Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Partijā "Valmierai un Vidzemei" iestājušies seši Valmieras domes deputāti 12

Politika
2012. gada 17. aprīlī 01:16 2012. gada 17. aprīlī 01:16
Jaundibinātajā reģionālajā partijā "Valmierai un Vidzemei" iestājušies seši Valmieras domes deputāti, pastāstīja partijas vadītājs un Valmieras pašvaldības izpilddirektors Jānis Baiks.

Partijā iestājušies seši līdzšinējie Tautas partijas deputāti – Inesis Boķis, Vaira Dundure, Ričards Gailums, Ieva Stiģe, Jānis Zemļickis un Jānis Skrastiņš, kurš ievēlēts arī partijas valdē.

Jaundibinātajā partijā nav iestājusies Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze, kura pašvaldībā tika ievēlēta no Tautas partijas saraksta. Pārējie Valmieras domes deputāti savu partijas piederību nav mainījuši.

Kā pastāstīja Baiks, jaundibinātajai partijai bija iecere sadarboties arī ar ''Vidzemes partiju'', tomēr vairākos jautājumos domas nav sakritušas. Baiks gan neizslēdz iespēju, ka nākotnē ir iespējama dažāda veida sadarbība gan ar šo, gan Saeimā pārstāvētām partijām. Tomēr vispirms partija vēlas pierādīt sevi un pēc tam meklēt sadarbības partnerus.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja Baiks, uzreiz pēc partijas nodibināšanas nekādi sadarbības līgumi netiks slēgti.

LETA jau ziņoja, ka 14.aprīlī Valmierā tika dibināta jauna reģionālā partija "Valmierai un Vidzemei".

Dibinot partiju nolemts, ka tā būs demokrātiski labēji centriska, kuras darbības mērķi būs sekmēt Valmieras kā Vidzemes reģiona uzņēmējdarbības, administratīvā, izglītības, kultūras un sporta centra attīstību, tādejādi veicinot Valmieras pilsētas un Vidzemes reģiona saimniecisko un ekonomisko izaugsmi, uzlabot un nodrošināt vietējās sabiedrības labklājību un dzīves kvalitāti, kā arī veicināt demokrātiskas un pozitīvi domājošas sabiedrības veidošanos un attīstību Valmieras pilsētā un reģionā.

Partijas dibināšanas kongress pulcēja 249 biedrus, kuru vidū bija gan valmierieši, gan apkārtējās pašvaldībās dzīvojošie.

"Ņemot vērā šodien man uzticētos pienākumu, par tuvākajiem darbības mērķiem esmu definējis, pirmkārt, izveidot dzīvu, enerģisku un demokrātisku partijas pārvaldības mehānismu. Otrkārt, sagatavot profesionālu partijas programmu partijas kandidēšanai pirmajās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā. Treškārt, turpināt iesāktos darbus Valmieras straujākai izaugsmei," teica Baiks.

Jaunās reģionālās partijas viens no dibinātājiem ir arī pašreizējais Valmieras domes priekšsēdētājs Boķis, kurš darbosies politiskās organizācijas valdē un būs mēra amata kandidāts nākamajās pašvaldību vēlēšanās.

Partijas "Valmierai un Vidzemei" valdē dibinātāji apstiprināja arī Andri Akmentiņu, Andreju Gluhovu, Arti Jansonu, Andri Kleperu, Jāni Skrastiņu, Oskaru Spurdziņu un Guntaru Štrombergu.

LETA

Citi šobrīd lasa

Profesija, kurā cilvēku nāve nav retums: atklāta intervija ar Liepājas NMPD brigādes ārstu Alekseju 17
Majors skaidro, kāpēc izlemts saīsināt "Positivus" festivāla garumu 17
Ar ilgstošu sveču dedzināšanu pārāk aizrauties nevajadzētu, izrādās - tās var kaitēt veselībai 2
Skatīt visus komentārus

Ищут человека, готового на год отказаться от смартфона за 100 000 долларов

Голая правда: абсолютно обнаженная Виталина Цымбалюк-Романовская появилась в эфире шоу Малахова 1