Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Trim pārbaudītajiem A(H1N1) vīruss nav konstatēts

Sabiedrība
2009. gada 1. jūnijā 14:41 2009. gada 1. jūnijā 14:41
 
Latvijas Infektoloģijas centrā vērsās trīs pacienti, kuriem bija aizdomas par inficēšanos ar jauno gripas vīrusu, tomēr inficēšanās konstatēta netika.

Līdz šim centra laboratorijā ir apstiprināti 412 pozitīvi citu gripas veidu inficēšanās gadījumi.

Aizvadītajās brīvdienās nav ticis stacionēts neviens gripas pacients, bet šobrīd stacionārā ārstējas viens gripas slimnieks.

LIC direktore Baiba Rozentāle stāsta, ka pirms došanās uz cūku gripas skartajiem reģioniem iedzīvotāji vēlas saņemt sīku informāciju par šo infekciju, uzzināt, kādi profilakses pasākumi jāievēro, tāpēc ikdienas LIC ierodas cilvēki, lai saņemtu speciālista konsultācijas. Novērojumi liecina, ka pārsvarā cilvēki plānotos atpūtas braucienus vīrusa bīstamības dēļ atcelt nevēlas.

Turklāt pēdējo dienu laikā interesentu skaits pieaug, un tas saistāms ar informāciju par konstatētajiem saslimšanas gadījumiem Polijā, Krievijā, Lielbritānijā un Igaunijā, uzskata Rozentāle.

Rozentāle atgādina, ka pretpotes jaunajam vīrusam nav, tāpēc ārstēšanai tiek izmantoti preparāti „Oseltamivir” vai „Zanamivir”. Parastās gripas ārstēšanai lietotie medikamenti - remantadīns un amantadīns - cūku gripas ārstēšanai nav piemēroti.

Cilvēki Latvijā jūtas samērā droši, taču LIC direktore uzsver, ka jābūt sevišķi piesardzīgiem, gan uzturoties vīrusa skartajās teritorijās, gan atgriežoties Latvijā, lai nenodarītu kaitējumu savai veselībai, savu tuvinieku, draugu un kolēģu lokam. Sajūtot kādu no aizdomīgiem gripas simptomiem, Rozentāle aicina nekavējoties doties pie ārsta.

Kā ziņots, piektdien, 29.maijā, 29 gadus vecam Igaunijas iedzīvotājam, kas 28.maijā atgriezies no ceļojuma pa ASV, pēc sākotnējām analīzēm diagnosticēta saslimšana ar cūku gripu, ziņo Igaunijas nacionālā raidstacija ERR.

Vīrietis vērsies pēc palīdzības slimnīcā, kur viņam izdarītās analīzes sākotnēji uzrādījušas inficēšanos ar A(H1N1) tipa jeb tā saukto cūku gripas vīrusu. Arī atkārtoto analīžu rezultāti apstiprinājuši, ka vīrietis inficējies ar cūku gripu.

Kā informēja Igaunijas Veselības aizsardzības inspekcijas gripas speciāliste Olga Sadikova, slimnieka veselības stāvoklis esot stabils, visticamāk, ka viņam esot gripa vieglā formā. Par analīžu rezultātiem informēti arī visi saslimušā ģimenes locekļi, un daļa no tiem aicināta uz slimnīcu veselības apsekošanas veikšanai.

Kopš aprīļa beigām Igaunijas Veselības aizsardzības inspekcija aizdomās par saslimšanu ar cūku gripu ir pārbaudījusi 13 cilvēkus, tomēr līdz šim izdarīto 12 analīžu rezultāti ir bijuši negatīvi.

Jaunais gripas vīruss tāpat kā sezonālā gripa ir gaisa pilienu infekcija, kuru ierobežot ir iespējams tikai ar vakcināciju, tāpēc LIC direktore Baiba Rozentāle nenoliedz iespēju, ka saslimšanas gadījumi varētu tikt reģistrēti arī Latvijā.

Šis vīruss ir ļoti līdzīgs parastajam sezonālajam gripas vīrusam, bet, visdrīzāk, tas plaši neizplatīsies mūsu puslodē, jo ir iestājies pavasaris un nāk vasara, kas nav labvēlīgas sezonas vīrusu izplatībai, uzsvēra LIC direktore.


LETA/foto:LETA

Citi šobrīd lasa

Bezvēsts prombūtnē meklētais Guntis Žuks atrasts noslīcis
Šausminoši video no Londonas: "Zirnekļcilvēks" piekauj veikala darbiniekus
Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem 1
Pievienot komentāru

Племянница принцессы Дианы вышла замуж за миллиардера

ФОТО: Дженнифер Лопес подтвердила воссоединение с Беном Аффлеком