Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dīvainības vislatviešu deputātu kandidātu sarakstos 65

Politika
2011. gada 30. augustā 12:25 2011. gada 30. augustā 12:25
11. Saeimas deputātu krēslos grib iesēsties raibu raibā publika. Kasjauns.lv vēlēšanu sarakstos centās atrast visneordinārākās personības, kas pretendē būt par tautas priekšstāvjiem.

Šajās Saeimas vēlēšanās vislatvieši ar tēvzemiešiem startēs jau vienotas partijas sarakstā.

Turpinot ieskatu 11. Saeimas ārkārtas vēlēšanu deputātu kandidātu sarakstos, Kasjauns.lv vētī „Visu Latvijai! - TB/LNNK listes. Tieši vislatviešiem ar tēvzemiešiem šīs vēlēšanas varētu būt visizdevīgākās, jo viņiem ir vislielākās iespējas Saeimā dabūt vairāk deputātu mandātu parlamentā, nekā tas ir pašlaik. Vēlētāji vīlušies pašreizējā koalīcijā, tagad izvēlēsies balsot par opozīcijas radikālāko spārnu. Protams, tas attiecas tikai uz latviešu elektorātu. Krievu vēlētājs visdrīzāk izvēlēsies vai nu „Saskaņas centru”, vai PCTVL, kas arī, starp citu, nav tikuši pie valdības pīrāga.

Par labu VL! - TB/LNNK runā arī tas fakts, ka īsi pirms vēlēšanām vienā partijā spēja apvienoties gan „Visu Latvijai!”, gan TB/LNNK. Tajā pašā laikā šī apvienošanās arī sacēlusi pamatīgu vētru.

Vislatvieši cīnās ar tēvzemiešiem

Kāds provokators, uzdodoties par skandalozo latviešu izcelsmes amerikāņu ārstu Aivaru Sluci,  kurš pirms tam vienam no „Vienotības” līderiem, ārlietu ministram Ģirtam Valdim Kristovskim sagādāja galvassāpes, viņu piespiezdams atzīties, ka ministrs piekrīt Sluča apgalvojumam, ka latviešu ārstam latviešus būtu vieglāk ārstēt nekā krievus, skandalozajam „Visu Latviju” deputāta kandidātam Imantam Parādniekam elektroniskajā sarakstē piedāvāja 40 000 latu ziedojumu priekšvēlēšanu kampaņai. Parādnieks viltus Slucim ieteica ziedot nevis partijas kopējā kasē, bet gan atsevišķiem deputātu kandidātiem, kuri nākuši no „Visu Latvijai!”, viņu individuālajām kampaņām. Parādnieks vienlaikus arī uzsvēra, ka tēvzemiešu kandidāti šajās vēlēšanās negrib ieguldīt līdzekļus, jo apzinās, ka viņiem iekļūt Saeimā „ir vēl mazākas izredzes nekā iepriekšējās”. Nezināmais provokators panāca savu – iniciēja šķelšanos nacionālās apvienības iekšienē.

No VL! - TB/LNNK līdzpriekšsēdētāja amata atkāpās eiroparlamentātietis, viens no spēcīgākajiem partijas komandas ekonomistiem Roberts Zīle. Oficiāli to viņš pamato ar aizņemtību Eiropas Parlamentā, bet, pēc visa spriežot, tas nebija galvenais iemesls. Viņu pamatīgi sasāpināja Parādnieka izteikumi. „Nedrīkst vienas apvienības cilvēkus dalīt labajos un sliktajos. Man ir nepieņemami, ja sponsoram prasa naudu konkrētu cilvēku individuālajām kampaņām, aizmirstot, ka visi esam vienas komandas biedri,” Zīle pauda „Neatkarīgajai Rīta Avīzei”. Vienlaikus Zīle, kas ir arī „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētājs, nule kā paziņojis, ka pēc vēlēšanām izlems, vai pārreģistrēsies jaundibinātajā partijā VL! - TB/LNNK.

Tā nu tagad VL! - TB/LNNK premjera amata kandidātam nav vis deleģējusi spēcīgo Robertu Zīli, kā tas bija iepriekšējās Saeimas vēlēšanās, bet gan bijušo tieslietu ministru Gaidi Bērziņu.

„Zatlera sindroms” tēvzemiešu gaumē

Neskatoties uz formālo vienību, VL! - TB/LNNK sarakstos savstarpēji konkurē vecie tēvzemieši ar jaunajiem vislatviešiem. Gan pie vieniem, gan otriem ir visnotaļ interesantas personības.

Kolīzijas ap VL! - TB/LNNK atgādina arī notikumus Zatlera Reformu partijā (ZRP). Tāpat kā ZRP, arī VL! - TB-/LNNK pie sevis ir pārvilinājusi „Vienotības” neapmierinātos. Vislatvieši pajumti devuši „Demokrātiskajiem patriotiem” – bijušajiem Pilsoniskās savienības (PS) biedriem, kuri, protestējot pret PS iekļaušanos „Vienotībā”, nodibināja savu seperātisko organizāciju. Tagad VL! - TB/LNNK sarakstos no „Demokrātiskajiem patriotiem” startē juristi Jānis Bordāns un Jurģis Īvāns, ģenerālis Kārlis Krēsliņš un arhitekts Janis Asaris. Tāpat kā ZRP izvērtās iekšējais skandāls ar advokāta Artūra Zvejsalnieka izslēgšanu no partijas, VL! - TB/LNNK skandāls izvērtās vārdu apmaiņā ar odiozo, daudzsievības piekritēju Imantu Parādnieku. Parādnieks gan partijas rindas nav pametis un būs tās Zemgales saraksta lokomotīve. Toties viņš varētu būt tas, kas no VL! - TB/LNNK rindām būs izēdis Robertu Zīli.

