Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijas Nacionālā teātra aktrise Maija Doveika un Dailes teātra aktieris Juris Žagars.

Pasniegtas ikgadējās Teātra dienas balvas. FOTO

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2016. gada 31. martā 14:20 2016. gada 31. martā 14:20
 
30. martā Eduarda Smiļģa Teātra muzejā norisinājās ikgadējā Teātra dienas balvu pasniegšanas ceremonija.

Lilitas Bērziņas balva tika pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktrisei Maijai Doveikai, Harija Liepiņa balvu saņēma Dailes teātra aktieris Juris Žagars, bet Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu saņēma klasiskās un vēsturiskās dejas pedagoģe Palmīra Dzērve.


Pēc vairāku gadu pārtraukuma atjaunota aktiera, režisora, pedagoga un skatuves mākslas teorētiķa Jēkaba Dubura balva, un tā tika piešķirta skatuves runas un aktieru meistarības pedagoģei Ainai Matīsai.

Šogad martā Duburam tiek svinēta 150 gadu jubileja, kam par godu atjaunots viņa vārdā nosauktais apbalvojums, ko piešķir par izciliem sasniegumiem skatuves mākslas pedagoģijā un/vai skatuves mākslas teorijas attīstībā. Šī balva tika iedibināta 1966.gadā, svinot Dubura 100.dzimšanas dienu. Mākslinieka lielākie nopelni saistīti ar latviešu profesionālās teātra izglītības modeļa izveidošanu, kopā ar Ernestu Kārkliņu 1909.gadā dibinot Latvju dramatiskos kursus, un ar skatuves mākslas, skatuves runas teorijas un praktisko vingrinājumu sistēmas izveidi.

Iepriekšējā Jēkaba Dubura balva tika piešķirta 1993.gadā režisoram un pedagogam Pēterim Krilovam.

Laureātus sveica iepriekšējo gadu balvu laureāti, draugi un kolēģi, kā arī laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotas goda zīmes - ordeņi.

Teātra dienas balvas tiek pasniegtas kopš 1986.gada, kad Eduarda Smiļģa balvu saņēma Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš un Artūrs Dimiters. 1987.gadā pirmo reizi tika pasniegta Lilitas Bērziņas balva aktrisei par izciliem sasniegumiem teātra mākslā un to saņēma Vija Artmane un Astrīda Kairiša. 1996.gadā par izciliem sasniegumiem baleta mākslā Lita Beiris saņēma Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu, savukārt 2005.gadā tika iedibināta tradīcija pasniegt Harija Liepiņa balvu aktierim par izcilu, spilgtu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā un to saņēma Ivars Puga.

Balvu kandidātus iesniedz Latvijas profesionālie teātri, bet balvu laureātus nosaka biedrības Latvijas Teātra darbinieku savienības valde aizklātā balsojumā.

 

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Pilnmēness skars visus - horoskops visām zodiaka zīmēm no 25.09. līdz 1.10.
Izspūruši mati, sporta bikses: Somijas TV publicē vēl neredzētu video ar Putina dzīvi deviņdesmitajos 3
Vai pazudušais Latvijas armijas drons? Krievijā ziņo par neskaidras izcelsmes lidaparāta atrašanu pierobežā
Pievienot komentāru