Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Rīgā noslēgusies 17 skolu likvidēšana

Sabiedrība
2011. gada 27. augustā 05:11 2011. gada 27. augustā 05:11
 
Rīgā šogad noslēgusies trīs gadus ilgā izglītības iestāžu tīkla reorganizācija, kuras laikā kopumā likvidētas 17 skolas, kas ir par vienu izglītības iestādi vairāk, nekā sākotnēji plānots. Šogad likvidēta Rīgas Mihaila Lomonosova krievu vidusskola, kurai 2009.gadā neveiksmīgi tika pievienota Rīgas Ļeva Tolsoja krievu vidusskola.

Kā atzina Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis, Ļ.Tolstoja vidusskolas pievienošana M.Lomonosova vidusskolai 2009.gadā beigusies neveiksmīgi. Abas izglītības iestādes jau no paša sākuma stingri iestājušās pret vienas izglītības iestādes pievienošanu otrai.

Tāpēc pēc Rīgas domes lēmuma pievienot Ļ.Tolstoja vidusskolu M.Lomonosova vidusskolai lielākā daļa Ļ.Tolstoja vidusskolas skolēnu devušies mācīties uz citām izglītības iestādēm, līdz ar to gaidītais skolēnu skaita pieaugums M.Lomonosova vidusskolā izpalicis un saglabājies kritiski zems.

Tāpēc pērn departaments bijis spiests izskatīt jautājumu par skolas tālāko nākotni. Šā gada 18.janvārī Rīgas domes sēdē pieņemts lēmums M.Lomonosova vidusskolu likvidēt, bet tās programmas un telpas Akas ielā 10 no šā gada 1.septembra nodot Rīgas 40.vidusskolai, kurā mācības līdz šim notika divās maiņās. Martā šo lēmumu saskaņojusi Izglītības un zinātnes ministrija.

Departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde aģentūru LETA informēja, ka no likvidētās M.Lomonosova vidusskolas mācības 40.vidusskolā turpinās 58% skolēnu, bet pārējie 42% meklējuši citu izglītības iestādi.

Departamenta rīkojumu izglītības iestāde saņēmusi šā gada 6.maijā, aģentūra LETA uzzināja 40.vidusskolā. Ne M.Lomonosova vidusskolas mājaslapā, ne departamenta interneta mājaslapā "www.e-skola.lv" gan informācija par skolas likvidēšanu vēl nav norādīta - saskaņā ar portāla "e-skola" informāciju 2011.gada 25.augustā M.Lomonosova vidusskolā ir 306 skolēni.

Līdz ar to šogad Rīgā likvidētas divas skolas - Rīgas Mihaila Lomonosova krievu vidusskola un Rīgas 1.vakara (maiņu) vidusskola. Likvidētās vakara vidusskolas programmas pārņēmusi Rīgas 14.vakara (maiņu) vidusskola, un tikai puse jeb 49% audzēkņu no likvidētās skolas šā gada septembrī turpinās mācības Rīgas 14.vakara (maiņu) vidusskolā. Pārējie mācīsies citās skolās, informēja Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Līdz šā gada 1.septembrim reorganizētas Rīgas 90.vidusskola un Rīgas Pļavnieku sākumskola, izveidojot Rīgas Pļavnieku pamatskolu, kā arī reorganizētas Natālijas Draudziņas vidusskola un Rīgas 99.vidusskola, izveidojot Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolu.

Šo skolu reorganizācija noritējusi veiksmīgi - aptuveni 90% audzēkņu no Rīgas 99.vidusskolas un Natālijas Draudziņas ģimnāzijas turpinās mācības reorganizētajā Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā un tikai 10% skolēnu izvēlējušies citas skolas.

Arī no šogad reorganizētās Rīgas 90.vidusskolas 90% skolēnu mācības turpinās jaunizveidotajā Rīgas Pļavnieku pamatskolā, bet uz citām skolām devušies 10% audzēkņu, savukārt no reorganizētās Rīgas Pļavnieku sākumskolas mācības jaunizveidotajā Rīgas Pļavnieku pamatskolā turpinās 70% skolēnu.

Kā ziņots, 2009.gadā likvidētas 10 skolas - Rīgas Imantas sākumskola pievienota Anniņmuižas vidusskolai, Iļģuciema sākumskola - Rīgas 54.vidusskolai, Rīgas Ļeva Tolstoja krievu vidusskola - M.Lomonosova vidusskolai, Rīgas Bišumuižas pamatskola un Rīgas 5.pamatskola pievienota Rīgas 95.vidusskolai, Mežaparka sākumskola pievienota Jāņa Poruka vidusskolai, Rīgas 30.vidusskola pievienota 21.vidusskolai, Rīgas 38.vidusskola pievienota 80.vidusskolai, Rīgas 20.vidusskola pievienota Rīgas 9.vakara maiņu vidusskolai, bet Rīgas Sarkandaugavas sākumskola - Puškina licejam.

Savukārt 2010.gadā likvidētas piecas skolas - Rīgas 7.internātpamatskola, Rīgas Ziepniekkalna sākumskola, Rīgas Komercģimnāzija, Rīgas 100.vidusskola un Rīgas 16.vidusskola.

Līdz ar to Rīgā šogad noslēgusies trīs gadus ilgusī skolu tīkla optimizācija, kuras gaitā likvidētas 17 skolas. Lēmums par skolu reorganizāciju, apvienošanu un likvidēšanu pieņemts Rīgas domes 2009.gada 11.augusta sēdē.

LETA

Citi šobrīd lasa

Pēc potes parādījās 39 grādu temperatūra un liels nespēks. Ko darīt? 7
"Žurku galvaspilsēta" Čikāga ar grauzējiem cīnās, izmantojot sentēvu metodi
Andris un Madara Biedriņi desmitās kāzu jubilejas gadā iegādājas zirgu
Pievienot komentāru

Дочь Салтыковой высказалась об отце: "Для меня он человек, которого я не знаю"

"Бросил королеву под колеса автобуса": принц Гарри в очередной раз предал королевскую семью