foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Kompānija "MicRec" pārdevusi četrstāvu ēku Pārdaugavā. Guntars Račs: "Situācija dara savu"
Mūzikas ierakstu kompānija, kas tika dibināta 1996. gadā, uz četrstāvu ēku Pārdaugavā pārcēlās 2007. gadā, bet tagad tik liels īpašums viņiem vienkārši vairs nav vajadzīgs.
2018. gada 23. novembris, 16:50

Kompānija "MicRec" pārdevusi četrstāvu ēku Pārdaugavā. Guntars Račs: "Situācija dara savu"

Juris Vaidakovs

Žurnāls "Kas Jauns"

Vai "Mikrofona ierakstiem" finansiālas problēmas? Neizpratnē vaicā tie, kas pamanījuši nekustamo īpašumu sludinājumu, ka tiek pārdota ēka ar visu zemi, – ierakstu kompānija "MicRec" iztirgo savu māju.

Komercplatība 1190 kvadrātmetru apjomā, kurā ir gan noliktavas, gan biroju telpas, gan ierakstu studiju, un vēl 1044 kvadrātmetri zemes Sēlpils ielā Rīgā tiek pārdota par 740 000  eiro jeb 621,85 EUR/m². Bez tā vēl "Mikrofona ieraksti" sarīkojuši zemo cenu dienas, savā noliktavā par izdevēju cenām izpārdodot izdotos mūzikas albumus un grāmatas. Kas notiek?

Nu jau bijušais sludinājums internetā par ēkas pārdošanu.

„Pārceļamies uz citām telpām. Nav jau tā, ka ļoti gribētos doties prom, tīri labi te patika. Bet... Situācija mūzikas ierakstu tirgū dara savu. Mums vienkārši šī ēka kļuva par lielu,” žurnālam "Kas Jauns" sacījis "Mikrofona ierakstu" jeb "MicRec" viens no līdzdibinātājiem Guntars Račs.

Viņš skaidro, ka mūzikas ierakstu kompānija, kas tika dibināta 1996. gadā, uz četrstāvu ēku Pārdaugavā pārcēlās 2007. gadā, bet tagad tik liels īpašums viņiem vienkārši vairs nav vajadzīgs.

foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva
Kompānijas "Mikrofona ieraksti" dibinātāji Guntars Račs un Elita Mīlgrāve 2007. gada vasarā uz ēkas jumta terases, prezentējot savu jauno biroju.

„Mūzikas tirgus pārgājis uz digitālo izplatīšanu, tāpēc visu kompāniju tagad var vadīt attālināti – vairs nav vajadzīga tik liela māja ar lielu noliktavu un birojiem. Lai varētu operatīvāk darboties un reaģēt uz straujajām izmaiņām mūzikas biznesā, savu lielo kuģi – kompāniju "MicRec" – esam sadalījuši četros uzņēmumos, kur katrs atbild par savu: viens darbojas ar koncertu rīkošanu, otrs – ar ierakstiem, trešais strādā ar autoriem..." saka Račs.

"Tāpēc mums uz vietas vairs nav tik daudz darbinieku, tāpēc mums vienkārši daudzas telpas kļuva liekas, tāpēc jau kādu laiciņu divus stāvus izīrējām. Kad īrnieki mainījās, sapratām, ka neesam nekustamo īpašumu apsaimniekošanas kompānija, ka mūsu prioritāte tomēr ir mūzikas izdevniecība, tāpēc nolēmām šo savu māju pārdot. Izrēķinājām visus par un pret un izsecinājām, ka mums ir ērtāk īrēt sev atbilstošas telpas nekā bankai vēl dažus gadus maksāt kredītu par šo māju.”

"Mikrofona ierakstu" 20. jubilejas lielkoncerts "20 gadi latviešu mūzikā"

Ar lielkoncertu "Arēnā Rīga" ierakstu kompānija "Mikrofona ieraksti" 2016. gada 9. novembrī nosvinēja 20. jubileju.

gallery icon
92

Račs pastāsta, ka "MicRec" jau atradis jaunas telpas turpat netālu, kā arī pašu mājai sarunāts pircējs. Tā ir labdarības organizācija "Ziedot.lv".

„Viņi jau sen meklēja ēku, kurai nav sliekšņa un kurā var ērti iebraukt ar ratiņiem. Mūsu māja ideāli atbilst viņu vajadzībām un vēlmēm. Te ir liela autostāvvieta, ēkā var iebraukt ar invalīdu ratiņiem un ir plašs lifts, turklāt netālu ir Nordeķu parks pastaigām, Asins donoru centrs... "Ziedot.lv" šeit plāno ierīkot rehabilitācijas centru, un viņi izrēķināja, ka tādu ēku uzbūvēt ir daudz dārgāk nekā nopirkt,” izstāsta Guntars Račs.

Ierakstu kompānijas „Mikrofona ieraksti” 15. dzimšanas diena

gallery icon
23

Vaicāts, vai darījums ar "MicRec" ēkas pārdošanu noticis par nekustamo īpašumu sludinājumos minēto cenu, Račs godīgi atbild: „Mazliet panācām pretī un cenu samazinājām, jo novērtējām "Ziedot.lv" ieguldījumu sabiedrības labā. Turklāt bija pat trīs pircēji, taču mēs priekšroku devām tieši "Ziedot.lv". Vismaz nu ir laba sajūta par šo darījumu, esam gandarīti, ka māja paliek labās rokās. Nav žēl no tās šķirties."