Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Atvadīties no Kārļa Skrastiņa jau ieradušies vairāki simti cilvēku

Sabiedrība
2011. gada 16. septembrī 10:18 2011. gada 16. septembrī 10:18
 
Lai atvadītos no traģiski bojāgājušā hokejista Kārļa Skrastiņa, šodien pie "Arēnas Rīga" ieradušies vairāki tūkstoši cilvēku.

Dažāda vecuma cilvēki gan ar puķēm, gan piemiņas vainagiem stāv garā rindā gan arēnas iekšpusē, gan pie tās. Daļa no tiem tērpti hokeja fanu kreklos.

Pie arēnas ieejas cilvēkiem tiek lūgts izslēgt mobilos tālruņus, nefilmēt un nefotografēt.

Atvadīšanās no Skrastiņa notiek aptumšotā arēnā, kur iedegts daudz svecīšu, tribīnēs izklāts liels Latvijas karogs. Pie stenda pielikti to hokeja klubu krekli, kuros Skrastiņš spēlējis, bet gaisā piestiprināts hokeja krekls ar uzrakstu "Skrastiņš" un cipars septiņi. Virs Skrastiņa zārka atrodas liels ekrāns, kurā redzami kadri no viņa hokejista karjeras.

Atvadīšanās no hokejista notiek ar militāru godu - pie viņa zārka stāv septiņi Latvijas armijas karavīri parādes formās, no kuriem viens rokās tur Latvijas karogu. Tiek arī spēlēta sēru mūzika, kuru atskaņo orķestris.

Atvadīties no Skrastiņa ieradušies arī dažādi politiķi, piemēram, Valsts prezidents Andris Bērziņš, eksprezidenti Guntis Ulmanis un Valdis Zatlers, kā arī citi. Ieradušies arī daudzi sportisti, piemēram, volejbolists Raimonds Vilde, arī dažādu sporta klubu un biedrību pārstāvji.

Daudzi cilvēki nespēj valdīt emocijas un raud.

Pie arēnas izveidojusies ievērojama rinda, cilvēki strauji turpina nākt klāt.

Apkārtnē dežurē vairākas policijas ekipāžas.

Šodien "Arēnā Rīga" notiek atvadu pasākums no pagājušajā trešdienā traģiski aviokatastrofā bojāgājušā Latvijas hokejista Kārļa Skrastiņa.

Piemiņas pasākums "Arēnā Rīga", Skanstes ielā 21, norisināsies no plkst.10 līdz 14. Tiešraidē to būs iespējams vērot LNT kanālā.

Saistībā ar atvadu un bēru ceremoniju no plkst.7 līdz 15 būs slēgta transportlīdzekļu satiksme Mālpils ielas posmā no Skanstes ielas līdz Grostonas ielai un Grostonas ielas posmā no Mālpils ielas līdz Jāņa Dikmaņa ielai, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa. Savukārt no plkst.7 līdz 15 tiks atļauta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Jāņa Dikmaņa ielā uz gājēju ietves posmā no Skanstes ielas līdz Vesetas ielai. Šajā laikā tiks atļauta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana arī Skanstes ielas abās pusēs posmā no Hanzas ielas līdz Zirņu ielai.

Policija pavadīs bēru dalībnieku transportlīdzekļus pa maršrutu no "Arēnas Rīga" līdz Pirmajiem Meža kapiem (Aizsaules ielā 2) un nepieciešamības gadījumā regulēs vai slēgs transportlīdzekļu satiksmi minētajā maršrutā un to šķērsojošās ielās.

Trešdien, 7.septembrī, neilgi pēc pacelšanās avarēja "Jak-42" markas lidmašīna, kurā atradās visa Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Jaroslavļas "Lokomotiv", kurā spēlēja arī viens no visu laiku labākajiem latviešu aizsargiem Skrastiņš.

Lidmašīnā atradās 45 pasažieri, 43 no tiem gāja bojā katastrofas vietā, tostarp arī Skrastiņš. Izdzīvoja vienīgi borta inženieris Aleksandrs Sizovs un Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kurš gan pēc piecas dienas ilgas cīņas par dzīvību pirmdien slimnīcā mira.

Pēc traģiskās aviokatastrofas "Lokomotiv" komanda atsauca dalību no šīs sezonas KHL čempionāta. Vienība decembrī pievienosies Krievijas Augstākajai hokeja līgai (VHL), kurā to pārstāvēs Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) čempionātā startējošā Jaroslavļas "Loko" komanda.

"Lokomotiv" komanda KHL atgriezīsies nākamajā sezonā, turklāt tai būs garantēta vieta Gagarina kausa turnīrā.

Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda ir divkārtēja KHL Gagarina kausa fināliste. Tai starpsezonā pievienojās arī Skrastiņš, kurš pirms tam kopš 1998.gada spēlēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

LETA

Citi šobrīd lasa

Tuberoze - tie, kas riskē iestādīt to savā dārzā, parasti nenožēlo 1
Vai arhibīskaps Jānis Vanags apmaldījies trīs priedēs un saputrojies vēstures skaidrojumā? 44
Apokaliptiski skati: atpūtnieki Turcijas piekrastē vēro, kā liesmo meži 3
Pievienot komentāru

Гарри-ловелас: с кем крутил романы британский принц до встречи с Меган Маркл

"Он в сознании? Не давайте ему двигаться!": как спасали жизнь парня, пострадавшего при прыжке в воду вниз головой