Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Aizputē „vīriešu dienā” atklās fotoizstādi par Karostu 4

Novadu ziņas
2012. gada 20. februārī 14:46 2012. gada 20. februārī 14:46
 
Atceroties kādreiz padomju laikā svinēto „vīriešu dienu” jeb Padomju armijas dienu 23. februārī, Aizputes novadpētniecības muzejā tiks atklāta starptautiska foto izstāde „Karosta – foto osta”.

Aizputes muzejā kādreizējā Padomju armijas dienā – 23. februārī atklās foto izstādi par Liepājas Karostu.

Šīs ceļojošās izstādes iniciatori ir Karostas glābšanas biedrība (KGB), kas plašāk pazīstama kā dažādu atraktīvu aktivitāšu organizētāja Liepājas Karostas cietumā. Šogad septembrī biedrība svinēs savas pastāvēšanas desmitgadi. „Pirms desmit gadiem, uzsākot savu darbību, biedrība Karostas cietumā noorganizēja pirmo izrādi „Aiz restēm”, ar šo fotoizstādi KGB uzsāk sava jubilejas gada atzīmēšanu,” informē biedrības vadītāja Monta Krafte. Līdz šim izstāde jau pabijusi Liepājā un Kuldīgā, pēc Aizputes tā ceļos uz Ventspili, Talsiem un Rīgu.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Liepājas Tautas fotostudiju „FOTAST” un tajā skatāmi 19 autoru darbi. Darbu autorus vieno spēja saskatīt skaisto Karostas pilsētvidē.

Karosta ir īpaša vieta Latvijā. Tā radīta 19. gadsimtā uz ziemeļiem no Liepājas Krievijas impērijas vajadzībām, vēlāk tur saimniekoja Latvijas Republikas armija, pēc tam Padomju armija. Padomju laikos tā bija civilpersonām nepieejama teritorija – „slēgtā pilsēta”. Tagad Karosta ir Liepājas pilsētas daļa, kas neparastā veidā atspoguļo mijiedarbību starp caristiskās Krievijas militāro eleganci un padomju militārismu. Tā ir neparasta pilsētvide ar spēcīgiem un asiem kontrastiem. Karosta ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā.

Izstādē eksponēti arī fotodarbi, kas tapuši radošās nometnes „Karosta – Fotoosta 2011” laikā, kas notika Karostā 2011. gada augustā. Nometne tika veidota kā jauna tradīcija Karostā, un šogad tā tiek plānota no 13.līdz 17.jūnijam.

Izstāde Aizputes muzejā būs apskatāma līdz 21. martam.

Liepājas Karosta

Kasjauns.lv/ Foto: Aigars Prūsis/ www.poga.lv

Citi šobrīd lasa

Krāpnieki iedzīvojas uz Austrālijas ugunsgrēku rēķina 1
Leģendāro aktrisi Džūdiju Denču starp svētulēm nemeklējiet: "Protams, es vēl aizvien izjūtu kaisli"
Popzvaigzne Rianna atkal ir brīva sieviete
Skatīt visus komentārus

«Меган и Гарри не найдут настоящего счастья»: сестра герцогини предрекла крах ее браку с принцем

Лера Кудрявцева впервые вышла на работу после удаления грудных имплантов