foto: Publicitātes foto
Rīgā uzstāsies pasaulslavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātājs Jānis Strazdiņš
Pasaulslavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātājs Jānis Strazdiņš.
Kultūra
2017. gada 24. novembris, 10:31

Rīgā uzstāsies pasaulslavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātājs Jānis Strazdiņš

Karlīna Timofejeva

Jau pēc mēneša, 25. un 26. decembrī, Rīgas Ziemassvētku koncertā būs reta iespēja Latvijā dzirdēt populāro vokālās grupas “Cosmos” dalībnieku, tagad pasaulslavenās zviedru vokālās grupas “The Real Group” dziedātāju Jāni Strazdiņu, portālu Kasjauns.lv informēja "BT 1".

Jānis Strazdiņš “The Real Group” dzied jau kopš 2015. gada, kad saņēma negaidītu piedāvājumu pievienoties kolektīvam. Tā jau divus gadus Jāņa dzīve rit, koncertējot pasaules labākajās koncertzālēs visā pasaulē. Arī uz Rīgas Ziemassvētku koncertiem Latvijā Jānis ieradīsies pēc “The Real Group” tūres Norvēģijā, lai tad atkal dotos tālāk uz Vāciju. Noskaties grupas jaunāko video:

“Man ir ļoti svarīgi vismaz reizi mēnesī atbraukt uz Latviju. Un, ja tas sakrīt ar iespēju uzstāties kādā koncertā, esmu ļoti priecīgs. Kad pagājušā gada oktobrī ar “The Real Group” uzstājāmies Rīgā "Rīgas A Cappella" festivālā, bija ļoti patīkami pēc tam aiziet uz foajē satikt publiku – katrs otrais atnākušais bija man pazīstams. Jutos kā mājās,” atzīst Jānis Strazdiņš.

Jāņa Strazdiņa muzikālā daiļrade

Jau pēc mēneša, 25. un 26. decembrī, Rīgas Ziemassvētku koncertā būs reta iespēja Latvijā dzirdēt populāro vokālās grupas “Cosmos” dalībnieku, ...

gallery icon
8

Ziemassvētku sajūtas

Ziemassvētku koncertus Jānis gaida ar prieku, un, kā nu ne, ja pašam šie svētki galvenokārt saistās ar dziesmām. “Man Ziemassvētki saistās ar kaut ko nemateriālu. Ziemassvētki ir sajūtas, mūzika, smarža. To naudu, ko varētu iztērēt dāvanās, es pēdējos gados ziedoju man svarīgam mērķim – kādai labdarības akcijai vai izglītības iestādei,” saka Jānis.

Rīgas Ziemassvētku koncertā dziedātājs Jānis Strazdiņš kopā ar Elzu Rozentāli, Andri Ērgli, Gunāru Kalniņu un citiem māksliniekiem apmeklētājus aicina sajust Ziemassvētku noslēpumu, dvēseliskumu un prieku!

Populāra dziesma jaunās skaņās

Koncertā Jāņa izpildījumā skanēs viens no kulta grupas “Cosmos” hitiem – Kristapa Šoriņa dziesma “Neticu un viss”. Šoreiz Jāņa sulīgo basu papildinās Rīgas Doma meiteņu kora “Tiara” skanīgās balsis.  (Lai atsauktu atmiņā  “Cosmos” laikus noskaties video)

Koncertā mākslinieks izpildīs arī Ad dianam  no  Uģa Prauliņa  starptautiskas atzinības vainagotā cikla “Odi et Amo”, kas 1999. gadā tika atzīts par Gada ierakstu Latvijā. Starp citu, vēl būdams Rīgas Doma zēnu kora puika, Jānis piedalījās šī oriģinālā ieraksta tapšanā. Tas viņam ir saglabājies spilgtā atmiņā, jo tā laika zēnu kora repertuāram tas bija kas nebijis un svaigs.    

Kā zināms, 25. un 26. decembrī Ķīpsalā notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti, kuros uzstāsies lieliskā džeza dziedātāja Elza Rozentāle, mūziķis Andris Ērglis un iemīļotais dziedātājs Gunārs Kalniņš. Koncertos uzstāsies arī Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”, instrumentālā grupa un kamerorķestris. Diriģenti – Aira Birziņa un Rūdolfs Bērtiņš.

Koncertā skanēs J. Šipkēvica, J. Lūsēna, U. Prauliņa, A. Grāvera, Z. Muktupāvela, G. Kalniņa, E. Džona, L. Koena u. c. komponistu mūzika.  

Mākslinieciskais vadītājs – Rūdolfs Bērtiņš, scenogrāfs – Oskars Dreģis, stila konsultante ¬– Anete Agneta Krišjanova.

Koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 17.00, 26. decembrī plkst. 14.00.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena iepriekšpārdošanā: 12–30 EUR! Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv. Ieeja koncertā no 6 gadu vecuma. Pērkot „Ģimenes biļeti” (4 līdz 8 personām) – 10 % atlaide.

Koncertu rīko “BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.