Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Miris Pasaules valdnieks

Sabiedrība
2009. gada 30. oktobrī 19:36 2009. gada 30. oktobrī 19:36
 
Mūžībā aizgājis Rīgā savulaik bieži manītais dažādu dzīves gudrību un pravietojumu sludinātājs Pasaules valdnieks jeb īstajā vārdā Pēteris Seņķāns.

Pēteris Seņkāns jeb Pasaules valdnieks bija leģendārais „tautas mistiķis”. Daudzos pasākumos viņš pamanījās nokļūt pašā epicentrā. Pasaules valdnieks (no kreisās) kopā ar reklāmas valdnieku Ēriku Stendzenieku un kādreizējo kultūras pavēlnieci Helēnu Demakovu...

Leģendārā personība šo pasauli atstāja nedēļas sākumā Rīgā, Paula Stradiņa klīniskajā slimnīcā, tā arī neatlabis pēc pēdējā insulta. Oktobra vidū viņš tika ievietots slimnīcas reanimācijas nodaļā pēc piedzīvotā smadzeņu stumbra insulta, kas praktiski pārtrauca smadzeņu darbību.

Seņķāns jeb „Dieviņš” dzimis 1931. gadā 29. jūnijā Jaunmoku pilī, mācījies Tukuma vidusskolā.

Viņa izvadīšana notika sestdien, 31. oktobrī, pulksten 14.30 no Tukuma pareizticīgo baznīcas.

Pasaules valdnieks daudzus gadus bija neatņemams Rīgas tēls. Viņam rokās vienmēr bija pamatīga koka milna – nopulēta no nēsāšanas, tā gludi spīdēja uz pleca; parasti kalpodama par rokturi balti zilam stikla šķiedras tīkliņam, kurā bija saliktas avīzes un dažādi informatīvi materiāli, piemēram, par bezmaksas zālēm vai vēlēšanām.

Milnas īpašnieks zināja stāstīt tās izcelsmi – tā patiesībā bija vadžra, ko savulaik gudrais Tvaštars pagatavojis dievam Indram, lai viņš ar to nogalētu dēmonu Vritru.

Viens no „Dieviņa” filozofijas stūrakmeņiem bija Raiņa luga „Zelta zirgs”. Reiz bērnībā, skatoties šo izrādi, viņam tā atstāja neizdzēšamas pēdas apziņā, palīdzot saprast gaismas un tumsas cīņas būtību šai pasaulē un Visumā.

Vēlāk viņš kādā atklāsmē saprata, ka pats ir bijis Rainis iepriekšējā dzīvē. Vārdu 'Rainis' Pasaules valdnieks skaidroja šādi: RA – Saule, IN – iekš, IS  - es, respektīvi – „Saule ir manī”.

Elmārs Barkāns / Foto: LETA


Citi šobrīd lasa

Publisko datus par vakcinācijas aptveri katrā ģimenes ārsta praksē 2
Valdība groza noteikumus un ar īpašiem nosacījumiem atļauj vienā automašīnā braukt kolēģiem 1
Pavļuts: esmu sarūgtināts, negaidīti uzzinot LĀB lēmumu prasīt manu demisiju 7
Tēmas: Rainis
Pievienot komentāru

На кого становится похожа Лера Кудрявцева? Шура показал обколотую до неприличия ведущую

"Не жди меня": судьба 37-летнего актера Алексея Осипова, который ушел на лед и не вернулся