Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šogad svētku programmā ir iekļauti vairāk nekā 140 pasākumu.

Latvijā notiks Krievu kultūras dienas

Kultūra
2013. gada 12. maijā 13:12 2013. gada 12. maijā 13:12
 
No 23.maija līdz 7.jūnijam Latvijā notiks Krievu kultūras dienas, pavēstīja šo dienu orgkomitejas līdzpriekšsēdētājs Jurijs Kasjaničs.

Kultūras dienas tiks atklātas ar Latvijas mākslinieku koncertu Lielajā ģildē 23.maijā – dienu pirms 1150.gadadienas kopš slāvu rakstniecības dibināšanas, kuras pamatlicēji bija pareizticīgo baznīcas svētie Kirils un Metodijs, un noslēgsies uzreiz pēc Aleksandra Puškina dzimšanas dienas 7.jūnijā arī Lielajā ģildē ar Starptautiskā talantu centra gatavotu koncertu.

Šogad svētku programmā ir iekļauti vairāk nekā 140 pasākumu, kuri notiks Rīgā, Olainē, Jūrmalā, Ventspilī, Daugavpilī un Rēzeknē. Programmā iekļauti profesionālo un pašdarbības muzikālo un deju kolektīvu priekšnesumi, izstādes, tikšanās ar dzejniekiem un rakstniekiem, jauno grāmatu prezentācijas, tematiskās ekskursijas un daudzi citi pasākumi.

Kultūras dienās skanēs arī baltkrievu un ukraiņu valoda – savu programmu gatavo Latvijas baltkrievu savienība, bet ukraiņu nacionālās kultūras biedrības pieteikušas teātra izrādi un fotoizstādi.

Savukārt ekskursija pa Rīgu notiks tikai latviešu valodā, to sagatavojis Latvijas krievu kultūras mantojuma institūts, bet multilingvālajā dzejas vakarā piedalīsies Latvijas un Lietuvas dzejnieki ar oriģināllasījumiem un viņu atdzejotāji krievu valodā.

Šogad Krievu kultūras dienās piedalīsies arī viesi no Lielbritānijas, ASV, Vācijas, Somijas, Dānijas, Izraēlas, Grieķijas, Lietuvas un Igaunijas. Krieviju pārstāvēs Maskava, Sanktpēterburga un Pleskava.

Krievu kultūras dienas Latvijā tika rīkotas no 1925. līdz 1940.gadam, to tradīcija atjaunota 2011.gadā.

15.maijā viesnīcā "Radison Blu" notiks preses konference, kurā rīkotāji sīkāk iepazīstinās ar pasākuma norisi.

BNS, Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Neparasta vieta Latvijā, ko vērts iekļaut savos ceļojumu plānos - Andžēnu stacija un tās valstība
Pazīstamā krievu aktrise Jeļena Jakovļeva dzimšanas dienā saņem neparastu dāvanu no dēla - viņš tiek vaļā no zārka 1
Kaut kas neredzēts: tonnām beigtu un toksisku zivju izskalojušās Libānas ezera krastos
Pievienot komentāru

"Тебе понравилось?": Давид Манукян запечатлелся с сияющей от счастья Мариной Федункив

"Да будет рок": Майли Сайрус восхитила яркими нарядами в Нью-Йорке