Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vienlaikus LTF veterāns Ivars Godmanis arī uzsvēra, ka Latvijā dzīvojošos nelatviešus nedrīkst uzskatīt par ienaidniekiem.

Godmanis: ja nepilsoņiem dotu Latvijas pilsonību, liela daļa to nemaz neņemtu

Sabiedrība
2013. gada 4. oktobrī 23:05 2013. gada 4. oktobrī 23:05
 
Ja rīt Latvijas nepilsoņiem piedāvātu saņemt valsts pilsonību, liela daļa to nemaz neņemtu, piektdien Latvijas Tautas frontes (LTF) 25.gadadienai veltītajā konferences apaļās diskusijas laikā, kas notika Saeimas ēkā, sacīja bijušais Ministru padomes priekšsēdētājs un Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Godmanis.

"Ir partijas, kas mēģina šobrīd ne pārāk atklāti, bet tomēr sevī turēt, ka tas stabilizētu sabiedrību, ja visi rīt saņemtu pilsonību. Pilsonību liela daļa nemaz neņemtu. Nav šeit absolūti nekādu brīnumnūjiņu. Man ir pilnīgi skaidrs, ka šeit nav ātru risinājumu, bet ir konsekvences. Par to vēl ir jādiskutē, bet Satversmes preambula parāda tās robežas, uz kurām mēs balstāmies," uzskata Godmanis.

EP deputāts vērtēja, ka Latvijā nepilsoņu jautājums ir izteiktāks nekā citās Baltijas valstīs. "Latvijā viens jautājums ir daudz asāks un izteiktāks nekā mūsu kolēģiem Lietuvā un Igaunijā. (...) Vēl līdz šim brīdim turpinās meli, ka mēs kā Tautas fronte toreiz esam solījuši pilsonību visiem absolūti bez nekādiem ierobežojumiem. Tā nav taisnība. Gan rezolūcijās, gan programmās skaidri nosacījumi ir definēti," viņš teica.

Tāpat Godmanis pauda, ka Latvijas cīņa par neatkarību vēl turpinās. "Cīņa par neatkarību nav beigusies. Mēs turpināsim cīnīties par savu vietu zem saules. Labi, mēs esam NATO un Eiropas Savienībā, šīs divas struktūras nodrošina mūsu drošību, bet mūsu vieta, lai mēs izdzīvotu, ir mūsu pašu rokās," teica Godmanis.

Vienlaikus LTF veterāns arī uzsvēra, ka Latvijā dzīvojošos nelatviešus nedrīkst uzskatīt par ienaidniekiem, lai gan šādi uzskati parādās atsevišķu partiju priekšvēlēšanu kampaņās. "Bet tas ir jautājums, kas nav atrisināts," viņš teica.

Godmanis savas runas laikā atzina, ka ir ļoti uztraucies, kaut arī tā viņš jūtoties ļoti reti.

Saeimā piektdien notika Latvijas Tautas frontes 25.gadadienai veltīta konference "LTF uzvara Augstākās padomes vēlēšanās – parlamentārisma atdzimšana Latvijā".

Latvijas Tautas fronte bija sabiedriski politiska kustība un organizācija, kas tika izveidota 1988.gadā. Tai bija izšķirīga nozīme Latvijas neatkarības atgūšanā.

BNS/ Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Krievija joprojām apjukusi par sprādzieniem Krimas kara lidlaukā 9
"Kabajeva pilda zināmu uzdevumu." Opozicionārs kliedē mītu par Putina mīļāko un viņas bērniem
FOTO: skatītāji ierodas uz Igo dzimšanas dienas koncertu Dzintaru koncertzālē
Pievienot komentāru