Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova. (Foto: LETA)

VARAM nedomā, ka Koļegovai uzrādītā apsūdzība skartu viņas amata pienākumu izpildi

Sabiedrība
2018. gada 24. aprīlī 07:51 2018. gada 24. aprīlī 07:51
  LETA
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ieskatā Valsts vides dienesta ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai uzrādītā apsūdzība par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts amatpersonu deklarācijā viņas amata pienākumu izpildi neskar.

Kā aģentūrai skaidroja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) preses sekretāre Santa Vaļuma, Koļegova pagājušajā nedēļā atgriezusies darbā no vairāk nekā divu mēnešu ilgas slimības prombūtnes. Tiekoties ar ministru, VVD vadītāja sniedza informāciju par pašreizējo situāciju saistībā ar prokuratūras uzrādīto apsūdzību, kā arī iesniedza VARAM rakstveida skaidrojumu.

Savā skaidrojumā Ķoļegova noraida viņai uzrādīto apsūdzību, kā arī pauž viedokli, ka kriminālprocesā norādītie punkti nav attiecināmi un saistīti ar amata pienākumu izpildi VVD.

Ministrija līdz šim no prokuratūras nav saņēmusi informāciju, ka Koļegovai būtu noteikti kādi ierobežojumi vai aizliegumi pildīt sava amata pienākumus.

Kā ziņots, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā uzrādījusi apsūdzību VVD vadītājai Koļegovai.

Apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 219.panta otrās daļas, aģentūrai LETA pavēstīja Prokuratūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe.

Šis pants paredz atbildību par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.

Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz trīs mēnešiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka apliecināja, ka apsūdzētajai drošības līdzekļi nav piemēroti.

Gerhards 6.martā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja, ka vairāk nekā 120 VVD darbinieku parakstījuši vēstuli Koļegovas atbalstam, savukārt dienu vēlāk raidījumam "Delfi TV ar Jāni Domburu" ministrs sacīja, ka Koļegova iestādi vada kvalitatīvi.

Tāpat ziņots, ka Koļegovas gada alga 2017.gadā bija 47 945 eiro, kas ir par 16 400 eiro vairāk nekā 2016.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Koļegova pērn veikusi 145 000 eiro vērtu pirkumu, deklarācijā norādot parādsaistības 150 500 eiro apmērā. Tāpat viņa izsniegusi aizdevumu 141 394 eiro apmērā.

Saskaņā ar šogad iesniegto amatpersonas deklarāciju, Koļegova vairs nesaņem dividendes no brālim daļēji piederošā uzņēmuma "Pallogs". Līdz 2016.gada 6.septembrim viņa bija šī uzņēmuma 50% kapitāla daļu īpašniece, taču medijiem sacīja, ka dividendēs gūto peļņas daļu dāvinājusi brālim, kurš esot patiesais labuma guvējs. "Firmas.lv" informācija liecina, ka pašlaik šī uzņēmuma kapitāla daļas pieder Koļegovas brālim Mārim Zudānam un Elmāram Švirkstam.

Citi šobrīd lasa

Cipule: tuvākajās dienās gaidāmi pat 10 000 inficēšanās gadījumi dienā; ierobežojumi šobrīd nav nepieciešami 20
Nozagta olimpiskā čempiona Naura Mieža sievas automašīna 2
Ģirģens par telefona piesavināšanās sižetu "Nekā personīga" iesniedzis pirmstiesas pretenziju par goda aizskaršanu un sabiedrības maldināšanu
Pievienot komentāru