Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bērziņš atbalsta atteikšanos no budžeta vietām augstskolās

Bērziņš atbalsta atteikšanos no budžeta vietām augstskolās

Politika
2011. gada 8. jūlijā 08:46 2011. gada 8. jūlijā 08:46
 
Jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš, vērtējot savas darbības prioritātes, patlaban neko svarīgāku par izglītību neredz.

Viņš atbalsta ieteikumu atteikties no budžeta vietām augstkolās un norāda uz nepieciešamību vidējā izglītībā pāriet uz 11 klasēm.

Piektdien publicētā intervijā laikrakstā "Diena", lūgts nosaukt savas prioritātes četriem gadiem iekšpolitikā un ārpolitikā, Bērziņš norāda, ka "droši vien tas noskaidrosies, kad es vairāk sapratīšu, ko tas nozīmē, un kad es tīri cilvēcīgi sapratīšu šo situāciju, kaut kādas tuvākās aprises".

"It sevišķi tas var mainīties, izejot no šīs te nenoteiktās politiskās situācijas – kādi būs referenduma rezultāti, kāda būs jaunā Saeima un attiecīgi visas saistītās darbības. Četru gadu termiņā es ceru, ka mēs jau varēsim pietiekami aktīvi darboties," viņš vēl piebildis, tomēr arī uzsverot, ka izglītības jautājumi patlaban ir svarīgākie.

"Vērtējot visu šo situāciju, izglītība ir un paliek galvenais Latvijai, es arī neko citu tikpat svarīgu neredzu. (..) Man ir pavisam konkrēts viedoklis, ko vajadzētu darīt vidējās izglītības jomā. Man ir pilnīgi skaidra sajūta, ka no tiem 12 gadiem ir jātiek lejā uz 11. Es arī darīšu visu, lai tā tas notiek. Tagadējā informācijas pasaulē, ja mēs nespējam to gadu noņemt, tad mēs nekur nederam. Tur tomēr būtu mūsu konkurētspēja, un mēs dabūtu tos cilvēkus par gadu ātrāk darba tirgū, kas būtu ievērojams atbalsts. Protams, viens ir palielināt pensijas vecumu," savu redzējumu klāstījis Bērziņš.

Viņaprāt, arī prezidenta paspārnē esošās Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) ieteikums mainīt augstākās izglītības finansēšanas modeli, atsakoties no budžeta vietām un visiem studentiem piedāvājot kredītus, ir "saprātīgs" un aptuveni gada laikā varētu realizēties.

"Man šķiet, ka šāds variants šķiet saprātīgs un ka tas kāda gada laikā varētu realizēties. Protams, jautājums par formu, kā ņemt naudu un kā dalīt finansējumu. To, ka ideja ir laba, esmu pārliecināts," viņš uzsvēris.

"Vēl ir tās idejas par vienas lielas augstskolas izveidi. Es domāju, ka ilgtermiņā mēs nekur nepaliksim arī šajā jautājumā. Līdz šim brīdim neesmu sapratis, kādēļ Latvijā ir divas medicīnas augstskolas. Ja iesaistītie cilvēki saka – mēs esam par kaut kādu labu attīstību –, viņiem ir jāsāk spert praktiski soļi. Tur ir daudz argumentu, kas ir pret, neesmu dzirdējis arī, kāpēc tas ir vajadzīgs un kādas ir iespējas. Es, protams, runāju par valsts finansētajām, privātās ir bizness," piebildis jaunievēlētais prezidents.

Jau vēstīts, ka jūnija sākumā Valsts prezidenta amatā ievēlētais Andris Bērziņš valsts pirmās personas krēslā sēdīsies piektdien, 8. jūlijā.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Dmitrija vairs nav ar mums" - paziņo ukraiņu "Instagram" blogera sieva. Iepriekš viņš uzskatīja, ka Covid-19 neeksistē...
Diāna Pīrāgs trīs nedēļas atpūtusies Itālijā: "Sods par maskas nelikšanu tur ir 1000 eiro!" 1
Rīdzinieks rūpīgi gatavojies, lai nolaupītu un nogalinātu divas personas 1
Tēmas: Saeima
Pievienot komentāru

Герцогиня Кэтрин придумала план на случай разрыва с принцем Уильямом