Smukās frizūras

Jāteic, ka VL! - TB/LNNK, kas sarakstos iekļāvis maksimāli iespējamo kandidātu skaitu – 115, atšķirībā no citiem sarakstiem var lepoties ar salīdzinoši daudz pazīstamu cilvēku uzvārdiem, kas liecina par to, ka elektorāts var „uzķerties” ne tikai uz partijas programmas solījumiem, bet arī „smukām frizūrām”.

Žurnālisti, pašreizējie un bijušie Saeimas un pašvaldību deputāti, operdziedātājs, mūziķis un folkloras kopas dalībnieks - tik raiba ir Nacionālās apvienības piedāvātā vēlēšanu liste.

* Rīgas lokomotīve būs „vecais revolucionārs” jau no Atmodas laikiem Einārs Cilinskis, kurš var sev „pavilkt” līdzi arī spurainos anarhistus. Prese raksta, ka Cilinskis redzams teju vai katrā kaut cik nozīmīgā koncertā. Viņš bieži vien redzams arī Rīgas klubā „Melnā piektdiena”, kur, tērpies T kreklā un iejukdams „metālistu” pūlī, mierīgi klausās mūziku.

Tāpat rīdzinieku sirdis centīsies savaldzināt arī bijušais „Helsinki – 86” aktīvists Konstantīns Pupurs, žurnālists Ilmārs Latkovskis, kurš LTV vadīja raidījumu „Viss notiek”, Rīgas domnieks un Līvu savienības vadītājs Dāvis Stalts, represēto mīlētais un patriotiski noskaņotais luterāņu mācītājs Guntis Kalme, vīru kopas „Vilki” dalībnieks Jānis Atis Krūmiņš, dramaturģe Lelde Stumbre. Savukārt ar pēdējo numuru startē kādreizējais neatkarības aktīvists, bijušais īpašo uzdevumu ministrs ES lietās Aleksandrs Kiršteins

* Vidzemes līderis ir „Visu Latvijai!” seja Raivis Dzintars. Tāpat Vidzemē startē „Latvijas Avīzes” žurnālisti Ināra Mūrniece un Zigmunds  Bekmanis, brigādes ģenerālis Kārlis Krēsliņš un vīru kopas „Vilki” dalībnieks Andris Balcers.

* Latgales saraksta līdere ir pašreizējā Saeimas deputāte Inese Laizāne.

* Kurzemes lokomotīve būs partijas premjera amata kandidāts Gaidis Bērziņš. Tāpat Kurzemē startē pagājušā gada nogalē „Latvijas lepnuma" laureāts Raivis Blumfelds. Viņš un viņa dzīvesbiedre Elīna Puķulauka pieņēma aizbildnībā četrus Raivja mātesmāsas bērnus, kurai atņemtas mātes tiesības. Abi pametuši darbu Rīgā un pārcēlušies uz Grobiņu, jo tā bija labāk bērniem. Par to jaunā ģimene saņēma „Latvijas lepnuma” titulu. Vēl kurzemniekus savaldzināt centīsies viens no trim tenoriem - Nauris Puntulis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas nodaļas vadītājs, arhitekts Jānis Asaris un rokgrupas „Līvi” dibinātājs Juris Pavītols.

* Zemgales lokomotīve būs Imants Parādnieks.

Jāuzsver, ka tagad šajās vēlēšanās VL/TB-LNNK izredzes iegūt vēlētāju uzticību ir palielinājušās, jo tēvzemieši līdz ar apvienošanos ar „Visu Latvijai!” ir ieguvuši jaunas asinis un vēlētāji aizmirsuši vēl pirms pāris gadiem virmojošos skandālus, kad TB/LNNK valdīja gan Rīgas domē, gan bija valdības koalīcijā, kad tika celts „zelta tilts” un batjka Jānis Straume meklēja kretīnus, kad tēvzemieši visās iespējamajās valdēs un padomēs bīdīja savus kadrus, kad nacionālie jautājumi bija aizvirzīti otrajā plānā.

Vīru kopa „Vilki” par latvisku Latviju. Kopas dalībnieki Jānis Atis Krūmiņš un Andris Balcers kandidē Saeimas vēlēšanās
Elmārs Barkāns/Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Igaunijā saņemta pirmā atļauja eitanāzijai: no dzīves atteikusies skolotāja, četru bērnu māte 5
Jelgavā nodeg kādreizējais bārs "Līgo" - aculiecinieki uzskata, ka ugunsdzēsēji strādāja haotiski 19
VIDEO: Jūlijs Krūmiņš uz tiesu ierodas "noskūtiem" matiem un plastmasas rokudzelžos 9
Skatīt visus komentārus

Филипп Киркоров "поддался всеобщей истерии" и показал нескромное фото 30-летней давности

Селин Дион шокировала фанатов болезненным видом на парижской Неделе моды