Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Līdzekļu trūkuma dēļ Skolēnu dziesmu svētku pasākumi Rīgā notiks sešas nevis desmit dienas

Sabiedrība
2010. gada 30. janvārī 19:02 2010. gada 30. janvārī 19:02
 
Lai arī šovasar gaidāmo X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku pasākumi Rīgā bija iecerēti no 2. līdz 11.jūlijam, to norise līdzekļu trūkuma dēļ sāksies 6.jūlijā.

Galveno svētku pasākumu norisi gan tas neietekmēs, bet laikā no 2.līdz 5.jūlijam notiks svētku sagaidīšanas pasākumi novados.

X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa sestdien Dziesmu svētku biedrības kopsapulcē pastāstīja, ka lūgumu par svētku pasākumu skaita samazināšanu izteikusi Izglītības un zinātnes ministrija. Šī lūguma pamatā ir pašvaldību rīcībā esošā finansējuma trūkums, apmaksājot dažādus organizatoriskus pasākumus, piemēram, autobusu īri skolēnu nogādāšanai Rīgā, ēdināšanu un citus izdevumus.

Bērziņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka precīzs svētku plāns būs sagatavots un tiks publiskots marta pirmajā nedēļā. Tas vēl jāsaskaņo, tostarp ar sabiedriskajiem medijiem, kas nodrošinās galveno svētku pasākumu tiešraides.

Aģentūras BNS rīcībā esošais skolēnu dziesmu un deju svētku gaidāmo pasākumu plāna projekts liecina, ka 6.jūlijā notiks piemiņas pasākumi Meža kapos un Dziesmu svētku parkā, Tauta deju kolektīvu laureātu koncerts VEF Kultūras pilī un Bēnu simfonisko orķestru koncerts Lielajā ģildē.

7.jūlijā gaidāma finālskate koriem Rīgas Latviešu biedrības namā, finālskate pūtēju orķestriem Lielajā Ģildē un jaunrades kora dziesmu koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Savukārt 8.jūlijā notiks svētku pasākums Vērmanes dārzā, folkloras kopu koncerti Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā un pūtēju orķestru koncerts izstāžu centrā Ķīpsalā. 9.jūlijā plānots Mūsdienu deju koncerts Rīgas Kongresu namā, pūtēju orķestru defile laukumā pie Brīvības pieminekļa, folklors kopu koncerts Rīgas Tehniskajā universitātē, Tautas mūzikas koncerts Rīgas Latviešu biedrības namā, mūsdienu deju koncerts Rīgas Kongresu namā un svētku pasākums Vērmanes dārzā.

Sestdienas, 10.jūlija rītā notiks dziesmu un deju svētku gājiens no Doma laukuma līdz Dailes teātrim, koru koncerts Mežaparka estrādē un kolektīvu vadītāju, pašvaldību vadītāj, virsdiriģentu, virsvadītāju un organizatoru apbalvošana.

Svētu pēdējā dienā, 11.jūlijā, Daugavas stadionā divreiz notiks Tautas deju lielkoncerts un svētku Vērmanes dārzā Bērnu forums.

Jau vēstīts, ka valdība aizvadītā gada rudenī skolu jauniešu dziesmu svētku organizēšanai piešķīra 1,46 miljonus latu.

Izglītības un zinātnes ministrijai ar Rīgas domi jāvienojas, lai svētku vajadzībām bez papildu samaksas varētu izmantot Mežaparka estrādi. Izmaksas par "Daugavas" stadiona izmantošanu deju lielkoncertiem nebūs vairāk kā 22 810 latu.

BNS

Citi šobrīd lasa

Kura zodiaka zīme ir paši labākie dārzkopji
"Bēdz, bēdz!" - virāls kļūst video, kurā vīrs izglābj sievu no lūša, aizmetot to pāri zālājam
Saeimas deputāts Bergmanis cīnās ar Covid -19 3
Pievienot komentāru

"Поняла, что я плохая девочка": Пугачева вспомнила, как впервые не пришла домой ночевать

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным