Francijas hokejisti sakauj Ukrainu olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Rīgā
Francijas hokeja izlase
2024. gada 29. augustā, 18:44

Francijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā Milānas un Kortīnas 2026.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru, "Arēnā Rīga" ar 7:2 (2:0, 3:0, 2:2) pieveicot Ukrainu.

Francijas hokejisti sakauj Ukrainu olimpisko spēļu...

Mača ievadā ukraiņi tika pie diviem vairākumiem, bet tie palika neizmantoti, lai gūtu vārtus, un jau devītajā minūtē Franciju vadībā izvirzīja Florians Šakiašvili. Vēl nepilnas septiņas minūtes vēlāk francūžu vairākumu ar precīzu metienu noslēdza Stefans da Kosta.

Otrajā trešdaļā Francijai vajadzēja nedaudz vairāk kā četras minūtes, lai trešo reizi nogādātu ripu pretinieku vārtos, un pie vārtu guvuma tika Pjērs-Eduārs Belmārs.

Perioda turpinājumā 29.minūtē Francijas vairākumu realizēja Saša Trejs, bet pusotru minūti vēlāk pretuzbrukumā precīzs bija Pjeriks Dubē, rezultātam kļūstot 5:0 Francijas labā.

Noslēdzošajā trešdaļā Ukrainas hokejisti tika pie vairākuma, kuru realizēja Vitalijs Ļaļka, gūstot pirmos ukraiņu vārtus. Nepilnas divas minūtes vēlāk Francijai piecu vārtu pārsvaru atjaunoja Žordans Perē.

Atlikušajā pamatlaika daļā Ukrainas vārtsargu vēl pārspēja Šarls Bertrāns, bet spēles pirmspēdējā minūtē Ukrainas rindās mazākumā vārtus guva Oleksandrs Peresuņko.

Šodien plkst.20 vēl "Arēnā Rīga" Latvijas hokejisti stāsies pretī Slovēnijai, maču tiešraidē translējot televīzijas kanālam TV6.