Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Centrāltirgus. (Foto: Maija Zara/LETA)

Rīgas dome dod „zaļo gaismu” Centrāltirgus pārbūvei un Skanstes apkaimes atjaunošanai

Runā Rīga
2019. gada 11. aprīlī 12:21 2019. gada 11. aprīlī 12:21
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti trešdien, 10. aprīlī, akceptēja pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu ievērojamiem projektiem – Rīgas Centrāltirgus kanālmalas un pagrabu pārbūvei, kā arī Skanstes apkaimes teritorijas labiekārtošanai, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Centrāltirgus atjaunošanai iecerēts realizēt divus projektus: „Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – kanālmalas infrastruktūras un publiskās ārtelpas sakārtošana” un „Rīgas Centrāltirgus revitalizācija – pazemes pagrabu pārbūve uzņēmējdarbības veicināšanai”. Abus projektus īsteno Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, un tos plānots realizēt līdz 2022. gadam.

Būvdarbu gaitā tiks rekonstruēta kanālmalas teritorija no Maskavas ielas līdz Prāgas ielai jeb no Gaļas līdz Zivju paviljonam. Izremontēs tramvaja ceļus un autostāvvietas, piegādes zonu pie kanāla nosegs ar terasi, ierīkos promenādi, veloceliņus, piestātni tūristu kuģīšiem. Tiks izveidots arī sava veida muzejs – interaktīva ekspozīcija par tirgus vēsturi, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kā arī ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

Savukārt pagrabu pārbūve ļaus ievērojami palielināt noliktavu un tirdzniecības platības. Tiks izremontēti slavenie tirgus pagrabi, kas savieno, piemēram, Sakņu, Gastronomijas, Piena un Gaļas paviljonu. Pagrabos atjaunos elektroinstalāciju un liftus, uzstādīs ugunsdrošības signalizāciju, ugunsdzēšanas sistēmu un aprīkojumu nepieciešamās temperatūras uzturēšanai.

Abu šo projektu kopējais budžets plānots 30 miljoni eiro. No tā 5,2 miljoni eiro būs Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums, 3,2 miljoni eiro - valsts budžeta dotācija un 21,1 miljons eiro – Rīgas domes līdzfinansējums. Patlaban noslēdzies iepirkums par būvdarbiem un notiek sarunas ar konkursa uzvarētāju.

„Šis projekts ir svarīgs pilsētai, un tā virzīšanās uz priekšu ir apsveicama. Projekta nepieciešamību var skaidri redzēt, paskatoties uz kanālmalu, kur tagad dažas vietas ir gandrīz pirmsavārijas stāvoklī. Es arī gribētu pievērst uzmanību tam, ka pēc dažiem gadiem sāks īstenot „Rail Baltica” projektu, apkārt būs pavisam jauna sabiedriskā telpa, un pilsētas kanālam arī būs gandrīz tāda pati vērtība kā Rīgas parkiem un skvēriem,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja p. i. Oļegs Burovs.

Savukārt Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs informēja, ka tuvāko divu nedēļu laikā tiksies ar būvniecības konkursa uzvarētājiem, lai pārrunātu plānoto būvdarbu procesu un iespējamos riskus būvdarbu gaitā. „Mums šīs lietas ir nopietni jāizrunā, lai vēlāk nerastos nevēlami projekta sadārdzinājumi neplānotu darbu dēļ,” uzsvēra A. Rosļikovs.

„Skanstes teritorijas revitalizācijas 1. kārtas” projekts paredz līdz 2022. gadam kardināli pārveidot Skanstes apkaimi. Aizaugušu pamesto zemes gabalu un purvu vietā tur būs mūsdienīgs pilsētas rajons. Tiks atjaunota degradētā teritorija apmēram 18,7 ha platībā, kā arī izbūvēti un rekonstruēti Skanstes ielas un Ganību dambja posmi ar kopējo garumu 1,95 km.

Lai rajons būtu piemērots apbūvei, tiek plānots ierīkot sadzīves un lietus ūdens kanalizāciju, ūdensvadu un elektrības tīklus, uzcelt kanalizācijas sūkņu staciju, kā arī sakopt infrastruktūru: ierīkot apgaismojumu, piebrauktuves, ietves un celiņus pie jauniem Lapeņu ielas, J. Dikmaņa ielas, J. Krūmiņa ielas, J. Daliņa ielas posmiem. Pārpurvotās teritorijas ne tikai nosusinās, bet arī papildinās ar dekoratīviem kanāliem un dīķi, kas kļūs par apkaimes atpūtas zonas sava veida „odziņu”. Šajā rajonā ierīkos bērnu rotaļlaukumus un trenažieru laukumus, kā arī skeitparku.

Projekta kopējais budžets plānots 20 miljoni eiro, no tā 4,7 miljoni eiro - ERAF finansējums, 1,65 miljoni eiro - valsts budžeta dotācija un 13,6 miljoni eiro - Rīgas domes līdzfinansējums. Projektu plānots realizēt līdz 2022. gadam.

„Tas kļūs par svarīgu soli ne tikai Skanstes apkaimes, bet arī visas Rīgas attīstībā. Projekts jāiekļauj Nacionālajā attīstības plānā. Rīdzinieki iegūs savā rīcībā milzīgu labiekārtotu teritoriju, kur ir ieplānota ne tikai publiskā telpa, bet arī, piemēram, jauniešu zinātnes centrs pēc slavenā Tartu „AHHAA” centra piemēra,” norādīja O. Burovs.

Citi šobrīd lasa

Reklāmplakāts, kas satracināja Rīgas policiju 12
Sapotējušies ar "Sputnik" vakcīnām, bet nelaiž iekšā nevienā pasākumā. Ko šiem cilvēkiem darīt? 36
Sadumpojušies Jūrmalas pašvaldības policisti draud aiziet no darba 5
Pievienot komentāru

"Я бросила пить": Агата Муцениеце удивила откровением

Мистические смерти: 7 актеров, повторивших судьбу своих героев