Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Laikraksts "Diena" ir politiski angažētu oligarhu rokās

Politika
2011. gada 12. septembrī 16:16 2011. gada 12. septembrī 16:16
 
Roulendu ģimene noteikti nebija laikraksta "Diena" patiesie īpašnieki, intervijā portālam "Delfi.ru" norāda Igaunijas mediju koncerna "Ekspress Grupp" kontrolpaketes īpašnieks Hanss Luiks.

Igaunijas mediju koncerna "Ekspress Grupp" kontrolpaketes īpašnieks Hanss Luiks ir pārliecināts, ka Roulendu ģimene nebija "Dienas" patiesie īpašnieki.

Kad Zviedrijas mediju grupa "Bonnier" pārdevusi AS "Diena" akcijas Roulendu ģimenei no Lielbritānijas, Luiks esot devies uz Londonu, lai ar viņiem aprunātos.

"Viņi noteikti nebija īpašnieki. Nezinu, kādēļ "Bonnier" pārdeva lielāko Latvijas laikrakstu šādā veidā. Vai tiešām tā vajadzēja darīt? Patlaban "Diena" ir politiski angažētu oligarhu rokās, bet lielākā daļa redakcijas aizgāja un tagad izdod savu, neatkarīgu žurnālu. Abas šīs tendences rada bažas," uzskata Luiks.

"Ekspress Grupp" kontrolpaketes īpašnieks intervijā "Delfi.ru" arī norāda, ka Krievijas kapitāla ieguldījumi Baltijas mediju tirgū paši par sevi nav "pasaules gals", taču, kad laikraksta lasītājus atstāj neziņā un neinformē par to, kas ir medija akciju īpašnieks, nav labi.

"Problēma ir tajā, ka līdz ar krievu kapitālu ienāk slēgtā Bizantijas mentalitāte - it kā akcionārs ir zināms, taču patiesais īpašnieks ir cits. Lai medijus neapdraudētu spēcīgi spēki no malas, labāk vispār nesadarboties ar krievu kapitāla ieguldītājiem," norāda Luiks, piebilstot, ka Igaunijai patlaban mediju kvalitātes ziņā ir paveicies.

"Igauņi mīl lasīt un abonēt preses izdevumus. Tas ļauj izdevējiem būt finansiāli neatkarīgiem. Lielākie tirgus spēlētāji ir norvēģu, zviedru un "Ekspress Group" mediju grupas. Žurnālisti strādā te vienā, te otrā izdevniecībā, un, ja īpašnieki nodarbotos ar reketa biznesu un maksātu prēmijas žurnālistiem par biznesmeņu šantāžu, par to visi ātri vien uzzinātu. Ja izdevējs tā uzvedas, tas nav normāli," uzsver "Ekspress Grupp" kontrolpaketes īpašnieks.

Luiks intervijā "Delfi.ru" uzslavē Latviju par pieņemto lēmumu aizliegt pašvaldībām būt par savu preses izdevumu īpašniekiem. "Tas ir prātīgs lēmums. Igaunijā, turpretī, mediji izdod oficiālos "laikrakstus", kuros raksta par to, kā vietējie politiķi atklāj bērnudārzus vai stāda kokus. Šie izdevumi ne tikai publicē maoistisku saturu un garlaicīgas birokrātu fotogrāfijas, bet arī pārdod vēl reklāmu. Izmantojot nodokļu maksātāju naudu, viņi nodara ļaunumu godīgam biznesam," intervijā "Delfi.ru" stāsta Luiks.

2009. gada jūlijā kompānija "Nedela S.A." pārņēma no "Bonnier Business Press" Latvijas masu mediju grupu AS "Diena" un Latvijas biznesa laikrakstu "Dienas Bizness". Tā paša gada oktobrī uzņēmuma "Nedela S.A." valdes loceklis un AS "Diena" valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Tralmaks sabiedrību iepazīstināja ar "Dienas" un SIA "Izdevniecības "Dienas bizness"" īpašniekiem - Roulendu ģimeni no Lielbritānijas. Pēc šī paziņojuma laikrakstu "Diena" pameta virkne vadošu žurnālistu.

Pērn augustā AS "Diena" 51% akciju nopirka pazīstamais uzņēmējs Viesturs Koziols, bet 49% akciju palika Roulendu ģimenes īpašumā. Atlikušās akcijas Koziols savā īpašumā ieguva šī gada sākumā.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsa pamācība logu tīrīšanā. Vai spodrināt logus ar avīžpapīru?
Lielas pārmaiņas dziedātājas Annijas Putniņas dzīvē
"Mans izmeklētājas stāžs ir 23 gadi," - par izmeklēšanas noslēpumu, izmeklēšanas gaitu un sabiedrību
Pievienot komentāru

"Здороваться с ней не буду!": Муцениеце назвала имя актрисы, которая исправит "горбатого Павла" 1

Кейт Миддлтон и принц Уильям показали новое фото повзрослевшего принца Луи в день его 3-летия