Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Latvijas mācītāju dēļ atcelts somu grupas "Lordi" koncerts

Sabiedrība
2011. gada 16. martā 20:31 2011. gada 16. martā 20:31
 
Festivāla "Saldus saule" organizatori, pakļaujoties baznīcas spiedienam, grūtu pārdomu rezultātā ir nonākuši pie lēmuma atcelt Somijas grupas "Lordi" uzstāšanos šovasar gaidāmajā festivālā, informē festivāla rīkotāji.

Baznīcas vēstulē, ko parakstījuši vienpadsmit Saldus novada mācītāji, tiek pausta negatīva nostāja pret "Lordi" koncertšovu - gan dziesmām, ko tie izpilda, gan šova elementiem, kuros tiek izmantots liels daudzums pirotehnikas.

"Bez tā visa "Lordi" uzstāšanās nav iedomājama, taču Latvijas kristīgās sabiedrības vadītāji uzskata, ka šīs grupas dziesmu teksti var izraisīt destruktīvus procesus cilvēkā, kuri grauj ne vien katra indivīda dzīvi, bet arī ietekmē visu sabiedrību un tajā notiekošos procesus," skaidroja "Saldus saule" rīkotāji.

Festivāla rīkotājiem adresēto vēstuli ir sagatavojuši un parakstījuši Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas, Romas katoļu baznīcas, Babtistu draudzes un Pareizticīgo draudzes mācītāji. Mācītāji vēstulē uzsver, ka, rīkojot grupas "Lordi" koncertšovu, sabiedrība tiek mudināta uz destruktīvu rīcību, kas var pāraugt vardarbībā.

"Mēs, festivāla organizatori, arī ticam, ka Dieva vārdam ir liels spēks, kā to min baznīcas pārstāvji savā vēstulē, un nevēlamies, lai festivāla "Saldus saule" vārds tiktu aptraipīts ar sliktu slavu kā vardarbības propogandētājs. Pieņemot, ka vēstules rakstītāji uzņemas pilnu atbildību runāt kristīgās sabiedrības vārdā, un pieņemot to, ka baznīcas ietekme cilvēku prātos un sirdīs vienmēr būs nozīmīga, mēs esam spiesti atkāpties no paredzētā "Lordu" šova festivālā, lai neizraisītu masu protestus pirms festivāla un haosu festivāla laikā un nenostātos pret Kristīgo sabiedrību, kuru mēs ļoti cienām," pauda festivāla rīkotāji.

Jau ziņots, ka rokmūzikas festivālā "Saldus Saule 2011", kas 8.jūlijā un 9.jūlijā notiks Kalnsētu parkā Saldū, uzstāsies arī "folk metal" un "pagan metal" žanra izpildītāji "Skyforger". Tuvākajā laikā festivāla rīkotāji iepazīstinās arī ar pārējām festivālā gaidāmajām grupām.

VIDEO: Lodri – „Hard rock Hallelujah”
Kasjauns.lv/Foto: Bulls Press

Citi šobrīd lasa

Ķermeņa 8 brīdinājuma signāli pirms sirdslēkmes. Kā tos atpazīt?
Notiekošais Baltkrievijā ārpus kontroles: OMON brutāli sagūsta nepilngadīgu bērnu, policisti spārda žurnālistus 18
Vai tiesības ir tikai trokšņotājiem? 1
Tēmas: Skyforger, Saldus
Pievienot komentāru

Стало известно, почему герцогиня Меган развелась с первым мужем после 2 лет брака

Бегают голыми, стреляют, не платят: арендатор превратил особняк в Юрмале в помойку 1