Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Šlesere dosies dekrēta atvaļinājumā; viņas vietā Saeimā - Andris Bērziņš 44

Politika
2011. gada 9. martā 22:02 2011. gada 9. martā 22:02
Inese Šlesere dosies bērna kopšanas atvaļinājumā un uzrakstījusi iesniegumu, ka uz laiku noliks deputāta mandātu. Šleseres vietu Saeimā ieņems ekspremjers Andris Bērziņš (PLL).

Šlesere ir jau trīs dēlu māte un patlaban ir ceturtā bērna gaidībās. Paredzams, jau nākamajā nedēļā viņa dosies dekrēta atvaļinājumā.

“Par labu Latviju” Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Zalāns pastāstīja, ka nākamais, kam būtu jāiegūst Saeimas deputāta mandāts, ir Māris Riekstiņš, taču, tā kā šis deputāta mandāts būs uz salīdzinoši īsu laiku, frakcijā strādās Bērziņš.

Pagaidām vēl nav zināms, kurās komisijās Bērziņš varētu darboties.

“Bērziņam ir tik liela pieredze, ka viņš var strādāt jebkurā komisijā, par kompetenci nav jāšaubās,” izteicās Zalāns.

Jau ziņots, ka Bērziņš pēc PLL neveiksmes 10.Saeimas vēlēšanās neieguva deputāta mandātu un kļuva par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja Andra Amerika padomdevēju.

Inese Šlesere ir bijušā satiksmes ministra un bijušā Rīgas vicemēra Aināra Šlesera sieva. Viņa dzimusi 1972.gadā, savulaik uzvarējusi skaistumkonkursā "Mis Latvija 93" un ir trīs dēlu māte.

Kā ziņots, Šlesere bērna kopšanas atvaļinājumā devās un uz laiku deputāta mandātu nolika 2006.gadā, uzreiz pēc ievēlēšanas 9.Saeimā. No atvaļinājuma parlamentā viņa atgriezās 2008.gadā.

10.Saeimā Šlesere ievēlēta Juridiskajā komisijā, Pilsonības likuma izpildes komisijā un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Bērnu un jaunatnes lietu apakškomisijā.

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka deputātam uz grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma vai bērna kopšanas atvaļinājuma laiku ir tiesības nolikt deputāta mandātu.

Saņēmis iesniegumu par mandāta nolikšanu, Saeimas Prezidijs uzaicina šā deputāta vietā iestāties Saeimas sastāvā nākamo kandidātu un paziņo par to Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pārbauda vēlēšanu materiālus un par pārbaudes rezultātiem ziņo Saeimai, kas pēc tam lemj par minētā kandidāta deputāta pilnvaru apstiprināšanu.

Grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā vai bērna kopšanas atvaļinājumā esošs Saeimas loceklis, kurš noteiktajā kārtībā nolicis deputāta mandātu, var to atjaunot, ja ir nolēmis šo atvaļinājumu pārtraukt. Tad beidzas viņa vietā uzaicinātā deputāta pilnvaras.

LETA, BNS/Foto: No Izdevniecības "Rīgas Viļņi"arhīva

Citi šobrīd lasa

Tagad viņš no skapja iznāktu savādāk - skaistāk. Ministrs Rinkēvičs atklāti par savu homoseksualitāti
Tev vienmēr salst vairāk nekā citiem? To var racionāli izskaidrot
Tas jāzina katrai sevi cienošai sievietei: kā atšķirt dizainera somiņu no viltojuma? 12
Skatīt visus komentārus

27-летний актер сериала "Возвращение Мухтара" умер от рака

"Я сама отказалась от матери": за что на Федосееву-Шукшину ополчились родные дочери