Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA, Mārtiņš Ziders

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās

Sabiedrība
2017. gada 21. novembrī 06:25 2017. gada 21. novembrī 06:25
  Kasjauns.lv
Nedēļas nogale un brīvā pirmdiena aizritēja Valsts svētku, Latvijas 99. dzimšanas dienas zīmē. Kā allaž, iedzīvotāji un pilsētas viesi varēja baudīt gaismas festivālu "Staro Rīga", cilvēku tūkstoši krastmalā noraudzījās uz svētku uguņošanu, bet prominences pulcējās valsts svētkiem veltītajā koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī. 

Uguņošana un citi svētku pasākumi 

Uguņošana krastmalā noslēdza sestdien galvaspilsētā noritējušo Latvijas proklamēšanas 99.gadadienai veltīto svētku pasākumu klāstu, kas dienas garumā Rīgā pulcēja tūkstošiem rīdzinieku un pilsētas viesu. 

Tradicionāli daudz interesentu pulcējās militāro spēku parādē krastmalā, kuru šogad Aizsardzības ministrija raksturojusi kā vērienīgāko kopš neatkarības atjaunošanas.

Plaši apmeklēts vakarpusē bija arī svinīgais pasākums laukumā pie Brīvības pieminekļa, kas noslēdzās ar Valsts prezidenta uzrunu. Vējonis uzsvēra, ka šodien sākas Latvijas simtais gads, savukārt gadsimts mūsu brīvībai nozīmē mēru, kas ir tuvāks mūžībai nekā cilvēka mūžam.

"Tas ieraksta valsti vēsturē ar lielo burtu," viņš sacīja. Lai Latvija uzplauktu un dzīve kļūtu labāka, Valsts prezidents aicināja ne mirkli neapstāties pie sasniegtā.

Svinīgais svētku koncerts

Latvijas 99. dzimšanas dienas viens no svinīgākajiem mirkļiem bija jubilejai veltītais svētku koncerts Latvijas Nacionālajā teātrī.

Koncertā, kuru sniedza pasaulslavenais pianists Vestards Šimkus, klāt bija gan lielākā daļa līdzšinējo prezidentu, gan premjeru, gan tagadēji Saeimas deputāti. Tāpat klāt bija sporta jomas varoņi, mākslinieki, aktieri, ārvalstu diplomāti un redzami sabiedriskie darbinieki.

Gaismas festivāls "Staro Rīga"

Tas piedzima, kad Latvija svinēja savu deviņdesmito dzimšanas dienu un turpinājis tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā jau desmit gadus, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. "Staro Rīga"  desmitais jubilejas gads ir īpašs, jo aizsāk vēl lielāku jubilejas gadu - Latvijas simtgadi.  Šajos desmit gados Rīga kopā ir starojusi 258 stundas un pavisam kopā ir bijuši 525 gaismas objekti, kas ir ļoti daudz. Un patiesībā šogad jubileju svin arī visi gaismu mākslinieki, kas piedalījušies fesivālos. 

Šajā gadā rīdziniekiem bija iespēja vērot 35 gaismu objektus, ko veidojuši gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki. Jaunajiem šī gada festivāla māksliniekiem ir 12 gadi, un viņu darbi par kosmosu un zvaigznēm būs redzami pie Rīgas Valsts ģimnāzijas. Piecus darbus rīdzinieku vērtējumam piedāvā ārvalstu mākslinieki no Itālijas, Islandes, Nīderlandes un Somijas. 12 festivāla objekti veidoti līdzdalības un partneru programmā "Rīgas karnevāls", kas ir koša un krāsaina uzņēmumu dāvana rīdziniekiem. 15 festivāla darbi tapuši pamatprogrammā, kuras tēma šogad bija  "Uz zvaigznēm".

Citi šobrīd lasa

Pasaulē populāri sportisti, kas "iznākuši no skapja" 2
Jāņu vainags no grīšļiem: māca māksliniece Baiba Rasa
"Balticovo" angārā sadegušas aptuveni 4500 vistas 3
Pievienot komentāru

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас 1

Полуобнаженная Екатерина Варнава приняла участие в смелой фотосессии