Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dibināta partija "Gods kalpot Rīgai". FOTO

Runā Rīga
2012. gada 17. martā 15:10 2012. gada 17. martā 15:10
 
Esošā Rīgas vicemēra un bijušā LPP/LC politiķa Andra Amerika nesen dibinātā organizācija "Gods kalpot Rīgai" sestdien no biedrības pārtapusi partijā.

Andris Ameriks par mērķi izvirzījis 2013.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē iegūt trešdaļu mandātu.

Par līderi vienbalsīgi tika ievēlēts Ameriks. Viņš pateicās par uzticību un uzsvēra, ka tas būs komandas darbs "daudzajām labajām domām, kā uzlabot Rīgu".

"Mēs katru cilvēku mēģināsim iesaistīt šajās aktivitātēs, šajā procesā," uzsvēra Ameriks, norādot uz sociālajiem tīkliem internetā, kas sniedz tiešas komunikācijas iespējas partijas darbībā.

Partijas valdē būs 21 cilvēks. Balsstiesības valdē uzticēs tiem, kuri ievēlēti Rīgas domē no LPP/LC saraksta un pašvaldībā darbojas patlaban, kā arī tiem, kuri izstrādās partijas programmu.

Valdē sestdien tika ievēlēti pašreizējie Rīgas pašvaldības deputāti Vjačeslavs Stepaņenko, Vita Jermoloviča, Dainis Turlais, Eiženija Aldermane, Andris Bērziņš, Irina Vinnika, Dmitrijs Pavlovs, Jānis Šmits, Mihails Gavrilovs, Raimonds Timma, Rudīte Leitena, kā arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, eksministrs Ainars Baštiks, Aleksandrs Brandavs, Romāns Alijevs, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, Andrejs Feldmanis, Sarmīte Pīka, Andrejs Požararnovs un Inga Ziņģe Pupiņa.

Partiju dibinājuši ir 316 cilvēki, viņu vidū ir profesori Ausma Cimdiņa, Juris Ozoliņš, Olafs Brūveris, Vitolds Zahars, Juris Zaķis, dažādu skolu direktori, augstskolu mācībspēki Leons Amoliņš, Visvaldis Vrubļevskis un citi, Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja Aina Verze, žurnālists Ivo Kiršblats, operdziedātāja Ieva Viļuma, kristīgo konfesiju pārstāvji Baštiks, Jānis Šmits, Rolands Bračs un citi.

Jaunās partijas atbalstītāju vidū ir Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Jānis Siliņš, Mūzikas un mākslas festivāla bildes vadītāja Tija Auziņa, kordiriģenti Romāns Vanags un Ints Teterovskis, baletmeistars Aivars Leimanis un citi.

Dibināšanas kongresā tika apstiprināti arī partijas statūti un programma, kā arī pieņemtas vairākas rezolūcijas. Sestdien pieņemta programma, kas atspoguļo vīziju par Rīgu laika posmā līdz 2025.gadam.

Ameriks par mērķi izvirzījis 2013.gadā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē (RD) iegūt trešdaļu mandātu.

"Tas ceļš nebūs viegls, konkurenti mūs paspējuši apbērēt vēl pat pirms partijas izveidošanas. Taču tas mani nebaida, tieši otrādi - vēl vairāk stiprina pārliecību, ka esam uz pareizā ceļa. Lai kritizē! Taču kritikai ir jābūt konstruktīvai, tādai, kas kalpo nevis atsevišķu politiķu vai konkurējošo partiju savtīgajām interesēm, bet gan rīdzinieku nākotnei, tādai, kas vedina uz attīstību," norādīja politiķis.

Jau ziņots, ka LPP/LC tika nolemts likvidēt pērn 1.decembrī pēc partijas neveiksmīgā starta pēdējās Saeimas vēlēšanās.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA


Citi šobrīd lasa

Patiesība par katru zodiaka zīmi: ko noklusē horoskopi 3
Maskās un bez ballītes - Solvitas Āboltiņas meitai izlaidums pandēmijas skartajā Itālijā
Izvirzītas vairākas versijas, kā sācies Covid-19 uzliesmojums Murjāņu Sporta ģimnāzijā
Pievienot komentāru

«Там все клоунада!» Критик высказался про брак Пугачевой и Галкина

«ЭКО — это априори рак?»: Врач-гинеколог и жена Малинина высказалась о Фриске и Заворотнюк