Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Latvijā oficiāli sāk izglītot budisma jogas speciālistus

Sabiedrība
2010. gada 7. martā 22:01 2010. gada 7. martā 22:01
 
Latvija ir pirmā Eiropas Savienības valsts, kurā pēc budistu skolas principiem apmācītiem jogas speciālistiem ir piešķirts valstiski atzītas profesijas statuss. Baltezerā jau uzsākta to apmācība.

Augsta ranga Tibetas lama – Četsangs Rinpoče pirms diviem gadiem Baltezerā atklāja Tibetas budisma jogas centru un lasīja lekcijas Latvijas budistiem.

Janvāra vidū Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas budistu centram „Tibetian Healing Center” izsniedza licenci apmācības programmai jogas speciālista profesijā. Savukārt februārī Tibetas klīnikas un jogas centrā Baltezerā jau sākās „oficiāla” jogas speciālistu apmācība.

Budistu centra vadītājs Ēriks Terehovs saka: „Lai gan joga pēdējos gados kļuvusi par daudzu, tostarp sabiedrībā populāru cilvēku, ikdienu un to piedāvā gandrīz katrs sporta klubs, pret jogu nedrīkst izturēties vieglprātīgi. Joga ir ne tikai fiziski, bet arī mentāli vingrinājumi, tāpēc to apguvei bez meistara klātbūtnes var būt neparedzamas sekas.”

Austrumu medicīnas nozīmi un perspektīvu mūsdienu sabiedrībā atzīst arī tradicionālās medicīnas pārstāvji. Reanimatologs un anesteziologs Pēteris Kļava ir pārliecināts, ka austrumu medicīna var paplašināt rietumu ārstniecības praksi: „Ja medicīna spēj mazināt slimības simptomus, jogas metožu prasmīgs pielietojums spēj likvidēt problēmas cēloņus. Austrumu medicīna ir ļoti sena dziedniecības māksla, kas savu aktualitāti nav zaudējusi arī modernajā laikmetā. Tās būtība – ar dabiskiem līdzekļiem ļaut organismam pašam līdzsvarot un atjaunot savus resursus.”

Baltezerā 2008. gada janvārī Četsanga Rinpočes savu svētību dod jaunajam Latvijas budistu centram:

Tibetas  budisma mācību centram un sakrālas stūpas celtniecībai Ādažu novada Baltezerā savu svētību pirms diviem gadiem deva viens no redzamākajiem pasaules budisma līderiem – Viņa Svētība Drikung Kjabgons Četsangs Rinpoče. Šogad šim centram „svētību” deva arī Latvijas valsts Izglītības un zinātnes ministrija, atļaujot tajā sagatavot valsts atzītus jogas speciālistus.

Elmārs Barkāns/Foto: healing.lv


Citi šobrīd lasa

Sāra Fērgusone nav ielūgta uz prinča Filipa bērēm, bet atbalsta karalieni ik dienas
FOTO: Krievija arī pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm atradusi veidu, kā apiet aizliegumus 3
Saeimas deputāts Bergmanis cīnās ar Covid -19 4
Pievienot komentāru

"Поняла, что я плохая девочка": Пугачева вспомнила, как впервые не пришла домой ночевать

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным