Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Sākta krimināllieta par Viktora Ščerbatiha paziņu kautiņu

112
2011. gada 12. maijā 12:49 2011. gada 12. maijā 12:49
 
Šodien Rēzeknes tiesa plāno skatīt krimināllietu par kautiņu viesnīcas "Latgale" restorānā Rēzeknē 2007.gada oktobrī, informēja tiesā.

Viktors Ščerbatihs 2007. gadā notikušajā kautiņā bijis vien aculiecinieks.

Līdz šim tiesai trīs reizes nācies atlikt lietas skatīšanu. Pēdējo reizi tas noticis pērn 6. decembrī, kad lietas skatīšana atlikta sakarā ar prokurores slimību. Iepriekšējo reizi lietas skatīšana atlikta sakarā ar divu cietušo neierašanās uz procesu. Pagājušā gada 8. septembrī lietas skatīšanu uz vēlāku laiku tiesai nācies pārcelt sakarā ar apsūdzētā neierašanos uz procesu.

Lietas materiālus par kautiņu viesnīcas "Latgale" restorānā Rēzeknes tiesa saņēmusi pagājušā gada aprīlī. Lietas nosūtīšana tiesai iepriekš bija aizkavējusies trīs apsūdzēto personu advokāta slimības dēļ. Saistībā ar advokātu aizņemtību, kā arī viņu un tiesneša atvaļinājuma laiku vasarā tiesas sēdes datums tika nolikts uz 8.septembri. Šajā datumā sēde nenotika, jo uz to slimības dēļ nevarēja ierasties viena no apsūdzētajām personām. Darba nespējas lapu tiesai bija iesniedzis arī vienas apsūdzētās personas advokāts.

Krimināllietā apsūdzība pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas - par huligānismu, ja tas izdarīts personu grupā vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus, - celta četrām personām: 1975. gadā dzimušajam Vadimam Bļinovam, 1972. gadā dzimušajam Timuram Džamaldajevam, 1977. gadā dzimušajam Robertam Sardenjanam un 1977. gadā dzimušajam Sergejem Novožilovam.

Par šādu likumpārkāpumu vainīgās personas paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka 2007. gada 20. oktobra vakarā Rēzeknē viesnīcas "Latgale" restorāna-bāra telpās izcēlās kautiņš, kurā cieta vairāki cilvēki un kura aculiecinieki bija arī toreizējais SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks un Saeimas deputāts pasaules čempions svarcelšanā Viktors Ščerbatihs (ZZS).

Kāds aculiecinieks stāstījis, ka Ščerbatihs un Piteronoks tovakar restorānā atpūtušies kopā ar vairākiem Kaukāza izcelsmes vīriešiem, kuri vēlāk piedalījušies kautiņā, pat izmantojot izvelkamus stekus.

Uzreiz pēc incidenta Ščerbatihs, Piteronoks un Kaukāza izcelsmes vīrieši pametuši restorānu. Iespējams, ārā pie restorāna ieejas izraisījies vēl viens konflikts, kurā cietis civilā ģērbies policists. Pēc notikušā kompānija ar vairākām dārgām automašīnām notikuma vietu pametusi. Vienai no apvidus automašīnām bijusi valsts numura zīme "ROZA". Pēc kautiņa četri konfliktā iesaistītie cilvēki vērsušies ar iesniegumu Rēzeknes pilsētas un rajona Policijas pārvaldē.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Šķiras Armanda Pučes un Sanda Ozoliņa ceļi viņu golfa klubā
Pie mums iznīcina, bet citās zemēs augstā vērtē: kas ir šis tik ārkārtīgi vērtīgais augs/nezāle?
FOTO: ieskaties, kā cilvēki dzīvo karstākajā pilsētā uz Zemes 2
Pievienot komentāru