Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Raimonds Pauls: „Krājbankas” noguldītāji ir klasiski aptaisīti

Raimonds Pauls: „Krājbankas” noguldītāji ir klasiski aptaisīti

Sabiedrība
2011. gada 10. decembrī 07:04 2011. gada 10. decembrī 07:04
 
Maestro Raimonds Pauls pēc gandrīz visu savu ietaupījumu zaudēšanas „Latvijas Krājbankā” sniedzis atklātu interviju, kurā teic, ka kopā ar citiem bēdubrāļiem jūtas „aptaisīts klasiskā veidā”.

Maestro Raimonds Pauls „Latvijas Krājbankā” zaudēja gandrīz visus savus ietaupījumus.

Viņš saka to, ka naudu jau kaut kā atkal varot atpelnīt, bet bankas kraha rezultātā sagandēto veselību atgūt gan vairs neizdosies. Tāpat visu notikušo ļoti pārdzīvojot arī viņa kundze Lana.

Jautāts, kā Maestro jūtas pēc 700 000 latu zaudēšanas „Latvijas Krājbankā”, viņš „Neatkarīgajai Rīta Avīzei” saka: „Man jau apnicis par to runāt. Tie, kas savu naudiņu ir pazaudējuši „Krājbankā”, ir aptaisīti klasiskā veidā. Tālāk jau vairs nav, kur iet. Un tad, kad tu dzirdi, ka Saeimas budžeta komisijas priekšsēdētājs stāsta – šī banka nav glābta tāpēc, ka tā saistīta ar kaut kādām noziedzīgām aprindām, man gribas kliegt: par ko tu tagad runā?! Tātad mēs, kas turējām šajā bankā naudu, arī esam noziedznieki? Un kas bija atbildīgs par to, ka „Krājbanku” pārdeva? Vai bankas klienti? Domāju, ka ne. Es divdesmit gadus šajā bankā guldīju naudu, visi autortiesību maksājumi gāja caur to. Tāpēc es tagad esmu vainīgs? „Parex banku” gan glāba, tur varasvīru draudziņi vēl tagad smeļ ārā naudu liekšķerēm. Un ar kādu naudu maksā par „airBaltic”? Tā ir mūsu nauda. Vai man tagad jājūtas priecīgam, ka esmu atbalstījis kādu lidmašīnu?

Kāpēc mums visiem jābūt cietējiem šajā lietā? Mums jau neviens neteica: lieciet tajā vai tajā bankā savu naudu! Arī Dombrovskis nevarēja atbildēt uz šo jautājumu: kurā bankā likt savu naudu? Un nevarēja atbildēt tāpēc, ka patiesībā jau neviens no tiem tā saucamajiem atbildīgajiem nepārvalda šo valsti un tās finanšu sistēmu. Uzskatu, ka finanšu ministram un vēl vienam otram pēc šādiem notikumiem vajadzētu demisionēt. Latvijas Bankas prezidents pēc tam teica, ka noguldītājiem tiks atdota viņu nauda. Kur tad ir tā nauda? Ja jūs atdevāt garantēto noguldījuma summu, tas skaitās, ka jūs atdevāt visu?

(..) Tos valstsvīrus, protams, varētu pārmācīt un uzaicināt visus Latvijas iedzīvotājus vienā dienā izņemt visu naudu ārā no Latvijas bankām. Un tad varētu paskatīties, kas te notiktu. Bet uz tādām lietām mēs, dabiski, neiesim. Un tomēr ir tik nepatīkami, ka neviens ar mums nerēķinās.”

Par „Latvijas Krājbankā” pazaudēto naudu un tās sagandēto veselību Raimonds Pauls turpina: „Tā ir manis nopelnīta nauda. Man taču nav ne naftas biznesa, ne briljanta raktuvju, un man nenāk miljoni dienā vai nedēļā. Esmu šo naudu nopelnījis ar savām rokām, tas ir mans visa mūža darbs, un beigu beigās tev ņem un iespļauj ģīmī, sak, mēs nepalīdzēsim noziedzīgām bankām! Mana sieva Lana to visu ļoti pārdzīvo, viņa tiešām redz, kā esmu visu mūžu strādājis, to naudu pelnīdams. Man nekad nekas no gaisa nav biris. (..) Labi, naudu bankā pazaudējām, to var vēl nopelnīt, bet kreņķos pazaudēto veselību vairs nevarēs atgūt.”

Kasjauns.lv/Foto: no izdevniecības „Rīgas Viļņi” arhīva

Citi šobrīd lasa

Eksprezidentes ģimene izturējusi smagu pārbaudījumu - Imants Freibergs uzveicis vēzi
"Nebija lemts man aiziet," - Olga Dreģe nonākusi reanimācijā, bet izķepurojusies
Pamatojoties uz Lemberga slikto veselības stāvokli, advokāts lūdz pārskatīt viņam noteikto apcietinājumu 3
Pievienot komentāru

"Вакцинироваться не хочется, но придется!": Киркоров раскрыл подробности поездки на "Евровидение"

"Сами молчали или заставили?": Опра Уинфри шокирована откровениями Гарри и Меган