Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ceļu būves firma, lai iekļautos Eiropas finansētā projekta izpildes grafikā, ietvju un ielu bruģēšanu Daugavpils cietokšņa teritorijā veikusi ziemas mēnešos, un tas negatīvi ietekmējis atjaunošanas darbu kvalitāti – bruģis ir vienās bedrēs un caurumos.

Pompozi atklātā Daugavpils cietokšņa bruģis jau drūp un plaisā. VIDEO

Novadu ziņas
2013. gada 1. augustā 11:31 2013. gada 1. augustā 11:31
 
Doties uz Daugavpils cietoksni, tostarp arī Marka Rotko centru, ir dzīvībai bīstami! Tur vārda tiešā nozīmē var nolauzt kaklu. Par vairāk nekā 18 miljoniem veiktā cietokšņa kompleksa rekonstrukcija ir veikta nekvalitatīvi. Pats absurdākais ir tas, ka būvnieki jau ieklājot bruģi zināja, ka tas plaisās, bruks un drups.

Šopavasar ar lielu pompu atklātā rekonstruētā Daugavpils cietokšņa apmeklējums vienam otram var beigties visnotaļ bēdīgi – ar nokļūšanu slimnīcas traumatoloģijas nodaļā. Ja kāds cietokšņa kompleksu grib apmeklēt, lai pavērotu atjaunotās vēsturiskās ēkas, baudītu Rotko mākslu vai vienkārši tāpat dotos promenādē, tad jārēķinās ar bēdīgām sekām. Staigājot pa cietokšņa kompleksa ielām, pirmām kārtām jāraugās zem kājām, jo pērnruden tur uzliktais bruģis ir šķībs un greizs, bruģakmeņi izdrupuši vai pat iebrukuši pazemē, tur ir viena bedre pēc otras.

Pats absurdākais ir tas, ka bruģa licēji – būvkompānija „Binders” jau pagājušā gada rudenī, liekot bruģi, zināja, ka tas labākajā gadījumā izturēs tikai pāris mēnešus. Tomēr, lai tur lūst vai plīst, bruģi vajadzēja ieklāt, jo pretējā gadījumā Latvija zaudētu Eiropas fondu līdzfinansējumu cietokšņa kompleksa atjaunošanai. Lai nezaudētu Eiropas miljonus, bruģis tika ieklāts tam nepiemērotā laikā – aukstā, vēlā rudenī, kaut gan tas jādara siltā laikā. Nu „Binderam” atkal jātērē sava nauda, lai cietokšņa ielas pārbruģētu. Jāteic, ka būvkompānija jau bija ieplānojusi, ka ielas nāksies pārbruģēt jau pirms tam, kad tika ieklāts to pirmais bruģis pagājušā gada vēlā rudenī un ziemā.

Tā nu šopavasar Daugavpils cietoksnī varēja notikt svinīgas rekonstrukcijas beigu un jaunu ēku atkāšanas ceremonijas ar pašmāju slavenību un augstu ārvalstu viesu piedalīšanos, kuri apbrīnoja Marka Rotko centru, atjaunoto ūdenstorni, Valsts policijas Latgales pārvaldes glaunās ēkas, sakārtoto vēsturiskā cietokšņa infrastruktūru un tā tālāk.

Tagad, kad visas svinīgās ceremonijas un lielās atklāšanas jau ir aiz muguras, var arī atzīt - Daugavpils cietoksnī aptuveni pusei no atjaunoto ietvju jeb aptuveni vienam tūkstotim kvadrātmetru ir nepieciešama bruģa pārlikšana. Sīkāk par situāciju Daugavpils cietoksnī skatieties Latgales Reģionālās televīzijas videosižetā.

Steigā liktais Daugavpils cietokšņa bruģis jāpārliek par jaunu (Latgales Reģionālā televīzija)

Kasjauns.lv/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

No veikalā pirktām olām izšķiļas paipalas 9
Elitārā šampanieša neglītā puse – veids, kā ievāc tam paredzētās vīnogas 2
Vai puiša sānsolis ir pieķerts? Rīgas ielās manīts apķēpāts auto ar uzrakstu: "Marek, es ceru, ka viņa bija tā vērta" 1
Pievienot komentāru

"Обеднели богачи": мужа Кристины Орбакайте подняли на смех в Сети

"Она увидела это маленькое личико и так обрадовалась...": роженица умерла из-за коронавируса после появления на свет близнецов