% aptaujāto atbalsta.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) reitingi maija sākumā ir attiecīgi 3,8% un 3,2%. Abu šo politisko spēku reitingi kopš iepriekšējā mēneša vidus pieauguši - ZZS par 0,1 procentpunktu, bet JKP - par 0,8 procentpunktiem.

Latvijas Reģionu apvienības reitings nepilna mēneša laikā pieaudzis par 0,3 procentpunktiem, maija sākumā sasniedzot 2%, bet partijas "KPV LV" reitings no 0,6% pieaudzis līdz 1,1%. Tāpat par 0,3 procentpunktiem pieaudzis partiju apvienības "Atmoda" reitings, kas pašlaik sasniedzis 0,9%, bet "Latviešu nacionālistu" atbalstītāju skaits aptaujā pieaudzis par 0,1 procentpunktu, sasniedzot 0,3%.

Nepilna mēneša laikā atbalstītājus ieguvušas arī partijas, par kurām aprīļa vidū neviens no aptaujātajiem nebija gatavs balsot. "Rīcības partija" guvusi 0,2% aptaujāto atbalstu, bet par "Centra partiju" un Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju būtu gatavi balsot 0,1% respondentu.

Vienlaikus par 7,1% palielinājies to aptaujāto skaits, kas noteikti piedalīsies vēlēšanās, taču konkrētu atbalstāmo partiju nevarēja nosaukt. Aprīļa beigās uz jautājumu atbildi "grūti pateikt" sniedza 10,9% aptaujāto, bet maija sākumā - 18% aptaujāto.

Savukārt 13,9% respondentu norādījuši, ka negrasās piedalīties vēlēšanās.

EP vēlēšanas Latvijā notiks maijā nogalē, un no Latvijas būs jāievēl astoņi deputāti.

Citi šobrīd lasa

Hercogiene Megana un princese Eiženija dievina šīs perfektās laiviņas 2
Pasauli satriec jauni migrantu foto: tēvs un viņa divgadīgā meita noslīkuši, cenšoties iekļūt ASV 14
Mirstošas 93 gadus vecas britu sievietes pēdējā vēlēšanās izsauc izbrīnu sociālajos tīklos 3
Skatīt visus komentārus

Организатор концерта Аллы Пугачевой рассказал о ее бытовых требованиях

Герцогиня Кэтрин приняла от Елизаветы II должность, которую королева занимала 67 лет