Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Policija: internetā nonākušās kartes ar fotoradariem nav īstas

Sabiedrība
2011. gada 30. septembrī 15:44 2011. gada 30. septembrī 15:44
 
Internetā izplatītā vēstule, ar kuru autovadītāji no rītdienas, 1.oktobra, tiek aicināti braukt uzmanīgāk, jo uz Latvijas ceļiem sākšot darboties vairāk nekā 100 stacionārie fotoradari, neatbilst patiesībai, informē Valsts policija.

Neoficiālajā stacionāro fotoradaru izvietošanas vietu sarakstā norādīti ap 140 punkti, no tiem 14 atrodas Rīgā - uz Salu tilta, uz Vanšu tilta, uz Dienvidu tilta, uz Zemitānu tilta, uz Vairogu tilta, uz Deglava tilta, uz Kalnciema tilta, Jūrmalas gatvē, G.Astras ielā starp Mēbeļu namu un izklaides kompleksu "Go planet", Brīvības ielā netālu no Šmerļa ielas, Krasta ielas posmā no Turgeņeva ielas līdz Ogres ielai, Maskavas ielā Dārziņu apkaimē, Viestura prospekta posmā no Meža prospekta līdz Ostas ielai, kā arī Biķernieku ielas meža posmā.

Līdzīgi saraksti izveidoti arī par Pierīgu un citām Latvijas pilsētām un novadiem.

Tomēr VP Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte aģentūrai LETA apgalvoja, ka internetā cirkulējošie saraksti neatbilst patiesībai, tāpat kā datums - 1.oktobris -, no kura it kā sākšot darboties jaunās ātruma mērierīces.

Juberte vēlreiz uzsvēra, ka rīt stacionārie fotoradari uz Latvijas ceļiem darboties nesāks, bet nekādu sīkāku informāciju viņa pagaidām nesniedza, norādot, ka nākamnedēļ policija organizēs speciāli šai tēmai veltītu informatīvu pasākumu plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, lai skaidrotu pašreizējo fotoradaru uzstādīšanas situāciju un iezīmētu tālāko rīcību. "Pirmdien nosūtīsim konkrētāku informāciju par vietu, laiku, tematiskajiem aspektiem," piebilda VP preses pārstāve.

Kā ziņots, šoruden uz Latvijas ceļiem plānots izvietot 100 jaunus stacionāros fotoradarus un 30 pārvietojamās ātruma kontroles mērierīces, tomēr visu fotoradaru pilnīga uzstādīšana prasīs dažus mēnešus, līdz ar to šis process pilnībā varētu noslēgties ap gadumiju, pavasarī prognozēja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem fotoradarus piegādā un uzstāda trīs juridisko personu apvienība, kurā ietilpst AS "Vitronic Baltica" kopā ar vācu kompāniju "Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme" un SIA "Komerccentrs DATI grupa".

To, kur izvietot stacionāros fotoradarus, jāizlemj VP, izvērtējot, kuros ceļu posmos notiek visvairāk avāriju. Kopumā uz Latvijas ceļiem tiks izvietoti 160 stacionāro fotoradaru ietvari un pirms katra no tiem tiks uzstādītas brīdinošas ceļazīmes, tomēr 60 no visiem uzstādītajiem ietvariem būs tukši, proti, tajos patiesībā neatradīsies ātruma mērierīces. Autovadītāji nevarēs zināt, kuros fotoradaru ietvaros mērierīces ir un kuros to nav, tādējādi, lai izvairītos no soda, atliks vien nepārsniegt ātrumu nevienā no šiem ceļa posmiem.

Kasjauns.lv/LETA


Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti pastiprinājuši karakuģu grupējumu Melnajā jūrā 19
Jūras dzīvnieku pētnieki visā Eiropā apbrīno Liepājas pludmalē redzēto valzirgu un pareģo viņa nākotni 3
Pievienot komentāru