Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Jelgavas mēru nespēj „atlaulāt” no rijīgās automašīnas

Jelgavas mēru nespēj „atlaulāt” no rijīgās automašīnas

Sabiedrība
2010. gada 11. janvārī 20:20 2010. gada 11. janvārī 20:20
 
Jelgavas mērs Andris Rāviņš nevēlas atvadīties no savas „rijīgās” dienesta automašīnas. Pašvaldība konkursa nolikumā par auto nomu ierakstītas tik specifiskas prasības, lai nekas nemainītos.

Jelgavas mērs Andris Rāviņš ir tik ļoti iemīlējies savā dienesta automašīnā, ka pašvaldība izstrādājusi tādas konkursa nolikuma prasības, lai viņu nevarētu „atlaulāt” no mīļotā „Volvo S80”.
Novembrī izsludinātājā auto nomas konkursa nolikumā tika noteikts, ka vienai vieglajai automašīnai ir obligāti jābūt gaiši brūnā metālikas krāsā, ar koka un ādas apdari, tekstila tepiķiem, priekšējiem lukturu tīrītājiem un audio pastiprinātāju 4x50 W, kas, protams, nav visām automašīnu markām.

Lai arī pašvaldības pārstāvji taisnojas, ka šādas specifiskas prasības var izpildīt vairāki automašīnu iznomātāji, pat automehānikas analfabētam ir skaidrs, ka Rāviņš šādā veidā bez problēmām varēs par konkursa uzvarētāju atzīt savas pašreizējās automašīnas iznomātāju – SIA „ALD Automotive”, kura viņam jau divus gadus iznomā ekskluzīvo „Volvo S80” automašīnu.

Konkursā, protams, pieteicās tikai viens auto iznomātājs - „ALD Automotive”, kurš arī tika atzīts par uzvarētāju. Līdz ar to Rāviņš ieguva iespēju arī  turpmāk vizināties ar savu pašreizējo dienesta auto.

Jāteic, ka šis automobilis ir ne tikai ekskluzīvs, bet arī izcili rijīgs – tas uz 100 kilometriem patērē 16 – 17 litru degvielas. Konkursa nolikumā gan bija teikts, ka obligātā prasība ir 10,5 litru uz 100 kilometriem, bet tas ir tikai „uz papīra”.

Jelgavas domes preses sekretāre Līga Klismeta laikrakstam „Zemgales Ziņas” skaidroja, ka konkursa nolikumā iekļautā prasība nozīmējot vien rūpnīcas sniegto tehnisko parametru, bet patiesais degvielas patēriņš varot būt 16 litru vasarā un 17,5 litru ziemā – to nosakot pašvaldības administratīvais rīkojums.

Līdztekus brūnās metālikas ar tekstila tepiķiem automašīnai, Jelgavas dome no „ALD Automotive” izīrēja vēl četras specifiskas automašīnas, jo trijām vieglajām automašīnām obligāti bija jābūt būt sarkanā krāsā, bet mikroautobusam – pelēkā.

Jelgavas dome par 41 000 latu no „ALD Automotive” divus gadus nomās šīs piecas automašīnas.

Jānorāda, ka Rāviņš ar dienesta auto braukā ļoti daudz, to pamatojot ar mēra darba specifiku, kas viņam uz Rīgu dažkārt liekot doties pat vairākas reizes dienā. Pēdējos mēnešos vidēji mēnesī viņš nobrauca no 3500 līdz 3800 kilometriem, patērējot vairāk nekā 600 litru degvielas.

Jāuzsver, ka Tukuma mērs Juris Šulcs arī brauc ar ārēji vizuāli līdzīgu „Volvo S80” automašīnu kā Rāviņam, bet tā ir ražota senāk un patērē tikai 6,6 litru degvielas uz 100 kilometriem.

Elmārs Barkāns/Foto: F64/LETA

 

Citi šobrīd lasa

2020. gada nozīmīgākie stila mirkļi
Leģendārajai dejotājai Vijai Vētrai ASV izkrāpta sakrātā bēru nauda
Linda Mūrniece atkal bez vīra uzvārda un gredzena - vai šķiršanās jau divus mēnešus pēc kāzām?
Pievienot komentāru

Самый горячий внук Елизаветы II стал еще накачаннее — и попал в книгу Гиннесса

«Мой секрет красоты»: Лопез ответила на обвинения в увлечении ботоксом