Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Harija Astras dzīve aprāvās piektdien no sava paziņas rokas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Atklājas jaunas detaļas par asinspirti Talsos: Harijs un Marta Astras savus slepkavas labi pazinuši 8

Novadu ziņas
2019. gada 25. martā 20:15 2019. gada 25. martā 20:15 | Papildināts, 2019. gada 25. martā 20:39
  Jauns.lv
95 gadus vecais Harijs Astra savu pēdējo rakstu medijos publicēja tikai pirms nedēļas "Latvijas avīzē". Būdams cienījamā vecumā, viņa prāts bija ass un turpināja sava brāļa, padomju disidenta Gunāra Astras iesākto ceļu pret tā laika režīmu. Gunāra Astras dzīve aprāvās 1988.gadā. Un tagad gan Harijs, gan Harija sieva Marta ir miruši. No nežēlīgu alkoholiķu rokas.

Astru ģimenē viņi bija trīs brāļi - Harijs vecākais, Gunārs vidējais, Leonīds jaunākais. Kopš 80.gadiem Harijs un Marta dzīvoja Talsu novada Iģenes "Ceļiniekos", kur laimīgā un saticīgā kopdzīvē vadīja savas vecumdienas. Līdz pat pēdējam mirklim Harijs Astra bija sabiedriski aktīvs. Taču viņa un sievas mūžu traģiski pārrāva divi Iģenes ciema iedzīvotāji - 28 gadus vecais Jānis un 57 gadus vecais Aigars.

Vietējiem labi zināmi plenči

Lai arī vaina dubultslepkavībā vēl nav tiesā pierādīta, TV3 ziņo, ka abi atzinušies nodarītajā. Iemesls bijis naudas trūkums alkoholam. Nav vēl zināms, vai slepkavība bijusi plānota, taču skaidrs, ka vīrieši labi pazinuši Astru pāri un uzskatījuši viņus par gana turīgiem, lai "Ceļiniekos" atrastu sev tik nepieciešamo naudu. Policija pagaidām neatklāj, kā notikusi slepkavība. TV3 vēsta, ka vietējiem abi dzērāji bijuši zināmi. Vismaz viens no viņiem regulāri palīdzējis Harijam Astram saimnieciskos mājas darbos. 

Pēc slepkavības taisnā ceļā uz spēļu zāli

No vietējiem TV3 noskaidrojis, ka pēc Astru nama pamešanas ticis izsaukts taksometrs, kas devās uz Talsu "Džokeru". Bet ap pl.21 šobrīd aizturētais Aigars - viņam bijusi iesauka "Melnais" devies uz "Rimi", kur stāvlaukumā saviem pudeles brāļiem atzinies, ka ir pastrādāta slepkavība, turklāt vaicājis, vai vajadzētu par to ziņot policijai. 

Talsu iedzīvotājs Valdis TV3 Ziņu dienestam stāsta: "Acis lielas. Nu, tādas kā satrauktam cilvēkam. Divas slepkavības, divas slepkavības, viņš saka". Tielējoties par to, kuram tagad jāzvana policijai, to izdarījis Valdis, un pēc piecām minūtēm policija arī piebraukusi. Aigaram uz drēbēm bijuši asins traipi, viņš bijis pamatīgā reibumā. Aizvests uz iecirkni, kur atzinies slepkavībā. Pēc dažām stundām aizturēts arī Jānis. Abiem konstatēts ap 3 promiļu reibums.

Sociālajos tīklos atgriežas 5 gadus sens LTV video par Hariju Astru

Sērojot par notikušo, jaunu elpu atguvis pirms pieciem gadiem tapis žurnālistes Daces Stirānes sižets, kurā viņa devās uz Iģeni pie Astru pāra viņu atjaunotajos "Ceļiniekos". Sarunā Harijs Astra stāsta par to, ka Rīgu pametis, jo tā kļuvusi pārāk krieviska, kā arī runā par savu brāli Gunāru un viņa skarbo mūžu. 

Jauns.lv jau vēstīja, ka policija nekavējoties izbrauca uz vīrieša norādīto adresi, kur tika atrastas divu personu mirstīgās atliekas. Uz 1925.gadā dzimuša vīrieša un 1936.gadā dzimušas sievietes ķermeņiem bija redzamas vardarbīgas nāves pazīmes.

Aizturētie vīrieši policistiem liecinājuši, ka abi piektdien kopīgi lietojuši alkoholiskos dzērienus, taču pietrūkusi nauda, tāpēc nolūkā to iegūt devušies uz tuvumā esošo privātmāju. Tur noslepkavoti abi sirmgalvji. Svētdien tiesa abiem aizdomās turētajiem vīriešiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Viņiem kā maksimālais sods draud mūža ieslodzījums.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 11
Tēmas: TV3, Rimi, LTV
Skatīt visus komentārus