Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Universālveikala „Centrs” spridzinātājs joprojām nav atrasts

112
2011. gada 18. augustā 10:01 2011. gada 18. augustā 10:01
 
Divi sprādzieni nepilnu desmit minūšu laikā - un Latvija pievienojas to valstu sarakstam, kurās notikuši pret cilvēkiem vērsti terorakti. Vakar apritēja 11 gadu kopš traģēdijas universālveikalā „Centrs".

Izsisti logi, viss dūmos, cilvēki šokā, vairāki cietuši - tik ļaunā murgā izvērtās 17. augusta vakars universālveikalā "Centrs" pirms 11 gadiem.

Daudziem atmiņā joprojām 17. augusta vakars pirms 11 gadiem, kad pulksten 17:29 notika pirmais sprādziens. LTV filmēšanas grupa tajā brīdī nejaušības dēļ atradās tieši pie universālveikala „Centrs”, un operatora Aiņa Kupča filmētais video uzņemts burtiski dažas minūtes pēc sprādziena, ziņo „Panorāma”. Izsisti logi, viss dūmos, cilvēki šokā, vairāki cietuši. Policija lūdz visus pamest veikalu, teritorija tiek norobežota. Pēc astoņām minūtēm atskanēja otrs sprādziens.

Vēlāk šo videomateriālu pamatīgi pētīja un analizēja policija. Cietuši vairāki desmiti cilvēku, trīs personas guvušas smagus miesas bojājumus, vēlāk viena sieviete mirusi. Policija sāka izmeklēšanu un pēc gandrīz pusotra gada aizturēja vienīgo aizdomās turamo – Leonardu Buteli, kurš vēlāk mainīja uzvārdu un kļuva par Leonardu Gromovu. Viņš tika apsūdzēts par divu spridzekļu ievietošanu veikalā. 2003. gadā apgabaltiesa atzina Gromovu par vainīgu otrā spridzekļa ievietošanā veikalā un piesprieda astoņus gadus cietumā. Gromovs apgalvoja, ka nav vainīgs un lieta pret viņu ir safabricēta. Pēc gada Augstākā tiesa atcēla apgabaltiesas spriedumu, un Leonards Gromovs pierādījumu trūkuma dēļ attaisnots un lieta pret viņu izbeigta.

Leonards Butelis (Gromovs) bija vienīgais aizdomās turamais un tika notiesāts par otrā spridzekļa ievietošanu. Vēlāk spriedums pārsūdzēts, Gromovs attaisnots, un lieta pret viņu izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ.

Vakar, terora akta 11. gadadienā, Latvijas Televīzijai izdevās sazvanīt Leonardu Gromovu, taču viņš TV kameras priekšā runāt nevēlējās. Pa telefonu viņš „Panorāmai” pastāstīja, ka ir pieprasījis morālu kompensāciju par ieslodzījumā pavadīto laiku un pārdzīvotajām ciešanām, taču netic, ka tiesībsargājošās iestādes jebkad atradīs un sodīs sprādziena īstos pasūtītājus un īstenotājus.

Policija lietu joprojām izmeklē, bet pagaidām bez panākumiem. Tā kā krimināllietās par terorismu noilgums ir 20 gadu, izmeklēt šo lietu policija var vēl deviņus gadus.

11 gadus pēc sprādziena u/v „Centrs” tā rīkotājs joprojām nav atrasts

Kasjauns.lv/ Foto: ekrānšāviņš no LTV video

Citi šobrīd lasa

3 praktiski veidi, kā ikdienā vairot enerģiju
Līga uz Itāliju aizbrauca svinēt Ziemassvētkus, bet satika neatlaidīgu itāli un palika tur dzīvot 20 gadus
Zvans “no bankas": telefonkrāpnieki iemanījušies īpaši viltīgas metodes 12
Pievienot komentāru

Стали известны первые итоги выборов в Госдуму России

По-прежнему красотка: Джулия Робертс впервые за много месяцев появилась на публике