Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Baisā Latvijas karte: Liepāja Lietuvā, Balvi Krievijā

Baisā Latvijas karte: Liepāja Lietuvā, Balvi Krievijā

Sabiedrība
2010. gada 27. martā 08:00 2010. gada 27. martā 08:00
 
Ar absolūtu analfabētismu izcēlušies kāda ģeogrāfiskā atlanta izdevēji. Viņi drastiski samazinājuši mūsu valsts teritoriju, pārbīdījuši Latvijas pilsētas un dzelzceļus.

Kāda ģeogrāfisko karšu izdevniecība ir pamatīgi pārveidojusi Latvijas teritoriju, vairākas Latvijas pilsētas atdodot Lietuvai un Krievijai.

Kāds Lietuvas ceļotājs internetā ievietojis ārzemēs nopirkta ģeogrāfiskā atlanta fotogrāfiju ar Baltijas valstu karti. Šis attēls Lietuvas interneta tērzētavās izraisījis pamatīgu jautrību, jo izrādās, ka Lietuvas Republika pamatīgi izpletusies uz savas kaimiņvalsts Latvijas rēķina.

Diemžēl attēla ievietotājs ir palicis anonīms un nav arī minējis, kurā valstī iegādājies visnotaļ dīvaino karti un kas to sastādījis. Jāteic, ka kartes sastādītājs ir izcēlies ar visnotaļ bagātu fantāziju.

Kartē trešā lielākā Latvijas pilsēta Liepāja ir iezīmēta Lietuvas teritorijā. Tāpat noprotams, ka brāļiem lietuviešiem pienākas arī vairākas citas Latvijas pilsētas, kā, piemēram, Skrunda un Saldus. Savukārt tādas pilsētas kā Viļaka, Balvi un Alūksne, pēc visa spriežot, ir pievienotas Pleskavas apgabalam.

Vairākas pilsētas ir mainījušas savu ģeogrāfisko izvietojumu. Rezegne (laikam domāta Rēzekne) ir strauji pietuvojusies Baltkrievijas robežai. Savukārt Ludza pavirzījusies tuvāk Vidzemei un caur to vairs neiet dzelzceļa maģistrāle uz Maskavu, kā tas ir pašlaik, bet gan uz Pleskavu. Savukārt Ventspils ir pārnesta nostāk no Baltijas jūras.

Elmārs Barkāns/Foto: millionreasonswhylithuaniaisthebestcountryintheworld.com­

­

Citi šobrīd lasa

Savu jauno ģimenes dzīvi TV kameru priekšā izrādīs Katrīne Sauliete 2
"Lielākā vakcinācijas programma pasaulē" - kā savas potes bruņotu policistu pavadībā saņem indieši
Kanādiešu miljonārs un viņa sieva ar privātu lidmašīnu dodas uz nomaļu teritoriju, lai izkrāptu vakcīnu 5
Pievienot komentāru

«Юлю можно было спасти»: папа и директор Началовой сделали шокирующее признание

«Аллочка стала моложе на 20 лет!»: Пугачева в модном наряде поздравила Добрынина