Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Katrīna Neiburga vairāku mēnešu garumā viesojusies pie dažādiem friziermākslas meistariem, kuri veidojas mākslinieces frizūras pēc sejas konstrukcijas, pēc auras, zvaigžņu stāvokļa un noskaņojuma. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Nepilnus divus mēnešus pēc mātes nāves Katrīna Neiburga atklāj izstādi “Mati”

Kultūra
2019. gada 26. aprīlī 13:49 2019. gada 26. aprīlī 13:49
  Jauns.lv
Kā jaundzimušo mati, tā pusaudžu pirmās bizes un mirušo šķipsnas – mati visdažādākajās formās kā mākslas objektu izejmateriāls plašā klāstā aplūkojami Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?", kur 25. aprīlī kuplā interesentu pulkā atklāta mākslinieces Katrīnas Neiburgas personālizstādes "Mati".

Neraugoties uz nesen piedzīvoto traģisko zaudējumu – mātes rakstnieces un namīpašnieces Andras Neiburgas pēkšņo došanos mūžībā šā gada 2. martā, Katrīna Neiburga rada sevī spēku savas personālizstādes sagatavošanai un nodošanai publikas apskatei. Atklāšanas svētkos Katrīna bija smaidoša un dzīvespriecīga. Viņa ar prieku gan tērzēja ar izstādes atklāšanas viesiem, gan malkoja kvasu un par citu stāstītajiem jokiem dzirkstoši smējās. “Es cenšos šovakar relaksēties,” portālam Jauns.lv atzina Katrīna, kura tiek uzskatīta par vienu no spožākajām māksliniecēm Latvijas laikmetīgajā mākslā.

“Sākās viss ar to, ka griežu savai ģimenei matus – dēliem, vīram, arī vairākiem draugiem. Gribēju pamācīties un nokļuvu pie sev pazīstama friziera Pēra. Mācīšanās man īsti nesanāca, jo bijām pārāk draudzīgi, toties uzzināju daudz stāstu. Sāku nojaust friziera profesijas specifiku, kas man likās ārkārtīgi interesanta,” Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” par izstādi stāsta Katrīna Neiburg, atzīstot: “Tā kā savā ziņā esmu antropologs-mākslinieks, kuram patīk pētīt un satikties ar cilvēkiem un kaut kādā veidā iejusties viņu profesijā un dzīvē, es sapratu, ka tas mani noteikti uzrunā.”

Katrīna Neiburga vairāku mēnešu garumā viesojusies pie dažādiem friziermākslas meistariem, kuri veidojas mākslinieces frizūras pēc sejas konstrukcijas, pēc auras, zvaigžņu stāvokļa un noskaņojuma. Izstādes centrā ir stāsts par dažāda veida frizūrām, to tapšanas procesu, kā arī savstarpējo mijiedarbību starp frizieri un klientu.

Neiburga ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās komunikācijas apakšnozarē un studējusi arī Zviedrijas Karaliskajā mākslas institūtā Stokholmā.

Kopš 2000.gada Neiburga piedalījusies izstādēs, tai skaitā Sidnejas, Maskavas, Venēcijas, Koči-Muziris un Rīgas biennālē. 2008. gadā viņa bija "Ars Fennica" balvas fināliste, kā arī saņēma pirmo Purvīša balvu.

Neiburga veidojusi scenogrāfiju Latvijas Nacionālajā operā, Staņislavska teātrī, Permas operā, Bastīlijas operā, Mariinska teātrī, Kopenhāgenas GROB teātrī un citur.

Izstāde būs apskatāma līdz 9.jūnijam.

Maijā Katrīna Neiburga kopā ar dzīvesbiedru, māksliniekiem Andri Eglīti un kolēģi Jāni Noviku pošas uz Berlīni, kur uzsāks kopdarbu pie instalācijas "Rotaļu laukums" (savas mirstības apzināšanai) tapšanas. Tas atradīsies vecas baznīcas drupās, blakus Aleksandra laukumam.

Citi šobrīd lasa

5 stila un modes tendences, kas būs aktuālas 2020. gada rudenī
Skaņas izolācija, kodu atslēgas un VDK pagātne? Kas īsti notiek Operā 5
56 dzemdētājas, kuras neizglāba stacionārs. Vecmātes viedoklis
Pievienot komentāru

Антонио Бандерас в день своего 60-летия заявил, что у него Covid-19

Учительница принцессы Шарлотты вышла замуж за лучшего друга принца Уильяма