Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dailes teātra viesizrādes Cēsīs un Ādažos

Novadu ziņas
2011. gada 31. oktobrī 13:58 2011. gada 31. oktobrī 13:58
 
Novembrī Dailes teātris ar izrādi „Zagļi” dosies uz Cēsīm, bet izrādi „Kad citi jau guļ” piedāvās skatītājiem Ādažos.

Kanādiešu dramaturga Norma Fostera luga „Kad citi jau guļ” ir inteliģenta komēdija.

* Sestdien, 5. novembrī, pulksten 18.00 Cēsīs - a/s „CATA” zālē būs skatāma Rūdolfa Blaumaņa joku luga ar dziedāšanu „Zagļi”. „Rīgas publika tak daudz ko redzējuse, un tomēr tā vietām rēcin rēca,” – Rūdolfs Blaumanis raksta vēstulē pēc lugas pirmizrādes 1890. gadā.

Pirmā Blaumaņa sarakstītā luga atrod lielu patikšanu pie skatītājiem. „Zagļu” personāžiem iet tiešām raibi, īsto un iedomāto zagļu tvarstīšana noved pie jautriem sarežģījumiem un veselas pārpratumu virknes. Kviešu zagļi pārvēršas par siržu zagļiem, un brīžiem liekas, ka pats saimnieks kļuvis ārprātīgs. Un kur tad vēl precību lietas – priekš precēšanās vīrietis nekad nav par vecu! Iestudējumu veidojis Kārlis Auškāps, izrādē spēlēs Harijs Spanovskis vai Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Ligita Skujiņa, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Artis Robežnieks, Kristīne Nevarauska un Jānis Paukštello.

Biļešu cena: Ls 5 -7.

Skats no Rūdolfa Blaumaņa pirmās lugas „Zagļi”.
* Savukārt piektdien, 25. novembrī pulksten 19.00 Norma Fostera it kā komēdiju „Kad citi jau guļ” varēs noskatīties Ādažu Kultūras centrā. Kanādiešu dramaturgam Normam Fosteram patīk smīdināt savus skatītājus. Tai pašā laikā viņa lugu publikai kaklā allaž ir asaru kamols.

„Kad citi jau guļ”  ir inteliģenta komēdija, kas uzrunā skatītāju, piedāvājot viņam jokus ar nopietnu zemtekstu un veselu zīmīgu personāžu plejādi. Cilvēki, kas cenšas spēlēt ar tām kārtīm, kuras dzīve viņiem ir iedalījusi. Ikdienas sīkās ķibeles skaidri parāda, cik daudz pasaulē ir skumju, bet arī mīlestības. Pēc dramaturga norādījumiem lugas piecpadsmit personāžus izspēlē pieci aktieri – sešos vakara stāstos, kas nesaraujami saausti kopā smeldzīgi komiskā simfonijā. Režisora Kārļa Auškāpa iestudējumā spēlē Jānis Paukštello, Mirdza Martinsone, Gints Grāvelis, Aija Dzērve un Ivars Auziņš.

Biļešu cena: Ls 5 – 8.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto.

Citi šobrīd lasa

Sirds ķirurgs dalās ar pirmajām pazīmēm, kas liecina, ka jums varētu būt problēmas ar sirdi
FOTO: masonu noslēpumi Rīgas centrā: Latvijā top brīvmūrniecības muzejs - tā kolekcija ir apbrīnas vērta
Viļņā meklē 13 gadu veco Medu; policija lūdz šo nesalīdzināt ar meitenes nolaupīšanu Kauņā
Pievienot komentāru