Zlidņa „Catalyst” uzstāsies uz „Pestivals” galvenās skatuves
Kaspars Zlidnis un „Catalyst” iesildot Elijas Goldingas koncertu „Paladium Rīga” koncertzālē.
Kultūra
2013. gada 2. maijs, 21:00

Zlidņa „Catalyst” uzstāsies uz „Pestivals” galvenās skatuves

Jauns.lv

Jaunā latviešu muzikālā apvienība „Catalyst” pirmo reizi sevi pieteica 17. aprīlī kā Elijas Goldingas (Ellie Goulding) iesildošā grupa, bet jau šovasar ar roka un elektroniskās mūzikas apvienojumu tā plāno iegūt klausītāju atzinību uz „Pestivals” lielās skatuves.

Jauno muzikālo apvienību „Catalyst” izveidojis Latvijas sabiedrībā labi pazīstamais grupas „Gain Fast” līderis Kaspars Zlidnis. Gadu gaitā uzkrājot pieredzi šovbiznesa jomā, Kaspars konstatējis, ka Latvijā līdz šim vēl nav radīta spēcīga grupa, kas pārstāvētu elektroniskās mūzikas žanru. Šī projekta radīšanai Kaspars apvienojis spēkus ar domubiedriem – bundzinieku Ronaldu Briežkalnu no populārās latviešu rokgrupas „Double Faced Eels”, ģitāras virtuozu Jāni Ancveiru un daudzsološo mūzikas producentu Kārli Boreišu -Visocki. Jau pēc neilgas sadarbības četrotne izveidojusi savu muzikālo apvienību ar nosaukumu „Catalyst”, jo sapratuši, ka puišus vieno kopīgas idejas un nākotnes vīzija.

Nezinot „Catalyst izcelsmi”, varētu teikt, ka grupas radītie skaņdarbi ir kas līdzīgs populārajam amerikāņu producentam Skrillex un britu „Chase & Status”, tajā pašā laikā atgādinot „Paramore” poproka skanējumu – puiši savās dziesmās apvieno labāko no enerģiskajiem dubstep ritmiem un spilgta elektrisko ģitāru  pavadījuma, papildinot to ar Kaspara Zlidņa vokālu.

Pateicoties sadarbībai ar festivāla „Pestivals” organizētāju aģentūru magicFIB, „Catalyst” ieguva iespēju sevi pieteikt klausītājiem Latvijā šī gada 17. aprīlī, uzstājoties koncertzālē „Palladium Rīga” kā vieni no iesildošajiem māksliniekiem pirms britu popmūzikas zvaigznes Elijas Goldingas (Ellie Goulding) kocerta. „Catalyst” līderis Kaspars Zlidnis atzīst: „Ne katrai jaunajai latviešu grupai tiek dota iespēja sevi pirmo reizi publikai pieteikt izpārdotā koncertzālē, tāpēc šīs uzstāšanās programmas izstrādei un mēģinājumiem veltījām vairākus mēnešus. Domājam, ka ieguldītais darbs viennozīmīgi ir bijis tā vērts un ka šis ir tikai sākums turpmākajiem panākumiem Latvijā un ārvalstīs.”

Šobrīd internetā pieejams audio ieraksts no Catalyst uzstāšanās “Palladium Rīga”, bet grupas pirmo singlu „Melody of Lust” jau iespējams dzirdēt labākajās radio stacijās visā Latvijā.

Lai arī „Catalyst” latiņu uzstādījuši pietiekami augstu, šobrīd šķiet, ka grupa ir uz pareizā ceļa, lai gūtu panākumus – jau nākamā uzstāšanās plānota populārās mūzikas un kultūras festivālā „Pestivals”, kurā „Catalyst” būs vienīgā pašmāju grupa, kas kāps uz festivāla galvenās skatuves kopā ar tādiem plaši pazīstamiem māksliniekiem kā Craig David, Loreen un citiem, arī stila ziņā līdzīgo britu grupu „The Qemists”. Festivāls „Pestivals” norisināsies Mežaparkā 12. un 13. jūlijā, bet biļetes uz pasākumu nopērkamas jau šobrīd “Biļešu Serviss” tīklā.

K asjauns.lv/Publicitātes foto