Runā Rīga
2012. gada 26. maijs, 10:40

Rīgā izveido ceriņu dārzu ar 74 dažādu šķirņu stādiem

Jauns.lv

Ar mobilo sakaru operatora "Tele2" atbalstu Rīgā izveidots ceriņu dārzu ar 74 dažādu šķirņu stādiem, informēja "Tele2" sabiedrisko attiecību konsultante Egita Māliņa.

"Tele2" ceriņu dārzs atrodas Rīgā, netālu no Aleksandra Grīna bulvāra un Slokas ielas krustojuma. Tajā apskatāmi 74 stādi no deviņām ceriņu šķirnēm: "Andenken an Ludwig Spath", "Charles Joly", "Katherine Havemeyer", "Krasavica Moskvy", "Michel Buchner", "Madame Lemoine", "Nadezda", "Palibin", "Sensation".

Ceriņu dārzs tapis sadarbībā ar Rīgas domi un SIA "Rīgas meži" darbiniekiem, un tā izveidē "Tele2" ieguldījis vairāk nekā 4000 latu.

"Izmantojot e-rēķinu, cilvēki saudzē kokus, tāpēc jau vairāku gadu garumā "Tele2" aicina klientus pieteikties e-rēķinam - par katra klienta pieteikto e-rēķinu iestādām koku vai labiekārtojam apkārtējo vidi. Vairāk nekā 160 000 "Tele2" klientu jau izmanto e-rēķinu. Atbalstot viņu iniciatīvu, esam izveidojuši ceriņu dārzu Rīgā iedzīvotāju un viesu priekam," sacīja "Tele2" valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) norāda, ka pašvaldība priecājas par katru iniciatīvu, kā kopīgi padarīt Rīgu skaistāku un sakoptāku. Pilsētas parki un skvēri vien Rīgā aizņem 260 hektāru lielu teritoriju.

"Tā ir bagātība, ko vēsturiski esam mantojuši, taču ko arī paši šodien varam radīt un pilnveidot, tā ieguldot pilsētas nākotnē. Jāteic, ka ceriņi ir simbolisks krūms. Atceros, kā savulaik vecmamma stāstīja, ka atrasta ceriņu pieclapa piepildīs jebkuru vēlēšanos. Novēlu, lai jaunais ceriņdārzs nestu rīdziniekiem un pilsētas viesiem daudz pozitīvu brīžu un piepildītu vēlēšanos," teica Ameriks.

"Rīgas meži" valdes loceklis, daļas "Rīgas dārzi un parki" vadītājs Uldis Zommers skaidroja, ka ceriņus ļaudis mēdz uzskatīt par jaunības un ģimenes simbolu, jo dabā tie iezīmē pavasara plaukuma pāreju vasaras pilnbriedā. Jau vairākus gadsimtus ceriņi ir vieni no Latvijas krāšņāk ziedošajiem un izplatītākajiem ziedošajiem krūmiem. Ziedošo ceriņu kupenas ir gan lauku, gan pilsētas kultūrvides simbols, kas cilvēkiem asociējas ar nepārprotamu māju sajūtu.

Par klientu pieteiktajiem e-rēķiniem 2007.gadā netālu no Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas "Tele2" iestādīja 10 000 priežu stādu. 2009.gadā "Tele2" iestādīja vairāk nekā 8000 dažādu koku stādu piecās Latvijas pilsētās - Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Rīgā un Valmierā. Sadarbībā ar biedrību "Berģinieki" 2010.gadā "Tele2" apstādīja ar kārkliem Juglas ezera krastu Rīgā, tādējādi nostiprinot to un pasargājot no tālākas erozijas.

LETA